Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor kezdtetek el gondolko...

Ti mikor kezdtetek el gondolkodni a gyerekvállalás témán? Mennyi ideje voltatok együtt? Engem nagyon foglalkoztat mostanában, csak még nem megfelelőek a körülmények.

Figyelt kérdés
Régebben nem voltam ilyen, nem is akartam férjhez menni, se gyereket. De amióta megkérték a kezem, minden másképp működik, egyre több terhes nős fotót nézegetek, olvasgatok a témában. Viszont túlparázni, meg túlszedni magam vitaminokkal mégsem akarom. A párommal gondolkodtunk, hogy néha, terméketlen napokon lazítunk a dolgon picit, és kiélvezzük az együttléteket még jobban. Mondjuk, már évek óta megszakítással védekezünk(bizony, ez nem biztonságos, de most ne ezen témázzunk, kérlek), szóval az is lehet, hogy eleve nehezebben esek teherbe?

2016. febr. 19. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Mi is így vagyunk :) Aztán 6 év megszakítás után váltottunk Pharmatexre, így nem kell a megszakítás. Így a pakliban is benne van a baba, de azért párom még húzná az időt. Pont a még ideálisabb körülmények miatt. Pedig engem már foglalkoztat a téma egy ideje. A lényeg, hogy élesben még nem szeretnénk nekikezdeni...
2016. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

1 év pár hónap után megbeszéltük, hogy 2 év múlva belevágunk. Utána előrehoztuk a dolgot 3 hónappal. Aztán 2 hónappal. Azóta megint 3 hónappal.

2,5 év után vágunk bele. Az ideális az lenne, ha az eredeti tervhez tartanánk magunkat, de egyikünk sem szeretne tovább várni.

Anyagilag teljesen ok minden, egyéb dolog az oka annak, hogy ésszerűbb lenne várni.

2016. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nálunk is pont ez van, az elhúzós idő :) De emiatt leszóltak itt egyszer, hogy milyen gyarló vagyok, hogy a születendő gyerekemtől vonom meg az időt, amennyit vele lehetnék... wtf :D
2016. febr. 19. 13:59
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
1-es vagyok. Látom lepontozás is van rendesen. :D Én akkor is azt mondom, az ideális körülmények sajnos kellenek. Ha ésszerű akarnék lenni, azt mondanám jövő ilyenkor. Addigra talán minden meglesz/kész lesz, ami be van tervezve. Viszont a védekezési dolgon mégis lazítottunk, már nem teszünk azért annyira ellene. És szerintem ez nem baj. Időhúzásnak tökéletes. :) Az emberbe (nőként) meg mégis ott a remény. Legalábbis én így fogom fel.
2016. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én felpontoztalak titeket! :)


Nem is értem a lepontozást... na mind1.


Hűt igen, itt a remény nekünk. De végülis, ha mindig arra várunk, hogy ideális legyen, akkor elhúzódna ám a dolog.

2016. febr. 19. 14:05
 6/23 anonim ***** válasza:
65%

Én sokáig úgy voltam vele, hogy nincs az a férfi, akivel érdemes babát vállalni, úgyhogy vagy nem lesz vagy örökbefogadok egyedül. :D

De szerencsére létezik olyan férfi csak akkor még nem ismertem. Mikor még csak randiztunk, ő vázolta nekem a jövőbeni terveit (házasság, gyerekek).

Aztán már majdnem 3 éve együtt vagyunk és kb. még 2-3 év múlva szeretnénk babát is a körülmények miatt. De ha a körülmények megfelelőek lennének, akkor szerintem már most nekiállnánk. Már a neveket is kiválasztottuk, mindketten lelkesek vagyunk nagyon. :)

2016. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Hát el! Épp ezt ecseteltem páromnak is. Ha egy 5 éves tervet nézek, mindig lesz valami! Akkor? Nem mondott rá semmit, de igazat adott, láttam rajta. Ilyen alapon éveket lehetne várni. Szerintem ő se véletlen ment bele abba, hogy oké, védekezési módon lazítunk. Tisztában van a kockázatokkal, de valamiért neki így jobb. Egyszerűbb neki hagyni, hogy becsússzon, mint hogy nyíltan belevágjunk "idő előtt".
2016. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi már 6 éve együtt vagyunk, igazából azóta kezdett tényleg foglalkoztatni a téma, amióta végre van egy normálisan bejelentett és jól fizető állásom. Idén már 28 leszek sajnos... de egyrészt még nem érzem magam teljesen késznek erre a hatalmas dologra, másrészt a párom is parázik rendesen, hogy ezzel fel kéne adnia az eddigi "gyerek" létét, a lustulást, hogy azt csinál, amit akar stb. Ami persze tök igaz :D De nyilván megéri, és akarunk is gyereket, szerintem 1 éven belül tuti elkezdünk próbálkozni. Anyagilag persze akkor se lesz meg minden, amit szeretnénk, ahhoz legalább 5 év kéne, hogy nulla anyagi segítséggel albérletezés mellett összegyűljön annyi pénz, hogy kevés hitellel meg tudjunk venne egy házat/lakást... Szóval arra nem várunk, de az igazi elhatározásra még igen. :) Én tabit szedek, úgyhogy ez a védekezünk is-meg nem is nálunk nem játszik, nem is nagyon bírnám azt az állapotot, hogy most nem tudom, hogy tényleg próbálkozunk-e vagy sem. A lényeg, hogy remélem, hogy a következő fél-1 év során mindkettőnkben megszilárdul az érzés, hogy jöhet a gyerkőc. :)
2016. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
8-as válaszolónak! Én a 7-es vagyok. Jól megfogalmaztad, nálunk is azt hiszem ez a bizonyos elhatározás hiányzik. Én 29 leszek, szóval egyrészről már nagyon szeretném, másrészről meg félek is. Párom is inkább azon parázok, hogy akkor egy csapásra fel kell ám nőnie és felelősségteljes apává kell válnia, még ha ezt nem is mondja ki. :) De szerintem nálunk is az elkövetkező egy év lesz a sorsfordító...
2016. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
3. Babánkat várom, fiatalon 22 évesen szültem az elsőt. Akkor már 6 éve együtt voltunk, volt saját hazunk és munkánk. Viszont sosem a körülmények döntötték el hoy jöhet e a baba vagy nem. Mindig mindenféle terve van az embernek a jóvőjére nézve és ha arra várna hogy minden klappoljon és akkor jöhet a baba,akkor kifutna az időből. Most pl a 3. Baba előtt terveztük hogy veszünk új autót olyan igazi családit hisz kell majd a 3. Babának is a hely 😊. Úgy gondoltuk belevágunk a baba projektbe lesz ami lesz. Legnagyobb meglepetésünkre első hónapban összejött. Viszont a 6. Héttőlmnem tudtam dolgozni mert sokat hanytam. Táppenzen vagyok. Erre nem szamítottunk, de még annak ellenere hogy nem dolgozom meg tudtuk venni a kocsit, csak 2 hónappal később jött rá össze a pénz. Ezzel azt akarom mondani hogy a dolgokmúgyis alakulnak maguktól úgy ahogy kell, ember tervez, isten végez... hiaba tervezzük el hogy 5 év után lesz gyerek mert addigra ezt és ezt meg tudjuk valósítani, mindig jöhet egy újabb indok arra hogy miért is kellene váni még a baba vállalással. 29 évesek vagyunk és nyáron nagycsaladosok leszünk 😊 17hkm
2016. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!