Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok év után 40 évesen sikerült...

Sok év után 40 évesen sikerült a lombikunk (fagyi baba), most 8 hetes és gyönyörű kisfiú. Van 4 tesója még, most gondolkodunk, hogykb.1 év múlva vállaljunk e még babát. Ti ennyi idősen még megpróbálnátok? Mindíg a 4 kis fagyi babóra gondolok.

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 07:47
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Igen én is csináltattam Kombinált tesztet ,mivel magas lett a Down kockázat ( 1:190) azonnal mentem Amniocentézisre ami teljesen negatív lett. Tisztába vagyok vele ,hogy az életkorom miatt én kockázatosabb csoportba tartozom.
2016. jan. 6. 10:00
 22/31 anonim ***** válasza:
Pont hogy 20as éveikben járók akarnak gyereket... nem húszéves hanem 26-27-28-29stb szóval ne ezen akadj ki! Én 29 éves vagyok és a 3. Babánkat várom. Szerintem vágj bele! Mamám szülésznő volt a 60as 70es években. A legfiatalabb 11! Évesen a legöregebb 56! Évesen szült nála. Pedig akkor még se ultrahang se szűrővizsgalatok...
2016. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Te már úgyis eldöntötted: belevágtok. Megerősítést vártál tőlünk? Többé-kevésbé megkaptad. A kevésbét pedig nem kell meggyőznöd, elég, ha te tudod, mit csinálsz.

Úgyis tudod, sikerülni fog, akkor hajrá! Magad írod: termékenyebb vagy a huszonéveseknél a meddőségin. Akkor hajrá, szerintem mind a 4-et ültessék be! :)

2016. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

41 vagyok, 1,5 éves a kisfiam, aki lombik baba.

Előző házasságból van egy 20 éves és egy 14 éves gyerekem.


Bizony álmodozok még egy babáról, nagyon szeretnék, de sajnos nem maradt fagyi babánk.

Spontán baba csoda lenne.


Vágj bele helyettem is! !!!!!

2016. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Kedves 23 as válaszolónak üzenem egyáltalán nem döntöttem még el,csak nem tudom miért kell leírni egy 40 éves embert az a legcsodálatosabb ha valaki babát szeretne nem? Sokan kukába dobják,abortuszra mennek évente. Tanácsot ,biztatást vártam volna. De te egy eléggé megkeseredett ember lehetsz vagy a más örömének nem tudsz örülni? Akkor inkább ne írogass köszi.
2016. jan. 8. 09:10
 26/31 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, irigy és bunkó!
2016. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Hülyékkel ne foglalkozz! Én 41 vagyok és belevágok, nem érdekel, ki mit gondol. Amíg a dokim azt mondja, hogy mehet és minden rendben, miért ne?

Sok sikert!

2016. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

A fanyalgóknak...

Szerintetek az, aki 40 év felett vállal gyereket az direkt így tervezte? Azt gondoljátok, hogy 18 évesen mosolyogva elhatároztuk, hogy ó, ráérünk még a szüléssel?

Szerintem a legtöbb esetben személyes tragédiákon kellett ahhoz keresztülmenni, hogy így alakuljon az életünk, rengeteg csalódás, lemondás, kudarcélmény van mögötte.

Azt hiszitek, hogy bennünk nincsenek kétségek? Dehogynem! Én személy szerint rettegek az amnio eredményétől, és igenis tisztában vagyok azzal, hogy valószínűleg már nem leszek a születendő gyermekem mellett a harmincas éveiben (bár törekszem rá). Megjegyzem, több olyan ismerősöm van, akik harmincas éveikre már félárvák, vagy árvák, pedig fiatalon vállalták őket a szüleik, úgyhogy soha nincs garancia semmire...

Én a magam részéről több vetéléssel a hátam mögött döntöttem úgy, hogy egy 41 éves koromban "becsúszott" terhességet megtartok. Igen, nagyon szerettem volna 35 előtt szülni a gyermekeimet, egyet sikerült is, a másik kettőt elveszítettem. A mostani terhességem nem volt tervezett, de ha már jött, marad. És igyekszem örülni neki. Ennyit a negyvenes nők fogamzókészségéről... harmincas éveimben rengeteget küzdöttem a teherbeeséssel, célirányosan, most meg naptármódszer mellett, egy petevezetékkel egyszerűen csak becsúszott... egyelőre kevesebb problémám van a terhességgel, mint harminc évesen volt, aztán majd meglátjuk.

2016. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 mandiga ***** válasza:
100%

Utolsó. Ezt nagyon szépen leírtad, és teljesen egyet értek veled.


Kérdezőnek is igaza van, miért kell leszólni egy 40 éves nőt?


Én is szeretnék babát, 41 vagyok, ha jöhet akkor jöjjön, ha meg nem, akkor úgysem fog jönni. Nem a kor számít. Egészséges emberek vagyunk mi is, sőt talán még fittebbek mint a mostani fiatalok. De máglátjuk majd ha elérik ezt a kort, akkor mekkora szájuk lesz, és hogy fog nekik az ilyesmi beszólás tetszeni? Senki nem tudja mit hoz a jövő.


Én csak drukkolni tudok a kedves kérdezőnek, és a többi 40 év körüli nőnek akik babát várnak, vagy szeretnének.

És büszkén vállalják a várandósság minden egyes percét.

2016. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%
Hát igen, a "fiatalok" nem fogják fel, hogy ők is lesznek majd 40 évesek... emlékszem, mennyire meghökkentem, amikor tudatosult bennem, hogy a keresztanyám 39 évesen halt meg... 18 éves voltam a halálakor, és akkor én egy "öreg" nőt láttam benne. Aztán ahogy közeledtem ehhez a korhoz, rádöbbentem, hogy Úristen, milyen döbbenetesen fiatal volt még!
2016. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!