Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a vérképemrő...

Mi a véleményetek a vérképemről (cukor+inzulin, TSH, prl, prg és egyebek)?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve várjuk a második babát. Időközben a férjem eredményei is kiderültek, és nem fényesek. Szedi az előírt vitaminokat. Érdekelne azonban, hogy a saját eredményeimen van e min dolgozni?

A progeszteron sajnos alacsony, így ha lesz újabb Clostys hónapom, akkor fogok kapni pótlást. A doki azonban nem zárta ki, hogy így is összejöhet spontán, de ha sikerül, mindenképp kapok Utrot, mint az előző picinél (aki egyébként spontán sikerült).

Amit szedek: tiroxin, E vitamin, multivitamin (amiben van folsav és több más B vitamin is), méhpempő, D vitamin (3000 NE kb háromnaponta), és omega 3mat is el kezdtem. Mozgás heti 2x, túlsúly nincs, BMI 21 (170 cm, 61 kg)


2014.12.22

Prolaktin 272,7 mIU/L

Tesztoszteron 1,1 nmol/L

Free tesztoszteron index 1,9 %

D vitamin 80,5 nmol/L

Glükóz terhelés 0’ 4,6 nmol/L

Glükóz terhelés 60’ 5,8 nmol/L

Glükóz terhelés 120’ 5,1 nmol/L

Inzulin 0’ 5,5 nmol/L

Inzulin terhelés 60’ 38,9 nmol/L

Inzulin terhelés 120’ 22,4 nmol/L

SHGB 57,90 nmol/L


2015. június 15. (21. ciklusnap, stimulálás, progi pótlás nélkül)

Progeszteron 14,3 nmol/L


2015. augusztus 4.

Prolaktin 264,6 mIU/L

TSH 0,9 MIU/L


2015. november 13. (23. ciklusnap) Clostys (napi 1 szem) hónapban, Pregnyl tüszőrepesztővel, progeszteron pótlása nélkül

Progeszteron 12 nmol/L


2015. november 25.

TSH 0,9 MIU/L

T4 13,44 pmol/L

T3 5,10 pmol/L

Prolaktin 114 mIU/L


Úgy hiszem, kb mindent megteszek a siker érdekében...



2015. nov. 30. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sztem teljesen jo, én IR és PCOs vagyok, örülnék ha ilyen lenne
2015. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi! Hat legalabb ez pipa. Es meg ez sem eleg...

Masoknak mi a velemenye pl a cukorterhelesemrol?

Vagy pl a progeszteron potlasra kinek milyen termeszetesen modszer valt be?

2015. dec. 1. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

A glükózterhelés tankönyvi, inzulinterheléshez nem tudok hozzászólni, a pajzsmirigyértékek teljesen jók, talán egy hajszálnyit alacsony a T3, de a TSH érték meg tökéletes, így nem hinném, hogy azzal gond lenne.


Prolaktin, progeszteron rendben. Ösztradiolt viszont nem látok a listában, illetve mi a helyzet az LH és FSH értékekkel? Valamint a pajzsmirigynél az ATPO-val?


Autoimmun eredetű betegségeket néztek már nálad? Sokan nem tudják, hogy azzal is összefügghet, hogy nem jön a baba.


Ezen kívűl két dolog jut még eszembe, az egyik az aviva torna - bár a hormonjaid úgy tűnik, rendben vannak, de lehet, hogy nem, ha kaptál Clostyt, akkor gondolom nem volt peteérésed eddig, ebben az esetben nagyon ajánlom ezt a hormontornát, de mellette hormonális kezelést nem szabad alkalmazni, mert a kettő együtt nagyon erős (illetve, ha nincs endometriózisod, mert azesetben csak orvosi jóváhagyással lehet végezni ezt az egyébként egyszerű, és heti 2x30 percig végzendő tornát).


A másik dolog, a fizikai oldala az egy, mi a helyzet a lelki résszel? Ezzel kapcsolatban a családállítást tudom javasolni, ott egy alkalom alatt ki szokott derülni, hogyha lelki háttere van, és rögtön fel is lehet oldani. Nagyon kemény, hogy mennysizer van a háttérben lelki ok.

2015. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A progeszteronod amúgy az alsó határértéket súrolja. Azzal kapcsolatban is az aviva tornát tudom ajánlani, azon belül pedig egy adott ciklusban peteérésig a normáls 18 alapgyakorlatot rendes intenzitással, ovuláció utántól pedig a peteéréses gyakorlatsort.


Én csináltam ezt is, és palástfű teát is ittam, de utóbbi pl. van, akinél nagyon hatékony, van akinek meg csak bekavar a ciklusába. Ezért én inkább a tornát ajánlom, azzal nem tudsz mellélőni, és nagyon széles a skála, hogy mi mindenre jó. PCOs és enyhe pajzsmirigy-alulműködés miatt van ezekkel kapcsolatban tapasztalatom.

28 hkm

2015. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a kimerito es minden reszletre kiterjedo valaszodat! Ment a zold kez neked is!

Aviva tornahoz elvegeztem az alap tanfolyamot megvan a konyv is, a zene is. De kitartoan nem vegeztem. Amikor belekezdtem, akkor meg semmim nem volt kezelve, talan most h jobb a verkepem jobban hatna.

Lh Fsh is nezettem es majdnem 1:1 az arany.megnezem majd pontosan is.

Csaladallitason nem voltam csak kineziologusnal. Kicsitntartok tole m apukammal kapcsolatban valoban vannak megoldatlan konfliktusaim... Ha van osszefugges.

Ill az elso baba csaszaros volt es siman szeretnem megprobalni. De lassan mar ez is mindegy kategoria lesz.

Atpot reg nezettem majd meg fogom.

Progeszteronra palastfut is ittam regebben. Nem tudom mennyiben hasznalt de gondolom artani nem art az sem. Most egyelore a nagyobb dozisu e vitamint szedem ami a majat progi termelesre keszteti.

De ha nalam minden ok is, a ferjem eredmenye is valtozo igy nehez osszehozni...

2015. dec. 3. 21:54
 6/7 A kérdező kommentje:

Utánajártam a hiányzóknak. Ciklus első napjaiban voltam vérvételen idén májusban.

LH 5.92 U/L

FSH 6.01 U/L

Estradiol 302.5 pmol/L (referencia follikuláris fázisban 99,1 -447,9)


A második (harmadik válaszolónak) gratula a babához :) Ez lemaradt!

2015. dec. 4. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi:)

Ezek teljesen normalis ertekek.


Csaladallitasnal konkret problemaval szoktak menni, az szokott elöjönni, ami kapcsolodik az adott dologhoz. Ezt persze elöre nem lehet megomondani, max. neked lehet megerzesed, hogyha lelki oka van, akkor mihez kapcsolodhat. Ezek szoktak felmerülni okokkent gyakran:

- generaciokon atvitt felelem valamilyen nagyon nehez szüles, vagy valakinek az eletebe kerülö, vagy sulyos következmenyekkel jaro szüles, vagy baba elvesztese miatt

- korabbi abortusz a sajat elettörtenetben

- csaladtaggal valo szolidaritas, akinek nem lehet gyereke

- ikervesztes (altalaban a sajat, mehen belül, vagy születeskor elvesztett ikertestvere)


Masodik gyereknel nagyon gyakori a legutolso, az elsö sikerül, a masodik meg csak nem akar jönni. Jöhet ez a nö, de akar a ferfi oldalarol.

2015. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!