Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lenne egy olyan kérdésem...

Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy mikor kell bejelenteni a munkáltatónál hogy terhes vagyok? Mik a teendők ilyenkor?

Figyelt kérdés
röviden a lényeg!átjárhatósági megvolt, 3 inszem. Tapolcán most mentünk volna lombikra, aztán a felkészítő fázis történik és közli a doki hogy terhes vagyok:)!a héten megyünk vissza és többet fogunk tudni már(beágyazódás zajlik)!táppénzen vagyok ezért lenne jó ha válaszolnátok :) Á.

2016. febr. 1. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megvárnám a 12. Hetet, de ez attól is függ, hogy most meddig lehetsz táppénzen. Ha most majd vissza kell menned dolgozni, akkor a szívhangot várnám meg a helyedben.
2016. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha HATÁROZATÉAN IDEJŰ szerződésed van, akkor egyáltalán nem vagy köteles bejelenteni, mert a várandós kismamákat a törvény védi, olyan szinten, hogy ha kirúgnak, vissza kell venniük!


Viszont nem tudom, milyen munkahelyen, munkakörben dolgozol, vannak-e ott esetleg veszélyes anyagok, fizikailag megterhelő-e stb. Írod, hogy inszemináción voltatok, nem is egyen, tehát nem olyan egyszerűen jött össze a baba, ebben az esetben mindent a babának rendelnék alá. Vigyázzatok nagyon magatokra, gondtalan várandósságot és könnyű szülést kívánok ;)

2016. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyit, hogy én írásban is megfogalmaztam és aláírattam a főnökkel, hogy tudomásul vette, hogy várandós vagyok. Még UH képet is csatoltam, személyes adatok, dátum mind rajta volt. Olyan 7-8 hetes lehettem akkor, de én nehéz fizikai munkát végeztem, így számomra fontos volt, hogy tudatában legyenek ennek és ne terheljenek túl.
2016. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hivatalosan bejelentened ahhoz, hogy védett légy. határozatlan szerződésnél szólhatsz persze róla, hiszen be kell tanítanod esetleg a következőt, aki gyed alatt helyettesít, meg hát fel fog nekik tűnni stb.


ha határozott a szerződésed (nekem az volt), akkor először a munkaügyessel tárgyalj, mik a lehetőségek a hosszabbításra, hogy legyen csed, gyed, és aztán úgy menj be a főnöködhöz.


mi a 12. héten akartuk bejelenteni a főnökömnek (férjem is ott dolgozik, őt is érinti a gyed), de rossz lett a kombinált teszt, így megvártuk, lesz-e tényleg gyerekünk, vagy sem, így a 19. héten jelentettem be.:)


34hkm

2016. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
több mint 8 éve dolgozok ott! táppénzen vagyok január 12.-e óta!mivel nehezen jött össze nem tervezem hogy vissza megyek dolgozni!
2016. febr. 1. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!