Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik 2016. második felében...

Akik 2016. második felében kezdtek el próbálkozni a babával, mivel foglaljátok le addig magatokat? Én egyszerűen megőrülök.

Figyelt kérdés
Pontosan mikor szeretnétek belevágni a babaprojektba? Hány évesek vagytok? Miért kell addig várnotok?
2016. jan. 11. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Munka?
2016. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal korábban kezdtem bele, és még semmi. Lassan négy éve már, most 35 vagyok. Tudom, rettenetesen nehéz nem állandóan erre gondolni, mégis meg kell próbálni. Egy idő után pont attól nem fog sikerülni, hogy annyira rágörcsölsz, és lelkileg tropa leszel.

Én akkor jöttem rendbe, amikor elfogadtam, hogy talán gyerek nélkül kell leélnem az életem. Fontos, hogy ne a babától várjuk, hogy majd megoldja és teljessé teszi az életünket. A munkahelyi vagy párkapcsolati problémákat magunknak kell rendbe tenni, és meg kell találni azokat a dolgokat: munkát, hobbit - amik értelmet adnak a mindennapoknak, amitől hasznosnak érezzük magunkat.

Amikor felhagytam a babaprojekt erőltetésével, akkor egy sima szűrésen váratlanul mégis kiderült az ok, amit eddig hiába kérdeztem minden dokitól. (Endometriózis)

Most ismét reménykedem, de már nem azzal a görcsösséggel, és a csalódástól való állati félelemmel, mint régen, hanem kiegyensúlyozottan, őszinte bizakodással.

2016. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerintem te azt hitted, hogy 2015. szeptemberét írtam, de köszönöm a válaszod!

Remélem minél előbb sikerül teherbe esned, így, hogy már megvan az ok. Műtét volt már?


Lombik programot elkezdtétek, vagy elzárkóztok előle? Örökbefogadás esetleg? Mi megbeszéltük, hogy ha máshogy nem jönne össze, örökbefogadás mellett fogunk dönteni, így valamennyire "be vagyunk biztosítva" és remélhetőleg annyira nagyon durván nem fogok rágörcsölni a témára.

2016. jan. 11. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi már próbálkozunk,de eddig egy hónap volt még csak lehetőségnek,most lesz majd a második.

Munka miatt még jó lenne várni nekem,de igazából ki tudja úgyis mire sikerül,így hát lesz,ami lesz.

Amig bele sem vágtok,ne is idegesítsd magad,nem telik gyorsabban az idő.Addig még kiránduljatok,utazzatok,bulizzatok,ami jól esik.

Nekem már van egy lányom,ő nem volt tervezve,de elsőre összejött.Most azóta új párom van már,hát remélem azért összejön hamar,ne kelljen majd idegeskednem.

A munka is jól le tud foglalni szerintem téged is.Én márciustól megyek új helyre elvileg.

Én 25 leszek lassan,párom 31 lesz.

2016. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amivel azelőtt.
2016. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én 26 éves vagyok és szeptemberben kezdjük el a babaprojektet.. hát én is jártam már ott hogy megőrülök! Nekünk felújítás miatt csúszik addig meg egy új vállalkozás beindítása miatt. Párom agya túl sok felé áll és szeretné előbb elintézni "letudni" ezeket a dolgokat hogy utána fel tudjunk közösen készülni a babára. Hát ezen elég sokat vitáztunk.. de most már sikerült felfognom hogy ennek így kell hogy történjen! Az a kis idő már nem oszt nem szoroz...... hogy mivel foglalom el magam miközben körülöttem sorban jelentik be hogy jön a baba? Munkával , edzéssel ugyanis még 6-8kg jó lenne fogynom! Ez meg azért jó mert az van az agyamba hogy azt a babáért (úgy könnyebb) :) Akkor olvasok! Gyűjtöm a pénzt egy perselybe amire rá van írva hogy baba :D Ne fogd fel annyira tragikusan pikk pakk ott leszünk! Repül az idő! Van egy kiskutyám rajta élem ki vágyaim :D. Németet tanulok!Bármi.... házimunka az van mindig :) kb ennyi. Remélem tudtam neked segíteni! Aztán kitartás:)
2016. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Mi is szeptemberben vágunk bele, de én legszívesebben már most nyomban teherbe esnék, de a párom hajthatatlan. Persze tök racionális érvei vannak, és teljesen igaza van azzal, hogy addig várjunk, de én képes lennék semmivel sem törődni. Időnként egész jól viselem a dolgot, időnként meg hisztizek neki, mint egy óvódás, hogy nekem baba kell, "csináljunk" babát.


Most a decembert megint egész jól viseltem, erre 3 napja megtudtam, hogy az egyik barátnőm is babát vár (nem tervezték), hát én 3 napja bőgök megint.

A persely aranyos. :))

Kutyánk nekünk is van, meg van egy 6 hónapos unokahúgom, páromnak egy 1,5 éves unokaöccse, hát utána sem lesz sokkal jobb a helyzet, hogy velük vagyok/vigyázok rájuk. :)


Ráadásul nekem a ciklusom is vacakol, de remélem nem lesz gond vele babavállaláskor.

2016. jan. 11. 14:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne stresszel rá és akkor nem lesz semmi baj! Szedj vitaminokat táplálkozz egeszségesen :)
2016. jan. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os, Te nem is dolgozol? Mert azt valahogy kifelejtetted. :D
2016. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem felejtettem ki...ott van hogy Munka! Dolgozom méghozzá elég keményen! Vállalkozó vagyok van mit tennem..de ezt minek írjam? Gondoltam ez alap.. azon kívül mivel foglalom le magam azt fejtettem jobban ki. Azt hittem elég világos...
2016. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!