Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miben reménykedjek? Gyorsan...

Miben reménykedjek? Gyorsan teherbe esik megint?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van, az első elsőre összejött (három hónappal a tabletta abbahagyása után), a második a második próbálkozós hónapban (szintén három hónappal a tabletta abbahagyása után.)

Idén tavasszal volt egy terhességem, amit nem terveztünk (e.ü. okokból szünetet tartottam a tablettával, a második kihagyott hónapban), de sajnos nem maradt meg, a kilencedik héten már nem volt szívhangja. Művi befejezés lett a vége.


Tehát eddig mindig hamar teherbe estem, de most félek, hogy a missed ab. után nem fog sikerülni, illetve most más fajta tablettát is szedek. Elvileg minden rendben.

Ez a második próbálkozós hónap, dec. 23-24 felé nem várjuk.


Másrészt: endometriózis gyanújával vizsgálgatnak már három éve (tehát azóta már egyszer sikerült hamar megfoganni, többek közt ezért is kétli a doki, hogy tényleg endom van), és sokat fáj a bal oldalam, ahol egy csomó is kitapintható.

Ebben a hónapban a jobb oldalon is éreztem szúrást.


Úgy érzem, valami zajlik "odabent", és ha nem baba, akkor is doki lesz belőle, mert az nem OK, ha valami fáj.

Lassan bennem van a drukk is, hogy elmúltam 35, ki tudja, mim van, addig kéne baba, amíg lehetséges.


Kb. mennyi esélyem lehet rá, hogy újra gyorsan teherbe esek? Befolyásolja a missed ab. vagy az elhalt terhesség?



2015. dec. 16. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Missed ab. után is lehetséges a gyorsan teherbe esés, van aki már utána 3. hónapra újra terhes és nincs semmi gond.

Viszont én inkább megvárnám, hogy teljesen renbejöjjek minden betegség gyanúját kizárva, mert egy beteg szervezet nem feltétlen "rak össze" egy egészséges babát...

2015. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Három éve!!! vizsgálgatnak, szerintem pont ideje feladni. Viszont ez idő alatt se lettem fiatalabb.


Több doki mondja (nem egy nőgyógyásznál jártam), hogy nem látja akadályát a terhességnek, vagy annak, hogy kihordjam.

2015. dec. 16. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:
3 ev??? En mit szoljak 6 evvel?? :(( Azert nekunk is sikerult a baba termeszetes uton :) Ne add fel soha!
2015. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!