Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerekvállalás 36 évesen?

Gyerekvállalás 36 évesen?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol erről? Tudom hogy ez a dolog csak rajtam múlik, csak kiváncsi vagyok ki mit gondol erről. Nem késő egy kicsit?

2015. dec. 21. 01:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
38 évesen szültem először, 40 évesen másodszor és szeretnék még harmadszor is (ha összejön). 41 éves leszek.
2015. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Én annyi idősen nem akarok már szülni (és utána sem). De nekem már van gyerekem, szóval nem késztet rá semmi se. Azt meg nem tudom megmondani, mi lenne, ha nem lenne gyerekem, akkor mit gondolnék.
2015. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

42. évemben vagyok, 2 hónapja szültem. Fiatalokat meghazudtoló problémamentes várandósságom és tankönyvbe illő, ráadásul szinte fájdalommentes szülésem volt - ami a fizikai oldalt illeti.

Másik oldalról meg mindent meg fogunk tenni a kislányunk boldogulásáért, kb 10 évet mindkettőnk letagadhatna (állítólag), továbbra is bulizni, fesztiválozni járunk majd - most már a lányunkkal. Az a bizonyos tégla meg bárki fejére is eshet az utcán..:)


Kellemes Ünnepeket és örömteljes, gyors döntést kívánok!:)

2015. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

Én nem szülnék ennyi idősen. Bár tény, hogy már vannak ketten és nem is vágyom többre. Ha sokáig küzdünk a babáért és ő lenne az első, akkor minden bizonnyal bevállalnám, viszont így másodikat már nem. (hacsak nem ketten lesznek lombikból)


32N

2015. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Szeptemberben szultem,marciusban toltom a 40et...ha esetleg a Down kortol felsz,arra annyit hogy egy ismeros lany 25 eves velem egyszerre volt terhes kb.neki kimutattak a down kort es elvetettek,nekem egeszseges babam szuletett,ugyhogy ez sem feltetlenul kor fuggo!!!Hogy miert kestem a gyerekvallalassal?Mostanra talaltam meg a parom,rossz kapcsolatba most sem szultem volna ,nemhogy fiatalon...akik azt irjak ilyen korban mar nem szulnenek,remelem az igazi parjukkal boldogsagban nevelik a gyermekeiket......
2015. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 macintosh ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem késő 36 évesen szülni, ha nem vállalod be egész életedben bánni fogod! A feleségem az elsőt 31 évesen a másodikat 42 évesen szülte minden probléma nélkül. sőt azt mondta hogy a második sokkal könnyebb volt a kora ellenére. Természetesen mindkettőnél, 31 évesen is!!! volt magzatvíz genetikai vizsgálat, mert mint előttem már mondták nem korfűggő. Ezért van rengeteg fiatal anyukának beteg gyermeke, mert fél és minek az a vizsgálat, pedig sokkal kisebb kockázat, mint felnevelni egy beteg gyermeket. Szóval bátran vállald be és csináltass genetikai magzatvíz vizsgálatot és nem lesz semmi baj! 47F
2015. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pér válasza:
25%

Az én véleményem olyan is-is.

Természetesen, aki ennyi idősen szeretne szülni, annak szíve joga, de magán a gyerek által megélt boldogságon és örömön, bosszúságon túl, az én olvasatomban más dolgokat is fölvet.

Most 36 éves vagy. Mire a gyerkőc érettségizik, 54 leszel. Ennyi idősen unokát kellene a térdeden ringatni, amire csak sok év múlva számíthatsz, ha az átlag magyarországi szociálpolitikát vesszük alapul, hiszen a mai fiataloknak, fizetésből, önerőből, esélyük sincs lakásra. Ők is inkább az egzisztenciára, a"túlélésre" gyúrnak.

Namármost ha ez így történik, akkor Te sosem fogod élvezni a nagymamai örömöket.

Én 50 éves férfi vagyok, 3 felnőtt gyerek apja (22f-24f-26l) és mind a 3 itt lakik velünk, mert nincs hova menniük. Van amikor csak "ágyrajárók" (no meg persze hűtőre járók) de alapvetően itt laknak. Én nem tudok nekik lakást venni, pedig keményen dolgozom most is. Unokára egyenlőre,a csillagok mai állása szerint esélyem sincs, pedig nagyon "babáznék" már újra, de csak úgy, hogy amikor én úgy gondolom, akkor mondhassam azt a szüleinek, hogy "...-köszönöm, most már egy kicsit sok, fárasztó, stb". (persze ahogy magamat ismerem, ilyet csak valami extrém esetben fogok mondani)

Summa: Neked is jár a gyermekvállalás öröme, sőt kívánom, hogy legyen benne részed, mert ennél nagyobb öröm nincs az életben, (az összes velejáró negatívummal együtt)de mindevvel együtt ott lebeg mindíg az érem másik oldala.

...és természetesen Boldog Karácsonyt kívánok így ismeretlenül is!

2015. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem késő,sokan szülnek 40 felett is!Simán vállalhatsz kettőt is.Ha tényleg szeretnéd ne bizonytalankodj.
2015. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

17-es! Ha jól értelmezem, akkor bár -szerinted- jár a gyerekvállalás öröme a kérdezőnek, inkább mégse vállaljon, mert 18 év múlva inkább unokáznia kellene, mint ballagásra mennie?!

Már bocsi, de az unokázás helyetti ballagtatásnál mennyivel lenne sokkal felemelőbb a kérdezőnek, ha 18 év múlva - gyerek hiányában - max egy kutyát ringatna az ölében? Úgy mégis!?

2015. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!