Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés, hogy is van ez?

Hőmérőzés, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Akik tapasztalt hőmérzőzők, segítenének? Amikor leesik a hő aznap van az ovuláció? Pontosan hogy is van ez? Mikor érdemes együtt lenni teherbeesés szempontjából?
2015. nov. 23. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a hőmérőzéssel, hogy csak utólag tudod meg, hogy mikor volt a peteérésed. Amikor megemelkedik a hő, akkor már megvolt. Előfordulhat hogy az ovu napján leesik de nem törvényszerű. Teherbeesés szempontjából a legjobb ha 2 naponta együtt vagytok, és nem számolgatsz. (Én se bírom megállni, de amikor a lányommal terhes lettem, akkor épp nem számolgattam, meg nem tesztelgettem, mert más problémával kellett foglalkoznom és lám, akkor jött)
2015. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy értetlenkedek, de akkor amikor leesik, az mit jelent? mert ugye utánaszokott felfelé indulni. Akkor mikor is van az ovu?
2015. nov. 23. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg az ovulacio idejen esik le a ho, de nem egesz nap, hanem csak nehany orara, majd megemelkedik.

Ez annyit tesz, hogyha valakinek nem epp reggel van ez a holeeseses nehany ora, az mar csak az emelkedest veszi eszre. De az emelkedes azt jelenti, hogy az ovulacio mar megtortent.


Igy a homerozes tenyleg arra jo, hogy amikor mar megtortent az esetleges leeses, illetve a ettol fuggetlenul a hatarozott emelkedes, akkor latszik utolag, hogy nagy esellyel tenyleg volt peteeres. Pl kovetkezo ciklusnal ez egy nagyon jo koindulopontot ad arra, hogy mikor varhato a peteeres, hanyadik napon, szoval mikortol erdemes egyutt lenni.

2015. nov. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy az ovulacio a tuszorepedessel kezdodik, de ez onmagaban egy eleg gyors folyamat, ekkor esik le rovid idore a ho, ezt vagy sikerul epp lemerni, vagy nem. Bar altalaban ejjel tortenik, valahol azt olvastam, ezert latjak sokan a holeesest.

Ekkor szabadul ki a pete es elindul a meh fele, kb egy napig eletkepes es emgtermekenyitheto, de jo esetben ekkor a spermiumok mar "varnak" ra tulajdonkeppen.

2015. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érthető magyarázatokat.
2015. nov. 25. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!