Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most kezdünk bele a párommal...

Most kezdünk bele a párommal a baba projektbe. Az elmúlt hónapokban kb.10-12 kg-ot fogytam. Így, hogy fogyókúráztam teherbeesés előtt nagyobb esélye van, hogy több kiló jön fel rám?

Figyelt kérdés
A terhesség alatt nem akarok fogyókúrázni, meg ártani se szeretnék a babának.
2015. nov. 30. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, akkor hízni fogsz :) ez még mindig ilyen egyszerű.


nem kell fogyókúrázni terhesség alatt, minimálisan lehet többet enni, kb. 300 kalóriával igényel többet a szervezet az utolsó trimeszterben. Szóval ne állj neki zabálni csak azért mert terhes vagy.


egyébként azért híznak a nők, mert vitamint szednek és attól éhesek (és nem baj, én is szedtem vitamint, inkább hízzak meg mint a beteg gyerek), másrészt azért híznak, mert boldogok, és a boldogság étvágyat csinál :)


de az is lehet hogy az erősen hányós tábort erősíted majd és örülsz ha a baba súlyát meghízod :)

2015. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számold a kalóriákat és akkor nem fogsz robbanásszerűen elhízni. Fogyókúrázni nem kell.
2015. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom. Én a terhességet megelőző 2-3 évben közel 30 kilót fogytam. Ebből tavaly nyár óta konkrétan 13-at.


32. hetet betöltöttem, mindössze 4-5 kiló jött föl eddig, ami kb. mind a baba és tartozékai. :) Nem fogyókúrázom természetesen, de ugyanúgy odafigyelek, mint előtte. Kerülöm a finomított szénhidtátokat, cukormentesen étkezem, de ennyi.

2015. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én NEM vagyok éhes a vitamintól. :)
2015. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg 1400 kalóriát eszek egy nap.

Elég ha az első trimeszterben 150-200 kalóriával növelem az utolsó trimeszterben pedig 300-al?

Terhesvitamint most kezdek el szedni. Eddig csak folsavat szedtem.

2015. nov. 30. 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:
bőven elég. egyél meg egy nap egy graphefruitot (jót tesz a terhességi gyomorégés ellen) meg egy 4 db korpovit kekszet és már meg is van a plusz kalória. nyilván ennyitől még senki nem fog hízni.
2015. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!