Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kell védekezni szülés után,...

Kell védekezni szülés után, ha jöhet a második baba?

Figyelt kérdés
4 hetes a lányom, szeretnénk kis korkülönbséggel neki egy kistesót. Ha lejár a 6 hét, kell védekeznünk? Úgy tudom szoptatás alatt nincs peteérés, de azért havonta csinálok egy tesztet.
2015. nov. 25. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg az orvosoddal, hogy mi az a legkorábbi időpont, amikor a tested már készen áll egy újabb terhességre és onnan ne védekezzetek. Szoptatás alatt is lehet peteérés.
2015. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha gyereket akartok, akkor nem kell védekezni.
2015. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Gondolj bele, hogy ott bent még semmi nincsen rendben. Nem álltak az izomzatok, az inak, a nyálkahártya a hormonjaid semmi helyre.


Azt mondom egy félévet minimum várjál. Kb 3 hónap után jön meg az elsö mensi, az általában a szoptatosoknál is megjön.

Arra is gondolj, hogy mit tennél ha 3 hós babánál teherbe esel éskorházba kell feküdnöd. Akkor 8 hónapig a nagyszülök nevelik a kicsit, pont abban a korban amikor annyira kell neki az anyukája?

2015. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mandiga ***** válasza:
100%
Én szoptatás alatt lettem terhes. A kisfiam 4 hónapos volt mikor terhes lettem, így 1 év 1 hónap korkülönbség van a fiam és a lányom közt. :)
2015. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kicsi korkülönbséget szeretnél mindenéppen beszéld meg az orvossal,hogy mi az a minimum idő amennyit várni kell,és készen áll-e a tested egy újabb baba kihordására. Szoptatás alatt is bármikor lehet peteérésed,ezért kell szoptatás alatt is már védekezni mielőtt jelentkezni a menstruáció,mivel előtte van pé.
2015. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:55

Ez így olyan kisarkított... Ha a baba féléves vagy egy éves korában kerülne korházba az anyukája, az is ugyanolyan rossz lenne neki. De azért az hálistennek elég ritka, hogy valaki korházban töltse az egész terhességét.

2015. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 4 hetes babával esett teherbe...10 hónap van a 2 gyerek között. De azért nem hiszem, hogy utánozni kellene őket.
2015. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mész a 6 hetes kontrollra, kérdezd meg az orvosodat, mikor lehet elkezdeni próbálkozni. Változó, hogy van-e peteérés szoptatás alatt, gyakoribb, hogy nincs. De ismerek olyat is, akinek kizárólagos szoptatás mellett szülés után 4 héttel már megjött az első menstruációja. Meg olyat is, aki másfél évig nem menstruált, mert szoptatott.
2015. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A 6 hetes kontrollon azzal kezdte az orvosom, hogy szoptatás alatt is védekezzünk. Egyébként nekem már 9 héttel szülés után megjött, majd után minden hónapban éreztem az ovumat és vissza is állt a ciklusom. Ja, a gyerkőcöt 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam...

Én azért először várnék pár hónapot, hogy a szervezeted regenerálódjon és kiderüljön, hogy boldogultok a babával. Nekem pl. sokkal nehezebb nappalaim és éjszakáim voltak akkor, mikor 8 hónaposan már 8 fognál tartott a gyerekem, mint pl. az első hetekben, mikor éjjelente keltem etetni.

2015. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Az igen! Oké, hogy kis korkülönbséget szeretnél, na de ennyire??? 15-19 hónap nem elég kicsi? Csak, mert nekem három hónapos a babám, igaz harmadik gyerek és van dolgom bőven, de én alig tudom rávenni magam, hogy lefeküdjek a férjemmel, mert semmi vágy nincs bennem, lestrapált vagyok stb. És most legkevésbé járna a fejemben a tesó gondolata, még, ha szeretnék akkor sem...

Meg annak a babának még rád van szüksége. És nem rögtön tesóra, már bocsi, de persze a te döntésed, még az is, ha emiatt leállítanád a szoptatásról.

Változó nagyon, hogy ki tud teherbe esni szoptatás alatt. Én pl nem tudtam. Meg sem jött addig, amíg szoptattam és peteérésem sem volt. Első gyereknél 10 hónap után jött meg, második gyereknél 9 hónap után menstruáltam. Azután mindkét esetben rögtön terhes is maradtam, de szoptatás alatt nem. Nekem ilyen a szerveztem, de a tiéd lehet nem így működik.

2015. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!