Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Együttlét után 5 héttel a...

Együttlét után 5 héttel a hüvelyi ultrahang minden esetben kimutatja a terhességet, ha csak az az egy aktus volt? Itt számít az, hogy a ciklusaim hosszabbak? 34-35 naposak? Vagy ha akkor nem látott semmit, elhihetem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha akkor estél volna teherbe, akkor kb 7 hetes terhes lennél, amikor már kb 1 cm az embrió és van szívhang. Szóval biztos lehetsz benne, hogy nem vagy terhes, ha enm látott semmit, és azóta nem volt aktus.
2015. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Azóta nem volt aktus. Csak nem értettem, hogy a terhességi kalkulátornál, mikor beírjuk az utolsó menstruáció első napját és a ciklus hosszát, ugyanúgy számolja a terhességi hetet 28 napos ciklusnál és 35-nél is. Megijedtem, hogy közrejátszhat a ciklus hossz is, és ezért nem látta az orvos.
2015. dec. 4. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
A ciklushossznak abban lehet szerepe, hogy mikor van peteérés. De ha neked lett volna peteérésed pont 5 hete és meg is termékenyült volna, akkor az már egy 7 hetes baba lenne, amit bármelyik orvos, bármilyen UH-val lát, mert teljesen egyértelmű. Már 4-5 hetes terhességet is lát az orvos UH-n.
2015. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A ciklushossznak abban lehet szerepe, hogy mikor van peteérés."


Nem csak.

Az "új" kalkulátorok abban is figyelembe veszik a ciklushosszat, hogy annyi nappal későbbre datálják a szülés várható dátumát, amennyivel hosszabb a saját átlagos ciklus, mint a 28 napos tankkönyvi.

Orvosom is így számolt, mondta hogy nyugodtan "ráhúzhatok" majd egy hetet a hosszú ciklus miatt, nem indít majd a protokoll szerint, ha csak nem lesz más miatt muszáj.

(Végül korábban érkezett)


Igen kérdező, jól gondoltad, nem ugyanazt látják egy adott terhességi héten egy 28 napos ciklussal rendelkezőnél és egy 34-36 napos ciklussal rendelkezőnél, lévén hogy a hosszabb ciklussal rendelkezőnél később fogan a baba, biológiailag fiatalabb a terhesség (csak az orvosi számítás szerint egyidős).


Egyébként konkrét példára:

5 héttel ezelőtti aktusnál is minimum 4 hét már eltelt a fogantatás óta (hímivarsejtek maximális élettartamával - 5-7 nap - kalkulálva), ennyi idő után azért már illet volna látnia valamit.


De egyébként miért is keverted ide a ciklushosszadat? Arról nem is írtál semmit, hogy a ciklusod hányadik napján voltatok együtt. Csak úgy lenne érdekes.

Egyébként meg ha még mindig nem jött meg, és azért voltál orvosnál, ez a ciklus jóval hosszabb, mint az átlagosod.

2015. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A ciklus.hu szerint pont peteéréskor történt az együttlét. Tudom, hogy nem lenne okom aggódni, de mégis a fejembe vettem a dolgokat. Az utóbbi 1 évben mindig 33-34-35 napos ciklusaim voltak, azonban külföldre költöztem, éghajlat változás stb. Megjött a menstruációm 3 napos késéssel, ezért nem is foglalkoztam a dologgal. Aktus után 5 héttel orvos semmit nem látott. Viszont olvasgattam itt a GYIK-en is a kérdéseket, és sokan írták, hogy hiába jött meg normálisan, rendes időben a vérzésük több hónapon keresztül, mégis terhesek voltak. Innen jött a ciklus hossza is, mi van, ha azért nem látott semmit az orvos, mert az átlagosnál hosszabb ciklusom van.

2015. dec. 4. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:

pont peteeeres napjan az pont keso volt Amire az ivarsejtek elerik a kiszabadult petet mar lekestek rola

Nyugi es varj ket het mulva ujra UH

2015. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!