Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30éves vagyok a párom nyüstöl...

30éves vagyok a párom nyüstöl a baba projekttel, fél hogy kicsúszok az időből meg nehogy miattam legyen beteg a gyerek, mert ő fél és veszélyes! 30felett már necces a szülés?

Figyelt kérdés
Én még várnék 1-2 évet! Vélemény? Mikortól vannak nagy eséllyel gondok a baba egészségét nézve?
2015. aug. 3. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy öreg, 32 évesen sem a gyerekvállalásra!

Van, aki sokkal később vállal!

Ha 40 lennél még megérteném a párod aggodalmait, de 30 évesen???

Koporsót mikor rendel majd, 50 évesen???

2015. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van olyan ismerősöm, aki 30 körül szült és beteg lett a babája, de olyan is, aki 40 körül szült egészséges babát.

Szerintem 1-2 év nem számít.

2015. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
A fiam a 31. születésnapom előtt 2 hónappal született. Tökéletesen egészséges baba volt (már 3 éves stramm nagyfiú). Nem vagy elkésve, 1-2 év még belefér.
2015. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

nem hinném, hogy a 30 és a 32 évesen történő szülés között van bármilyen különbség egészségügyi kockázat tekintetében (a 25 és a 35 között már inkább). Viszont ha minden körülmény adott, van hová érkezzen a baba, akkor ne vesztegesd az időt!! olyan csodálatos dolog egy baba, és amikor a lányommal vagyok, gyakran gondolok arra, hogy milyen szerencsés vagyok hogy 28 évesen szültem és nem 32 évesen, mert így 4 évvel többet tölthetek vele együtt az életünkből. Tudom, hogy ez most nem hangzik olyan fontosnak, de hidd el, pár év, és érteni fogod miről beszélek.

Én nem az egészségem miatt, hanem emiatt iparkodnék.


Egyébként a down kór kockázata, a vetélés kockázata mind egyre nagyobb a kor előrehaladtával, de mint írtam, ennek inkább 35-40 felé van jelentősége, egy 32 éves szervezet még szerintem bírja a strapát.

2015. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, áprilisban született a fiam. Semmi gáz nem volt. A nővérem 39 és a legöregebb fia 5 éves, a középső 3 éves a legkisebb 8 hónapos. Szóval nem kockázatosabb mint 20 évesen.
2015. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Aki itt beirogatja hogy o hany evesen szult, az gondolom nem hallott meg a "statisztika" kifejezesrol...


30 folott szaporodnak a kockazati tenyezok, es a szuletesi rendellenessegek eselye meredeken noni kezd, 35 folott meg jobban.


Ha amugy akartok gyereket, akkor tok felesleges halogatni, raadasul ilyen korban gyakran nem is jon ossze elsore, sot evek alatt sem.

2015. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
42 évesen szültem a 3.gyerekemet és makk egészséges koránál okosabb fejlettebb. A nőgyógyászom azt mondta hogy a sérült babák főként a fiatalabb generációtól származnak,mert őket nem szűrik annyira. Félreértés ne történjen,nem az időskori szülést támogatom csak az é életem így alakult. 30-35 éves korra tolódott ki a szülések java. Ha nem vagy felkészülve az anyaságra,ne eröltesse a párod.
2015. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy 30 éves vagy vagy 32.

Természetesen 30 évesen is születhet beteg babád, ahogy 40 évesen is.

Mond meg neki, hogy ne temessen még, bőven van időd.

Egyébként 35-40 évtől mondják, hogy megnő a kockázata a betegségeknek, pl Down-szindróma.

2015. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
A statisztika való igaz, az is, hogy 30 fölött szinte évről évre nehezebb a teherbeesés - de a statisztika nem a valóság, hanem csak számok. A valóságban teljes mértékben a te és párod egyéni genetikájától, az életviteletektől és a biológia sorsszerűségén múlik, hogy egészséges vagy beteg lesz-e a baba.Minden esetre az nagyon nem szimpatikus, hogy már eleve ekkora terhet ró rád a párod, már szinte előre hibáztat, mintha ő nem hordozhatna betegségre hajlamosító géneket, stb.
2015. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
3. vagyok. Köszönöm, hallottam már a statisztikáról. De az csak egy dolog, egy szám. Nagyon sokunknak született 30 fölött egészséges gyereke és sok huszonévesnek van beteg babája (talán azért is, mert ők nem csináltatnak meg vizsgálatokat, mondván még fiatalok, nem lesz baj). Nem mellesleg az sem igaz, hogy nehezen jön össze 30 körül, felett a baba. Bár a statisztika biztosan mást mond, engem az nem érdekel, nekem 30 évesen a 2. hónapban összejött (ha csak ezen az oldalon olvasgatsz picit, láthatod, mennyi huszonéves küzd hónapok-évek óta). Ha valaki 30 évesen nem vágyik még gyerekre, akkor a statisztika miatt ne szüljön.
2015. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!