Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 69-70 kg vagyok, (169 cm)....

69-70 kg vagyok, (169 cm). Most kezdtünk bele párommal a baba projektbe. Ha összejön a terhesség, akkor kb. hány kg-os hízásra számíthatok?

Figyelt kérdés

(tudom, hogy ez mindenkinél eltérő lehet, de mennyi ami "normális" hízásnak tekinthető? )

Nem akarok 2 helyett enni, de koplalni se akarok és megpróbálok egészségesebben táplálkozni.

Az Elevtit plus-t már elkezdtem szedni. 2-3 naponta veszek be 1 szemet.

A kimaradt napokon pedig csak sima folsavat.

Ha összejön a baba, akkor persze szedem majd mindennap az Elvitet.


2015. dec. 17. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

ez tényleg csak tőled függ :)

azt mondják a víz+ méhlepény annyi mint a baba. szóval 6-7 kiló. emellett még a vizesedés az amit nem tudsz befolyásolni. tehát a baba 6-10 kiló hízást kíván :)

én 14 kilót híztam, 48 kilóval estem teherbe, de 55 kiló a normál súlyom, szóval helyreállt, de én szénhidrát diétáztam. barátnőm túlsúllyal kezdte, ő is cukros volt, ő kevesebbel ment szülni mint amennyiről indult :)

2015. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

9-10 kg a minimum terhesség végéig úgy olvastam!


én 4kg plusznál tartok 22 hetesen

2015. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam a baba méhlepénnyel, magzatvízzel együtt 6 kg volt. Szülés utáni napokban ennyivel voltam kevesebb. A maradék 10 kg sajnos háj volt :/ Nem szabad megvonni semmit magadtól, de baromság a két ember helyett kell enni dolog. Egyél mindent, amit szeretnél, csak mértékkel és ne legyen nagyon egyoldalú a táplálkozásod. Kb ennyi a lényeg szerintem.
2015. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én első babával 60-ról 82-re híztam (172cm), most még jobban odafigyelek, 19 hetes vagyok +4 kgval. Az én esetemben azt tapasztalom, hogy nagyon oda kell figyelnem, ezért dietetikusi étrendet tartok. Sajnos várandósan még jobban ragadnak rám a kilók..
2015. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egészségesen és mértékkel eszel, akkor nem szükségszerű a hízás. Vagyis persze, egy bizonyos fokig (baba súlya, magzatvíz, vizesedés), de szülés után kijöhetsz annyival, mint amennyivel kezdted a terhességet. Akár kevesebbel is.


A nővérem 74 kilóról kezdte, aztán az 5. hónapig hízott 15 kilót. Akkor észbe kapott, utána pedig fogyott 2 kilót. Végül +2-vel jött ki a kórházból.

2015. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első terhességem 72kg-val kezdtem (170cm) szülni 88kg-val mentem. Most vagyok 63kg és 9 hetes.:)
2015. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!