Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A kérdésem a következő lenne,...

Andyf kérdése:

A kérdésem a következő lenne, a férjem afganisztánban katona, fél éve van kint. Most jön haza, és szeretnénk kisbabát de ott neki azt mondták, hogy várnunk kell egy keveset mert ott sugárzásoknak van kitéve és nem szerencsés ilyenkor babát vállalni?

Figyelt kérdés
Lehet baja ettől a magzatnak? És ha árthat mennyi időt kell várnunk?

2016. febr. 16. 10:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

OFF: 4-es és 6-os. 3-as vagyok, gyerekorvosként általánosságban konyítani vélek a témához, azért mondtam, amit mondtam, hangsúlyozva azt, hogy nem elégséges információ hiányában, és mivel egyáltalán nem a szakterületem, forduljanak szakorvoshoz!


Az urán izotóppal levezetett példád csak annyiban helyes, ha a férfi szervezetébe izotóp jut, és ott sugároz folyamatosan...700 év felezési idővel. De itt nem erről van szó-feltételezem, hiszen nem tudom-hanem hogy egy adott időszakban sugárzás érhette.


ON: Nem fogok többször írni, csak vállalni szerettem volna a felelősséget a válaszaimért, szakmámmal mögötte, és hangsúlyozni, hogy a kérdés megválaszolása SZAKEMBERT és az információk begyűjtését kívánja, amiben egyetértek a 4-es válaszolóval.


Sok sikert és jó egészséget kívánok a kérdezőnek a babavállaláshoz!

2016. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Ööööö Bocsánat a tudatlansagomert. ..a hegesztésnel milyen sugárzás van????
2016. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
már van egy kisfiúnk ő is egy misszió után fogant 9 hónappal és egészséges, most szeretnénk még egy babát mielőtt a fiúnk betöltene a két évet, hogy a gyereknevelési szabadságom ne szakadjon meg.
2016. febr. 16. 14:12
 14/18 A kérdező kommentje:
Így viszont ha beleakarunk férni a két évbe akkor max 2 hónapot várhatunk és még így sem biztos mert nem biztos hogy összejön elsőre mint a kisfiúnk. Az első missziónál nem volt szó a sugárzásról senki nem mondta hogy várjunk most viszont igen.De felkeresünk egy orvost akkor majd ha hazaért a férjem.
2016. febr. 16. 14:33
 15/18 anonim ***** válasza:

A sugárzás mellékhatásai borzalmasak,főleg egy magzatra nézve.

Olvass a neten utána a "csernobili gyerekek"cimszó alatt.

Amiután hazajön azután is évekig kell várni a babával mire a sugárzás dozisa lecsökken a szervezetében.

Viszont az egészsége érdekében jó volna megtudjátok h milyen sugárzásnak van kitéve és milyen erősségű.


[link]

2016. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom az a baj hogy milyen sugárzás pontosan, nagyon titokzatosak ott a dolgok, viszont azt mondja a férjem,hogy nem annyira veszélyes. És valóban vám már egy egészséges kisfiunk, azért is nem félünk annyira. De fő a biztonság.
2016. febr. 18. 12:55
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

OFF:

Nagyon örülök a 11-es válasznak, hogy hozzászólt egy szakember.

Magam fizikusként a 7-es válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy

az ott írottakkal ("Peldaul az uran 235-os izotop felezesi ideje 700 ev") szemben az U-235 felezési ideje 700 millió év.

( [link]

2016. febr. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez inkabb kemia, mint fizki, nemde?!
2016. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!