Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kell védekezni szülés után,...

Kell védekezni szülés után, ha jöhet a második baba?

Figyelt kérdés
4 hetes a lányom, szeretnénk kis korkülönbséggel neki egy kistesót. Ha lejár a 6 hét, kell védekeznünk? Úgy tudom szoptatás alatt nincs peteérés, de azért havonta csinálok egy tesztet.
2015. nov. 25. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Adj egy kis időt a szervezetednek. A terhesség alaposan lemerítette a tartalékaidat, és a szoptatásnál sem lesz ez másként. Gondolom 4 hetesen még szoptatsz.


1. Ha terhes leszel, abba kell hagynod a szoptatást, mert az oxitocin termelődés miatt vetélést okozhat.

2. Egy pár hónapos babát emelgetni, tartani kell, terhesen nem épp a legideálisabb mozdulatok.

3. Még azt sem tudod mire vállalkozol. A 4 hetes babád gondolom egy angyal, a nap felét végigalussza, de pár hónap, és visszasírod még ezt az időszakot. Egy pár hónapos baba szinte egész napos "szolgálatot" igényel. Biztos, hogy lenne elég energiád ellátni terhesen?


4. Ha egyből összejön minden, akkor a terhességed eleje (nálam mondjuk elég durva volt az első trimeszter) kb. egybe fog esni az első fogacskák megjelenésével. Se éjszakád, se nappalod nem lesz.


Szerintem várj egy kicsit, saját magad és a babád miatt is.

2015. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

NEkem azt mondta az orvosom anno, hogy ő javasolja a 6 hónapos rákszűrést újabb terhesség előtt. 4-5 hónap között mentem el rákszűrésre, utána ment el a tejem is kb. (lehet becsúszott volna előbb is a tesó, ha lett volna peteérésem), 6. hónaptól már volt rendes ciklusom és 9. hónapban jött csak össze. Így 17 hónap lett köztük és tök jó. A kevesebb is teljesen jó lett volna amúgy.

Szerintem egy értelmes időt várj ki a rákszűrésre és hajrá :)

2015. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es, azért az érveiddel vitatkoznék.

1. Egészséges (nem veszélyeztetett) terhességnél nem feltétlenül kell abbahagyni a szoptatást, kisebbik lányom 8 hónapos volt mikor terhes lettem, még három hónapig szoptattam, de olyan is van, aki szülés után tandemben szoptatja mindkét gyereket.

2. Egy egy-másfél éves gyereket is még sokat kell emelgetni, és jóval nehezebb mint egy pár hónapos. Azt mondják, szintén nem veszélyeztetett terhességnél, a megszokott súly emelése nem jelent problémát.

3. Ezt meg gyereke válogatja, hogy melyikkel mikor nehezebb. Nekem a 17 hónapos korkülönbség sokkal könnyebb volt mint a 24 hónapos (mindkettőt próbáltam), mert a néhány hónapos baba ellátása két gyerekemnél sehol nem volt is a kétéves kori durva dackorszakhoz képest.

4. A fogzás is teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor kezdődik, az enyémeknél 10-11 hónapos korukban bújtak elő az első fogacskák. Mint ahogy az is kiszámíthatatlan, mennyire viseli meg őket.


Ezzel nem azt mondom, hogy jó ötlet szülés után 6 héttel teherbe esni, szerintem is érdemes lenni valamennyi időt hagyni a szervezetnek. De az, hogy pont náluk 1, másfél vagy 2 év korkülönbség jön-e ki pont jól vagy rosszul, kiszámíthatatlan.

2015. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

En nem szoptattam sokaig, csak egy honapig, mert nem volt tejem, de igy is 4 honappal szules utan jott meg eloszor. Mi is kis korkulonbseget akartunk, a mensi utan meg is fogant a masodik baba.

En nyolc hetesen voltam kontrollon, minden rendben volt, a doki azt mondta, hogy probalkozhatunk, ha akarunk.

Mondjuk en addig nem akartam, smig le nem megy rolam minden plusz kilo, ami szules utan maradt, mert nem akartam meg arra hizni. Tudom, nem nagy szempont, de nekem fontos volt.


De viszont mensi elott van mar egy peteeres, ezert mi addig meg vedekeztunk, amig nem akartunk elesben probalkozni.


Menj el dokihoz, kerd ki a velemenyet. Ha azt mondja, hogy lehet es komolyan akarjatok, akkor hajra!

De ha meg nem vagy benne biztos, akkor vedekeztetek, mert barmikor lehet peteeresed, lehet hogy mar holnap, de a szoptatas miatt lehet hogy 4 honap mulva.

2015. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Liara válasza:

Én most vagyok 8 hónapos terhes és elég intenzíven szoptattam és szoptatom még mindig a 13 hónapos babámat. - szóval nagyon is teherbe lehet esni!!!!!!!- Menstruációm már a baba születése után másfél hónap után volt. A 6 hónapos korában döntöttük el, hogy legyen testvér és rögtön össze is jött-előtte védekeztünk-. Tehát, ha szeretnétek kistestvért akkor nem kell védekezni, viszont a 6 hónapot ajánlott kivárni vagy jobb esetben a 9 et, mert akkor regenerálódik újra a szervezeted kívül belül egyaránt. Azt viszont hozzá teszem, hogy -igaz semmi segítségem nincs, remélem Te jobb helyzetbe vagy-, hogy így 8 hónaposan egy örök mozgó kicsi mellett nagyon nehéz az újabb babavárás . Nincs időm pihenni, nehéz aludni és folyton azon izgulok, hogy mi lesz a még mindig kicsi manóval, ha szülök. Az oltások, a folytonos aggódás - pedig nem beteges a fiam- nagyon megnehezíti a dolgot, és mivel még mindig szopizik és 2 éves koráig ajánlott is, ezért iszonyatos mennyire érzékenyek a melleim. Szóval, ha van segítséged, nem fog meghasadni a szíved , ha bent vagy a kórházba a másik gyerekért, ha nem vagy nagyon aggódós, nem tervezés sokáig szoptatni a babát, akkor érdemes belevágni a tesó tervezésébe. Viszont, ha ezek a dolgok megvannak Nálad is, akkor várj minimum 2 évet az újabb babáig. Persze ez csak az Én véleményem, Én nem bántam meg, hogy belevágtunk, de nem könnyű! A hormon változások miatt pedig néha úgy érzem nem vagyok elég türelmes a kicsihez, emiatt pedig bűntudatot is érzek. Ezt Ő nem érzékeli, mert inkább magamba veszítem el a türelmem, de akkor se jó érzés... Főleg ha maximalista vagy Te is. Munka szóba se jöhet sajnos, ami miatt megint bűntudat 1000 el..:(

Viszont megértelek, mert ezek mellett, amikor a karodba fogod és haza hozod az új kis jövevényt egy új vilàg tárul eléd. Egy pici élet, akit mindennél és Mindenkinél jobban Szeretsz és Ő is Téged! Megpillantod a szemecskéjét, a tökéletességét és nem érted miért nem vágták bele hamarabb és hogyan élhettél enélkül a gyönyörűség nélkül valaha. Szóval, egy szó mint száz! Mérlegelj, dönts és Szeresd a Kicsiket! Sok sikert!!

2016. febr. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!