Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szénhidrátmentesen étkezés jó...

Szénhidrátmentesen étkezés jó diéta a PCOS-nak? Ha lemegy a vércukrom mit ehetek? Szőllőcukor vagy mi jó rá?

Figyelt kérdés
Húst ennék, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt.
2010. márc. 19. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

én 2-es típusú cukorbeteg vagyok, és a következőket tudom mondani:


- a szénhidrátmentes diéta nemhogy nem használ, de kifejezetten káros is (pl. a koplalástól kialakulhat arra érzékenyeknél diabétesz)

- nem szénhidrátmentes, hanem szénhidrátban szegény diétát kell tartani. az orvossal kell egyeztetned, hogy naponta hány grammot ehetsz (ha van rajtad felesleg, kb. 150 g ch-t fog mondani). ezt a mennyiséget nem 3, hanem napi 5-6 étkezéssel kell fogyasztanod, mindig ugyanabban az időben, ugyanannyi ch-t.

- a szőlőcukor életmentésre való olyan esetekben, amikor valakinek kórosan leesik a cukra. amúgy kifejezetten nem jó cukorbetegeknek, hiszen nagyon gyorsan felnyomja a vércukrot, ami utána ugyanolyan mélyre vissza is esik.

- cukorbetegeknek nem szabad cukrot (kristály, por, kocka, barna, nád stb.) fogyasztani, sem mézet. ugyanígy nem ajánlott a finomliszt, a fehér rizs, a sima zsemle, kifli, banán, szőlő, aszalt gyümölcsök sem, mert nagyon megemelik a vércukrot. A szénhidrátokat más táplálékból kell összegyűjteni egy nap.

- én édesítőszert használok. a kérdésedre biztos legalább 25 sztíviakereskedő reagálni fog... azt ne felejtsd el, hogy a mesterséges édesítőszeren kívül minden egyéb természetes cukorban van szénhidrát (pl. fruktóz stb.)

2010. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. De akkor mit egyek, amiben ilyen kevés szénhidrát van és hogy számoljam ezeket?

Reggelire ha innék egy kakaót vagy tejet meg mondjuk ennék jó reggeltet és tízóraira is ez ennék az nem jó? Délbe ennék husit me zöldséget,délután valami gyümi, este meg valami lightos.

2010. márc. 19. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem az lenne a legjobb, ha elolvasnál egy olyan, dietetikus által írt kiadványt, amely cukorbetegeknek szól. a jóreggelt televan cukorral. sajnos, a csomagoláson innentől kezdve le kell ellenőrizned, van-e benne cukor, vagy nincs.


ide feltettem egy tápanyagtáblázatot, ebben megtalálod, hogy 100 g vagy 100 ml élelmiszerben hány gramm szénhidrát van. [link]


sajnos, olyan sok kérdésre kellene most válaszolnom, amelyre nincs lehetőség, de tényleg javaslom, hogy cukorbetegeknek szóló könyveket nézz meg, mert abban értelmesen le van írva, hogy kell táplálkozni ahhoz, hogy ne nyomd fel állandóan a cukrodat.

2010. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp kekszet szeretnél reggelizni(én is ezt teszem)Akkor a diétás termékek között találsz nagyon jókat.Olyat amibe nincs semmi cukor.Nekem 160 grammos diétát írtak elő az IR-em miatt.Bővebben szívesen irok még erről Neked e-mail-ben.
2010. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!