Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Lehetetlen, igaz?

Lehetek terhes? Lehetetlen, igaz?

Figyelt kérdés

November 4-én teszteltem egyet, akkor negatív volt. November 7-én megjött a mensim, de korábban mint vártam (kedd helyett már szombaton), pedig általában inkább késni szokott. 6 napig tartott, ahogy szokott, és vörös, véres volt, az utolsó napon meg csak barnázás. Görcsölt a hasam, ami rám nem jellemző, de akkor aludni sem tudtam tőle, amíg be nem vettem a göcsoldót. A mellfeszülésem teljesen elmúlt a mensi első napján, ahogy szokott. A terhesség alatti vérzés nem lehet ilyen, igaz? Ugyebár van, akinek menstruáció szerű vérzése van terhesség alatt, és ezért mondjuk nem is veszi észre, hogy terhes.

Ha terhes is lennék, akkor max 4-5 hetes lehetnék, mert a párommal október 25-én voltunk együtt először egy nagy kihagyás után (azóta meg hetente egyszer, kivéve a mensis hetet). Természetesen védekezünk, de mégis aggódom. Bennem van az a 'mi van, ha...?' érzés, és nem hagy nyugodni. Azért gyanakszom, mert mióta elmúlt a mensim szédelgek egész nap. Már másfél hete. Ezt vettem észre először, és azóta mintha húzódna a hasam alja, de ezt már szerintem bemesélem magamnak, annyira nem akarok most gyereket. Na meg fájnak a melleim egy pár napja, de mindig elkezdenek fájni mensi előtt 1,5-2 héttel.

Van itthon egy teszt amúgy, de inkább megvárnám vele a kövi mensit. Szerintetek lehetséges, hogy terhes legyek?


2015. nov. 26. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem vagy terhes
2015. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
de akkor vajon mitől szédülhetek? :/ a vérnyomásommal nincs gond, és egy pár hete általános vérvizsgálaton voltam, mindent rendben találtak
2015. nov. 26. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem esélyes. MOst menstruáltál.

Azt azért leírnám, hogy azok, akik arról számolnak be, hogy "menstruálnak terhesen", azok nagy tévedésben vannak.

Sok nő a fogamzásgátlók miatt, amik redukálják kicsi 1-2 napos maszatolásra a vérzést, arra sem emlékeznek hogy milyen amikor rendesen vérzünk, vagyis leválik a méhnyálkahártya.

Márcsak ezért is baromság a "menstruáció terhesen", mert a megtermékenyült petesejt a megvastagodott méhfalba ágyazódik be, ami ha leválik, akkor nincs hol megtapadni.

Ez kb. olyan mintha a füvön akarnál síelni, miután elolvadt a hó...

Lehet hogy a szervezet "emlákszik" hormonálisan a havi vérzésre, és némi csepegés van havonta, bár én megbízható forrásból ilyet még nem hallottam soha senkitől, szóval piszok ritka lehet, de azt se nevezzük menstruációnak.


Visszatérve Rád, 6 napig erősen véreztél, tehát nem vagy terhes, ez kb. biztos.


Még olyan előfordul néha, hogya peteérés kitolódik a menstruáció elé, vagy közben történik, és ha olyankor megtermékenyül a petesejt, akkor azalatt a 7-10 nap alatt, amíg levándorol a méhüregbe, már kitisztulhat és ESETLEG megvastagodhat újra annyira a méhnyálkahártya, hogy be tud ágyazódni. De ilyenkor csak a köv. ciklusban derül ki a terhesség, és ha így is lenne, Nálad ennek még nem lehetne tünete.


Aztán meg azt írod, védekeztetek, hát akkor mitől lennél terhes?


A szédülés sok mindentől lehet: betegség (vírus) alacsony vérnyomás, front, stressz stb. stb.

2015. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"azok, akik arról számolnak be, hogy "menstruálnak terhesen", azok nagy tévedésben vannak.

... arra sem emlékeznek hogy milyen amikor rendesen vérzünk, vagyis leválik a méhnyálkahártya"


Azért ne legyél ilyen szigorú!

Fogamzásgátló nélkül is mindig olyan gyenge volt a vérzésem, hogy akár egy normál betét elég lett volna egész napra, és az is csak a 2. napon, a többin a tisztasági sem ázott át, továbbá az egész tartott 3-4 napig.

(termékeny vagyok, mielőtt azzal jönnél; elsőre összejött)

Barátnőm az enyémnél erősebb vérzés mellett maradt terhes.


De, kérdező: tesztelj ismét!

A nov. 4-i korai volt, ha okt. 26-án estél teherbe.

2015. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Akkor én cáfolok mindent :)

Mert én menzesz előtt közvetlenül termékenyültem meg majd menstruáltam rendesen 5 napig, mindig annyi...míg a méhbe elér a megtermékenyült pete a vezetéken keresztül az 10 nap...tehát 5 napot már vastagodott a nyálkahártya így beágyazódott.. következő menzesz elött már 1 héttel pozitív volt a teszt...mikor elmentem dokihoz a méretek is stimmeltek a hetekkel...

2015. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szigorú, én is tudom hogy nem működünk egyformán, de vannak szabályszerűségek. Neked nyilván nem vastagodott meg soha nagyon a méhnyálkahártyád, beágyazódás után ez erősödött. (No meg ha betét hordasz, akkor előfordulhat hogy pisiléskor távozik a nagyja)


Gondolom Te sem menstruáltál, miután terhes lettél, mert itt ezen van a hangsúly, nem azon, hogy kinek milyen erős a vérzése előtte...

2015. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös, nem cáfolsz semmit, amit Veled történt, annak az eshetőségét is leírtam, meg azt is hogy miért van.

Gondolom a következő "ciklusban" már Neked sem jött meg.

2015. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ott írtam, hogy barátnőm vérzett terhesség alatt (s jobban, mint ahogy én menstruálok). Egyébként összesen háromszor, mindig akkor, amikor várta volna. 12. hetes volt, mire kiderült, hogy terhes.


(Nem, pisiléskor nem távozik semmi. Egyébként méhnyálkahártya vastagsága és az, hogy milyen erős valakinek a vérzése, nem függ egyenes arányosan össze. Normál vastagság is leválhat minimális vérzéssel.)

2015. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

És benéztél a barátnőd bugyijába, hogy mennyi vér távozott?

Már bocsánat, csak nekem ez a problémám az ilyen jellegű állításokkal, hogy még olyat sosem olvastam, hogy "én véreztem havonta terhesen és napokig tartó erős vérzésem volt" (na mert hogy ez a lehetetlen). És ameddig valaki csak a valakijének a valakijéről tud, aki állítólag vérzett, addig ennek az egésznek nincs alapja.


Amúgy meg meg kell kérdezni egy orvost, ha valaki nem hiszi, hogy terhesen NINCS MENSTRUÁCIÓ...

2015. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Menstruáció (1 esetet kivéve) nincs, vérzés lehet.

[link]


Egyébként nesze neked tapasztalat első kézből:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2015. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!