Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 12. dpo pozitív jósteszt,...

12. dpo pozitív jósteszt, negatív hcg?

Figyelt kérdés
Csak 25-ös hcg teszt volt itthon. Létezhet,hogy terhességre utal a jósteszt,de a hcg még nem mutatja? Itt mindenhol azt olvasom,hogy 10.dpon már szokták látni halványan a 2.csíkot.
2016. jan. 10. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A jósteszt hülyeség,50% az esélye hogy bejön..A hcg teszt pedig változó.Nekem hamar kimutatta,de szintén lombikos ismerősnek negatív volt otthon,aznap HCG vérből 100 felett volt!
2016. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

A jósteszt pont annyit ér, mintha feldobnál egy húszforintost. A legtöbb nőnek egész ciklusban van kimutatható lh a vizeletében. Nekem a hcg 15. dpo-n reggel extra halvány lett, 14-en még negatív lett volna.


Nem értem, hogy mi ez a türelmetlenség manapság, hogy divat lett sokkal a nemvárt előtt tesztelni. Annyira értelmetlen. Én akkor tettem le róla, amikor egyszer trifázisos görbe és 13. Dpo-s 'mintha' pozi után megjött. Sok korai tesztelő így jár... Ne de ugye mindenki maga tudja.


Szóval ne legyenek illúzióid a korai teszttel kapcsolatban, bizony meg kell várni a nemvárt idejét! Ez még nem jelent semmit! Drukkolok!

2016. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es, van akinek progeszteronpótlás, vagy egyéb eü indok miatt tudnia kell minél hamarabb, én meg azt nem értem, hogy miért jó az, ha minél később derül ki, hogy lehetett volna már többször is baba, de hormonorobléma miatt nem sikerült a megtapadás.
2016. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ciklus végén még egyszer megemelkedik az lh szint ezért mutathat akár pozitívet is.
2016. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, tudom, nekem is gyenge volt a progeszteronom, elővigyázatosságból szedtem is Duphastont a pozitív teszttől kezdve.


De akinek olyan komoly a problémája ezzel, az már ovuláció utántól szokott kapni progipótlást és akkor hagyatják abba, ha biztosan nem lett terhesség. Ilyen ismerősöm is van sajnos, nem is egy.


Szóval szerintem 10 korai tesztelőből 8-9 nem orvosi indokkal tesztel, hanem türelmetlenségből. De mondnom mégegyszer, szíve joga mindenkinek, én csak leírtam a véleményemet.


A 14-15. Dpo-ra meg azért erős túlzás a "minél később" megtudni jelző. :)


2-es voltam

2016. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, igen, én nem is a türelmetlenségre írtam, hanem a csalódással kapcsolatban, mert szerintem inkább legyen tisztában a tesztelő a kémiai terhességgel, hogy kiderülhessen, hogy kell-e kezelni. Amúgy sok orvos csak a pozitív teszttől mondja, hogy kezdje el a progeszteront, sőt, van, aki fel sem írja előre, hanem tesztelés után lehet menni a gyógyszerért. Egyébként a türelmetlenséggel sincs szerintem gond. 12. dpo előtt ebben az esetben tényleg nem érdemes tesztelni, hiszen, nincs, amit kimutasson, így én is meglepődöm, mikor látom, hogy ,,9/10/11. dpo-n negatív a teszt, akkor most már biztosan nem vagyok terhes?"-kérdéseket. De aki kíváncsi, ebben leli örömét, az hadd teszteljen, meg hadd kérdezgessen itt is, hogy ,,látjátok-e (nagyítóval/negatívba téve/stb) a csíkot?"
2016. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!