Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A kérdésem a következő lenne,...

Andyf kérdése:

A kérdésem a következő lenne, a férjem afganisztánban katona, fél éve van kint. Most jön haza, és szeretnénk kisbabát de ott neki azt mondták, hogy várnunk kell egy keveset mert ott sugárzásoknak van kitéve és nem szerencsés ilyenkor babát vállalni?

Figyelt kérdés
Lehet baja ettől a magzatnak? És ha árthat mennyi időt kell várnunk?

2016. febr. 16. 10:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
29%

Szia :)

Sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, csak annyit szeretnék mondani, hogy nagyon tisztelem azt, hogy katona feleség vagy!

Sok kitartást neked és egészséges babát! :)

2016. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
Lehet. Ha majd hazajött, ő konzultáljon egy katonaorvossal. Kérjen olyan katonaorvoshoz beutalót, aki tisztában van azzal, milyen káros hatások érhették.
2016. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Elvileg 72 napig érik egy spermium a herében, tehát a sugárzástól, káros behatástól számolva 72 napnak kell eltelnie, hogy az ondójában lévő spermiumok mentesek legyenek ettől a behatástól. Ha jól számolom, az két bő hónap. De konzultáljatok orvossal, nem feltétlenül katonaorvossal, egy urológus is segíthet szerintem ebben az esetben!
2016. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

3-as! Polgári urológus ebben nem tud segíteni.

Újabb expozíció itthon nyilván nem éri, de maga a teste is sugározhat. Nem is urológiára tartozik, illetve nem csak. Andrológia is biztosan belejátszik.

2016. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én azt tanácsolom, hogy még a gyerekvállalás előtt menjetek orvoshoz!

apósom is katona volt, ő is kapott sugárzást, sajnos minden gyereke szívbetegen született. a társai gyerekei is, ők együtt pereskedtek is, mert nekik nem szóltak előre, csak utólag rakták össze. (egyébként mindenkinek csak a fiai élték túl sajnos a csecsemőkort)

nem ijesztgetni akarlak, biztos, hogy rengeteget fejlődött az orvostudomány és nem véletlenül mondták, hogy most nem lehet gyereketek. szerintem tartsátok be a tanácsokat és akkor nem lesz baj :)

2016. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

Mit értesz polgári urológus alatt?

Miért haszontalan a legalább 72 napig ne gondolkozzanak gyerekvállaláson-tanácsom? Egy egyszerű logikai levezetés azt a tényt figyelembe véve, hogy ennyi idő kell a spermiumok éréséhez. Ha a szervezete sugározna, akkor nem "egyszerű, mezei" sugárzásnak volt kitéve, ebben az esetben nyilván módosulhat, hosszabbodhat a gyerekvállalásig ajánlott várakozási idő, attól függően, milyen sugárzás-mennyi hatóideig-milyen dózisban-milyen részeket érinthetett. És regenerálódnia kellhet leginkább a szöveteknek a káros hatás után.

Pont ezek miatt NEM gondolom, hogy ez itt és ilyen információk birtokában megválaszolható lenne a kérdés, keressék fel a katonaorvost/UROLÓGUST a korrekt válaszért, mert sajnos lehet baja a magzatnak, ha nem veszik figyelembe a sugárzás hatását. Eleve kevesebb eséllyel születik meg élve, és több az esélye maradandó fejlődési rendellenességekre, szívproblémák, idegrendszeri eltérések (szellemi fogyatékosság), amit már az előző válaszadók is említettek.

Nem sorolom, nem akarok senkit sem elborzasztani, max. elgondolkoztatni.

Közben rájöttem, hogy valószínűleg ott hibáztam, nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy a kérdező ne minket, hanem szakorvost kérdezzen.


UI: Andrológus nem minden bokorban van, katonaorvos sem feltétlenül, és minden polgári urológusnak illik értenie egy egészen picit az andrológiához is, hiszen részterülete.

2016. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

Spermium 3 nap alatt termelodik ujra, a sugarzas idejet az izotop felezesi idejevel merjuk.

Peldaul az uran 235-os izotop felezesi ideje 700 ev, tehat ha ilyen sugarzast erte a ferjet, nem ertem mi koze a spermium 3 napos ujratermelodesi idejenek a babavallalashoz?! En meg egyszer mondom nem ertek hozza, en csak tanultam kemiat, de azt tudom, hogy hiaba termelodik ujra a sperma 3 nap alatt, ha az ember egesz teste sugarzik, besugarozza az uj spermiumokat is.. Ez nem ilyen egyszeru dolog kedves 3as! Vizsgalatok es orvosok fogjak eldonteni, mikortol vezzelytelen a babavallalas!

2016. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem 3nap, hanem 72!*
2016. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Szia! Nem tudom milyen sugarzas erheti ami annyira nem tenne jot! A ferjem hegeszto svajcba es minden iranybol hegesztenek korulotte,kozvetlen kozel! Az a sugarzas sem a legjobb! De nekunk osszejott a baba! Azota egy eves,teljesen egeszseges es mar gondolatban (meg egyenlore) nagyon tervezzuk a kovetkezot! :)
2016. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nem hülyeségből mondták ezt a férjednek ott kint, és gondolom szakember szólt neki előre. Én még ott kint utánajárnék, hogy pontosan mennyi időt javasolnak mielőtt belevágtok a családalapításba, hiszen kinti orvos, szakember teljesen belelát az egészbe, és nem csak találgat. Mindenképpen fogadjátok meg a tanácsot, és ha kintről nincs lehetőségetek több dolgot kideíretni akkor a férjed itthon keressen fel szakembert, ha úgy van többet is kérdezzetek meg, és kérjétek ki a véleményét.
2016. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!