Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok év után 40 évesen sikerült...

Sok év után 40 évesen sikerült a lombikunk (fagyi baba), most 8 hetes és gyönyörű kisfiú. Van 4 tesója még, most gondolkodunk, hogykb.1 év múlva vállaljunk e még babát. Ti ennyi idősen még megpróbálnátok? Mindíg a 4 kis fagyi babóra gondolok.

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 07:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"A gyerekednek jó lesz, ha lesz tesója. Legalább a nehéz helyzetekben lesz valaki, aki mellette lesz, ha te már nem is leszel."


Kivéve, ha nem lesznek jó testvérek, ami ugye ugyanúgy benne van a pakliban. Senki nem tudja garantálni, ahogy azt sem, nem nem telne megint évekbe egy újabb baba összehozása, és ha végre sikerülne, egészséges lenne-e.

2016. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Már bocsánat de ez amit írtál, egy 20 évessel is előfordulhat. Beteg lesz a gyereke, rossz tesók lesznek, szülei meghalnak... ( soha ne legyen ilyen). Én ezt a terhességet se felelőtlenül vállaltam,szigorú orvosi ellenőrzés,magzatvízvizsgálat...Érdekes,hogy az anyagi helyzetemet senki meg sem kérdezte,mondjuk ha csak azon múlna 10 is jöhetne.
2016. jan. 5. 14:33
 13/31 anonim ***** válasza:

Nyilván 20 évessel is, de akárhogy nézzük, 40 felett már magasabb az esély a genetikai betegségekre, és ki tudja, mire sikerülne egy újabb. Azért, mert összejött sok év után, nem jelenti azt, hogy mostantól simán összejön a következő.


Az anyagi helyzeted meg azért nem kérdeztem, mert feltételeztem, hogy eszedbe sem jutna a 2. gyerek, ha anyagilag nehézségeitek lennének. Meg egy 40 éves nő és párja már tart ott egzisztenciálisan, hogy ne legyen anyagi problémájuk.

2016. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%

41 leszek pár hónap múlva. Első házasságomból van már egy gyermekem, de úgy alakult, hogy a házasságom megromlott, új párom van, neki még nincs gyermeke, de szeretne. Én is szerettem volna még egyet, nyilván jobb lett volna korábban, de a sors nem így hozta. Szóval tervben volt, hogy majd viszonylag rövid időn belül jöhet a közös gyerek... hát ő úgy döntött, hogy siet, mert már beköltözött. Nem sokat tanakodtunk, hogy maradhat-e....

Amúgy egy ismerősöm nemrégiben szült ikreket 42 évesen...


Megjegyzem: amíg nem volt fogamzásgátlás, a nők addig szültek, amíg fogamzóképesek voltak. Nézegessetek régi anyakönyvi kivonatokat! :) Ezt csak manapság idealizálják, hogy mi az optimális kor, de szerintem ezt a természet jobban tudja. Azért van a klimax... de amíg az nem jön, addig szülhetünk. :)

2016. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nem kellene küzdenünk sokat mert 4db tökéletes petesejt van lefagyasztva. Nyilván évekig nem próbálkoznánk. Bár ha elmennék mind a 4 babáért a végén nyugdíjba mehetnék. :)))
2016. jan. 5. 15:41
 16/31 anonim ***** válasza:
Petesejt lehet megvan, de be is fog ágyazódni sikeresen, és meg is marad?
2016. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Persze miért ne? Én voltam az egyetlen a sok 20 éves között,akinek 8 petesejtből 8 meg is termékenyült. És sikerült.
2016. jan. 6. 07:35
 18/31 anonim ***** válasza:
nem is tudtam, hogy sok 20 évesnek probllémája van a teherbeeséssel... sot azt se tudtam, hogy a huszonévesek annyira gyereket akarnának..
2016. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Akkor te még nem jártál meddőségi központba. Szinte (70%) 20-30év közöttiek vannak. Szerintem kicsit nézzél utána és akkor majd beszélgetünk.
2016. jan. 6. 09:11
 20/31 anonim ***** válasza:

#7 vagyok.

Anyám a hetvenes években szült engem, pont negyven évesen. Akkor még halálba szekálták azzal, hogy felelőtlen, meg hogy biztos down-os leszek.

De ma már a korszerű vizsgálatokkal 99%-ban kiszűrhetőek az anyai életkorból eredő genetikai rendellenességek. Én mindkét terhességemnél megcsináltattam a méhlepény-biopsziát, és mindkétszer negatív lett. A genetikus akkor azt mondta, hogy minden más rendellenességre annyi esélyem van, mint egy 20 évesnek...

2016. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!