Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van ez egyes embereknél,...

Miért van ez egyes embereknél, ha dohányzásról van szo?

Figyelt kérdés

Sokan beszélik,ha valaki dohányzik terhesség alatt,akkor asztma, tanulási zavar, enyhe mentális retardáció,stb-k előfordulhatnak?

Nem leszolni akarok senkit,de amikor édesanyám nalam cigizett,semmi bajom nem lett.Rendes súllyal születtem.6 évesen mar mentem iskolaba,semmi tanulasi,mentalis zavarom nem volt.Nem tanultam meg kesobb jarni,se kesobb beszelni.Se asztma,se allergia.

Batyamnal nem dohanyzott.Asztmas.

Ocsemeknel sem volt dohanyzas.Az egyik epilepszias,6 eves es meg nem tud 100%-osan tisztan beszelni.

A masik ocsim is alig tudott beszelni 5-6 évesen.Mind a ketten kesobb tanultak meg járni es beszelni.

Es azt is hallottam,hogy akinel dohányoznak,az a kis baba nyugosebb lesz.Hat velem semmi baj nem volt.Meg cumi sem kellett nekem.Kikoptem.De nem sirtam.

A ket ocsem nagyon sokszor sirtak.

Szoval ezekből,meg abbol kiindulva,hogy nem egy emberrol hallottam,hogy aki egyből letette a cigit,azokból a kismamakbol 10/7 elvetelt.

Tudnatok nekem valaszt adni?



2015. nov. 26. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy a kivetel! ;)
2015. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a cigi riziófaktor növelő, ez tény.

a dohányosok meg mindig kifogásokat keresnek. ez is tény.


mindenki maga dönti el, kockáztat, játszik e a magzata és sok esetben gyermeke egész életére szóló egészségével, vagy nem.

2015. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem cigizett anyukam... makk egeszseges vagyok. Ocsemmel igen. Eszmeletlen sok baja van. Iskolaban bukdacsolt,diszlexias,diszgrafias,4 eves volt mire elkezdett beszelni. En cigiztem ,de a pozitiv tesztemtol egy szalat sem szivtam el.

Mki maga donti el teny. De aki a gyereke egeszsegeert nem hajlando tenni,az nem varja/varta annyira a babat mint ahogy eloadja.

Nehez letenni?Az! Ha vki elorelatna es aztmondana h beteg lesz a kisbabad ha teszed le,akkor sem tenned le? Akik nem tettek le baba miatt azok vszinuleg akkor sem tennek le.


Igy latom es pont. Nincs rosszabb latvany annal ,mikor egy nagy pocakkal levo no csak ugy szivja a cigit mint a gyarkemeny. Nem mellesleg a parom edesanyja sem tette le.. Ki is jott kesobb.

2015. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Te egy mesebeli lény vagy.....

Lehethogy az az anyuka aki a doki pofajaba röhögött hogy akkor cigizik amikor akar és halva szülte meg a babáját az ma már mashogy nézne dolgokat....de saját magán ügy. ...

2015. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

anyukám dohányzott velem, napi egyet. akkoriban az volt a fáma, hogy inkább tőle, mint érte terhesen. 2 héttel korábban jöttem, 2300 grammal. Nem vagyok beteges, soha nem is voltam, de koraszülés volt és kis súlyú baba voltam.


én magam sosem gyújtottam rá, a szüleim azóta is dohányoznak.


24 hkm, 28 N

2015. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz minden baba beteg, akinek cigizik az anyja, csak megnő az esélye. Értelmes, felelősségteljes szülő nem teszi kockára a gyermeke egészségét. Ennyi.


Olyan, mint az orosz rulett. Lehet ott is nyerni, persze. Na de beállnál játszani?

2015. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A beszolasok nagyon nem erdekelnek.Csak undorito dolgok.

A tobbi normalis válaszolónak meg koszonom szepen a valaszat!

Amugy meg szerintem 50-50% az esely az egeszsegre,akar dohanyzik,akar nem.

2015. nov. 28. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:

De minek megadni az esélyt is akár?

Komolyan, nem értem, pedig dohányos vagyok. Ha tudom,hogy valamivel ártHATOK, akkor nem alap,hogy nem teszem???

Hány ember van, aki mindent megadna egy egészséges gyerekért, más meg kockáztat.

Elég sok mindenről le kell majd mondani a gyereknevelés idejében, ha valaki már az elején nem tud lemondani a cigiről, annak nem kell gyerek.


Az meg egy nagy kamu,hogy fokozatosan kell letenni, meg elvonási tünet. Dohányzó barátnőmnek eléggé jó, elismert professzor volt a dokija. Mondta,hogy általában ilyen nem mondanak a kollégák, csak a kismamák kicsit füllentenek. Ez azért mégsem drog, hogy olyan elvonási tünetei legyenek,hogy ártson a babának. Persze, idegesebb az ember, ha nem gyújthat rá, de idegeskedni még 100 más dolgon lehet.

2015. nov. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hat jo.Koszonom szepen,igaz,megfelelo valaszt nem talaltam,de nem baj,ez nem az en hibam.

Tovabbra is varom a valaszokat.

Illetve hozzatennem,en nem dohanyzom.:)

2015. dec. 1. 00:14
 10/10 anonim ***** válasza:

De milyen választ vársz?

Azt,hogy valaki megerősítse,hogy a dohányzástól nem károsodhat a magzat? A hangsúly a -HAT-on van!

Ez kb. olyan,hogy ha szétnézés nélkül átrohansz az utcán, akkor sem biztos,hogy elüt egy autó, de elüthet. Ergo miért a francért nem nézel szét, hogy elkerüld még az esélyét is?

Vagy nem értem mire is akarsz választ kapni?

2015. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!