Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Káros az e vitamin már a...

Káros az e vitamin már a teherbeesés előtt is?

Figyelt kérdés

Nem javasolják a kismamáknak az E-vitamin szedését holland orvosok, egy vizsgálatból ugyanis kiderült, hogy az jelentősen növelheti a szívrendellenesség kialakulását a magzatnál. A vitamin szedését már a teherbe esés előtt sem ajánlják.


E-vitaminból a napi ajánlott mennyiség kétharmada már kilencszeresére növeli a szívrendellenesség kialakulását a magzatnál - figyelmeztetnek rotterdami Erasmus Egyetem klinikájának kutatói, akik 276 olyan asszony étrendjét vizsgálták meg, akinek szívbeteg gyermeke született, és 324 olyanét, aki egészséges gyermeknek adott életet.


Mint kiderült, a magzat számára már az is hasonlóan ártalmas, ha az édesanyja a teherbe esés előtt egy hónappal ilyen adagban szedett E-vitamint. A vizsgálat megállapította, hogy a szívrendellenességgel született babák édesanyja átlagosan napi 13,3 milligramm E-vitamint szedett - míg az egészséges kicsiké átlagosan csak 12,6 milligrammot. A beteg babák 32 százalékának az édesanyja szedett átlagosan 14,9 milligramm E-vitamint naponta. Az Európai Unió irányelve szerint a napi ajánlott mennyiség 20 milligramm naponta.


Az E-vitamin megtalálható a diófélékben, a magokban, a zöldségolajokban és a tojásban. Sok állapotos nő azért szedi, mert korábbi kutatások azt bizonyították, hogy védelmet nyújt a koraszülés és a vészesen magas vérnyomással járó preeclampsia ellen – olvasható a Hírextra oldalán.


Azt ugyan a holland kutatók sem tudják megmagyarázni, miért okoz magzati szívrendellenességet az E-vitamin, de úgy gondolják, hogy felboríthatja az oxidánsok és antioxidánsok egyensúlyát a szövetekben.


2016. jan. 28. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem káros!

Én lombikos voltam, kötelező volt szedni E vitamint, mert csodaszép vastag nyálkahártyát csinált.

Sikerült is a baba és a 10. terhességi hétig szedtem

2016. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy olyan mondás, hogy kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben méreg.
2016. jan. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!