Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most ezt hogy érthette? Eddig...

Most ezt hogy érthette? Eddig pont ő nem akart gyereket!

Figyelt kérdés
Párommal már hosszú évek óta együtt vagyunk, együtt is élünk. Nyáron felhoztam neki a gyerektémát, hogy lassan majd részemről időszerű lenne. Én 28, ő 30. Eléggé megijedt már a gondolattól is, de annyiban maradtunk, hogy adjak neki időt. Én pedig annyit mondtam, oké, de tudjon róla, hogy nálam az 1-2 éves tervben szerepel. Kicsit kiverte a víz. Azóta szóba se került, nem is akarom erőltetni, illetve én is várnék még pár hónapot. Tudni kell, hogy fél éve csak Pharmatexxel védekezünk. Vagyis tudatában vagyunk annak, hogy a lehetőség fennáll, mert ez mégse 100%-os védelem. Bár mi számít annak? Mindegy, a lényeg, hogy a módszer nálunk működik is. A másik, hogy jövőre elég sok dolgot beterveztünk, amiket eddig nem csinálunk meg. Többek között augusztusban végre elmenni a tengerpartra, mert eddig sajnos nem volt rá lehetőségünk, mindig közbejött valami. Ezt csak azért írom, mert most jön a lényeg, ami miatt kiírtam a kérdést. Szóval tegnap este valahogy mondom neki, hogy jajj már, az a csaj már az első randi után gyereket akarna az első pasitől ennyi idősen. Erre azt mondja nekem: "pár hónapja még te is akartál." Erre én: "most is akarok." Jött is gyorsan a válasz: "akkor nem kéne kidobni azt a pharmatexet?" Na, mivel itt köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit válaszoltam vissza, nyugi, nem úgy értettem. Erre ő: "én viszont igen." Hát erre válaszolni se tudtam, így itt meg is szakadt ez a párbeszéd. Így nem akar gyereket, úgy nem akar gyereket, most meg mond egy ilyet. Nem szeretném elővenni nála a témát, mivel amint írtam, én is várnék még pár hónapot. De ez most azt jelentheti, hogy ő akár már most benne lenne? Azóta ezen kattogok. De majd akkor szeretnék vele erről elbeszélgetni, amikor úgy érzem, hogy na akkor most itt az ideje. Vagyis pár hónap múlva.
2015. dec. 20. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarjatok gyereket egy gyerekes kapcsolatba!


Ne itt kérdezz már, könyörgöm! Ha gyereket akarsz viselkedj előbb felnőtt módjára!

Egy felnőtt megbeszéli, nem hallgat mint a kuka. Azt is, ha még nem akar.

Egy ilyen kapcsolat nem alkalmas a gyerekvállalásra.

2015. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Szerintem neki most jott el az a bizonyos ido. En s helyedben beszelnek vele hogy varjatok par honapot. Azt tartsd szem elott hogy lehet nem fog elsőre sikerulni. Sok szerencset

2015. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Ha még hónapokig nem akarsz terhes lenni, akkor mi a búbánatnak hoztad fel a nyáron a témát?
2015. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális kapcsolat szerintem úgy működik, hogy miután komolyra fordul a dolog, letisztázzátok ki mit szeretne az élettől. Család, gyerek, karrier, lakás, ház, autó, stb...


És ha azok a bizonyos fontos jövőbeni tervek közösek van értelme a továbbiaknak.


Ez nálatok kimaradt.

Leülni beszélgetni. MEGBESZÉLNI!!


Üljetek le, beszéljétek meg. Egy kis életről van szó, egy emberkéről, nem egy háziállatról.

2015. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm 2-es, én is úgy érzem, hogy talán most jött el nála ez az idő. A többieknek pedig: Mielőtt beszélnék vele erről komolyabban, gondoltam, kikérem a véleményeket. A párom azt se tudta, akar-e valaha gyereket. Erre most volt egy ilyen elszólása, kíváncsi voltam, szerintetek ez mit jelent. Nem hiszem, hogy mindenkinél úgy jött a gyerekkérdés, hogy "Jajj drágám, gyereket szeretnék. Hát, én is, csináljunk gyorsan!" Szóval egy olyan pasi szájából, aki egészen idáig ellene volt, ez elég furcsa kijelentés. És pont azért nem mertem firtatni nála, mert nem tudtam hova rakni a dolgot. Hogy most akkor mi van? Ez mit jelent egy pasinál? Ezek szerint ő már lassan benne lenne? Akkor mégis akar majd gyereket? De mégse támadtam le a kérdéseimmel, hiszen ő kért időt.
2015. dec. 20. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem érted.

Ahol a kommunikáció nem megy, oda nem való gyerek.

És nálatok nem megy, mert itt kérdezed, ahelyett hogy oda állnál elé: drágám, ezt hogy értetted?

Egy tini párkapcsolatban ez még elmegy, hogy a barátnőidet (vagy idegenek) kérdezgeted, hogy "jaj, szerintetek tetszem a Sanyinak? Vajon ezt hogy értette? Mit gondol ilyenkor egy férfi?"

Mindegyik mást!

2015. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Hogy all a dolog, tudtatok beszelni?

2.es voltam :)

2015. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!