Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jön a baba, hormonértékeim...

Nem jön a baba, hormonértékeimet tudnátok véleményezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma kaptam meg az eredményeim részét, de a progeszteron és prolactin eredményére várni kell még 2-3 hetet és akkor mehetek vissza a dokimhoz.

Ciklus első fele:


TSH: 3,36 (0,40-4,00)

Tesztoszteron: 38,52ng/dl (10,00-133,00)

FSH: 5,15 U/l (1,00-133,00)

LH: 3,69 mU/mL (0,56-89,08)

FSH/LH hányados: 1,40

Estradiol: 24,0 pg/ml (21,0-649,0)


Tudom a TSH-m magas ez sajnos szíven ütött mégpedig azért, mert 4,8-ról indultam múlt nyáron amikor elvesztettem első terhességem :(

2hónap alatt lejjebb ment 3,5re majd megint 2 hónap múlva 4,6-ra vissza aztán emeltünk az adagon (Letrox) egyik nap 50 másik nap 75 így 2 hónap alatt lement 2,4-re aminek nagyon örültem, de egy hónap múlva azaz most megint 3,3-ra visszaugrott :( Mostmár mindig emelgetni kell az adagot? Teljesen elvagyok keseredve :(

IR-em is van nem túl erős, de van és diétázom rá.


Ciklus első felének hormonadatairól mit gondoltok? Vérvételes nő azt mondta ezek teljesen jók, prolactinnal lehet majd a gond.


Legutóbb a dokimnál peteérés napján voltam, de nem látott peteérésre uataló jelet még úgy sem, hogy utána teljesen szép hőgörbém volt ami szintén fura. Ezért is kellett a hormonsor.

Hozzáteszem egyik hónap mindig szép görbe normál ciklus magamhoz képest, másik hónap meg össze vissza hosszú ciklussal. És ez váltakozik a terhességem óta... teljesen szabályosan váltakozik.


Tudom nem vagytok orvosok, csak végre pici infó jött és szeretném hallani mások véleményét, hisz sokan vagyunk hasonló helyzetben babára várva.


Köszönöm!


2016. febr. 26. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A tsh-d tenyleg sajnos eleg magas :-\ Es mit jelent az a nem tul eros IR. Mert sajnos a legtobb doki szereti elodazni a dolgokat, es ramondani, hogy semmi baj, holott nagyobb a baj, mint kene. Leirnad a terheles eredmenyet?
2016. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, még novemberben volt nézetve.


Glükóz terhelés 0' 5,3mmol/L (3,5-6,1)

Glükóz terhelés 60' 9,2mmol/L (3,1-10,5)

Glükóz terhelés 120' 7,5mmol/L (3,1-7,5)


Inzulin 0' 15,7mIU/L (1,9-23,0)

Inzulin 60' 197,5mIU/L

Inzulin 120' 145,3mIU/L


Erre merckformin 500mg-t kaptam napi 1-et

+ diéta


Szerintem magas az inzulinom, de hát nem tudom doki ennyit mondott.


Egyébként az Estradiolom nem túl alacsony? :S Már mindenféle marhaságot olvastam hirtelen róla és majdnem bepánikoltam...

2016. febr. 26. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is magas az inzulinod...
2016. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemhogy az inzulinod, de a cukrod is brutal magas, ez mar joforman igt (csokkent glukoztolerancia)!!! En a helyedben nagyon gyorsan felkeresnek egy normalis jo endokrinologust, majd egy dietetikust is, mert erre annyi gyogyszer amit szedsz, edes keves, plusz nem artana pontosan es szugoruan ramenni a dieta temara, illetve el kellene kezdeni a sportot!!!
2016. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az észrevételeket. Remélem sikerül helyrerakni magamat :(


Legalább már kiderül végre mi a gond és jöhet a megoldás.

Türelem játék...fene egye meg :)

2016. febr. 26. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!