Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a terhességi tesztek? Most nem csak arra gondolok, hogy pozitív vagy negatív, hanem pl. erősebb a csík magasabb hcg érték esetén vagy a csík vastagsága semmit nem jelent?

Figyelt kérdés
Kissé aggódom. Február 2-án (6 napos ET+8.nap) voltam vérvételen, a hcg-m 80-as volt, az orvos gratulált, mondta, hogy 2 hét múlva UH. Többen mondták, hogy azért ne éljem bele magam, mert ez azért nem valami magas. Én viszont nem aggódtam, mert a dokim azt mondta, hogy ez teljesen jó, én pedig hittem neki. Most viszont már elbizonytalanodtam, mert kíváncsiságból pénteken reggel (vérvétel után 3 nappal) csináltam egy tesztet, ami csak iszonyúan halvány pozit mutatott, aztán ma megint egyet és hát elvileg a péntekihez képest elvileg duplázódnia kellett az értéknek, ehhez képest ugyanolyan halvány lett. Holnapra bejelentkeztem magán úton vérvételre, mert az a biztos, de addig is érdekelne a véleményetek, hátha valakivel történt hasonló és minden rendben volt.
2016. febr. 7. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen alacsony hcg mellett a duplázódás még nem fog látszódni a teszten, ugyanis a vizeletben később mutatkozik a hcg, mint a vérben, így kisebb ott az érték, ergo a duplája sem lesz olyan erős, főleg ha hígabb volt esetleg a pisid (és nem feltétlen 2 naponta duplázódik a hcg, ingadozások is lehetnek bármikor). Na meg persze a tesztek sem ennyire pontosak, arra van, hogy terhességet mutasson ki, a csík erőssége nem igazán mérvadó. Nincs semmi gond a terhességeddel, csak feleslegesen aggasztod magad ilyen hülyeségekkel, már bocsi :D Anno nekem eszembe sem jutott az első pozi tesztem után csinálni mégegyet, ez csak itt gyakorin szokás, teszem hozzá, nagyon-nagyon rossz szokás...
2016. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, remélem, hogy igazad van! :) Tudod, azért van ez, mert nagyon régóta vágytunk már kisbabára és most nagyon félek, hogy nehogy elveszítsem. Tudom, hogy ez nem jó, mert a stressz is árthat, de nagyon nehéz nem agyalni.
2016. febr. 7. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!