Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek keresre irnak fel...

Szerintetek keresre irnak fel csak progeszteron tartalmu fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
Annyit lehet olvasni a trombozis es a kombinalt fogamzasgatlo osszefuggeserol, hogy nem merem elkezdeni. Van aki csak progeszteron tartalmut szed? Miert? (nem szules utani nokre gondolok.)
2016. márc. 3. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lenne egyszerűbb egy véralvadási tesztet kérni?:) nekem van trombózishajlamom, és évekig Nuvaringet használtam, ebben nagyon kevés a hormon.
2016. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neha fajdogal a labam. Ha elkezdenem szedni annak tudataban, hogy nincs hajlamom, szerintem akkor is kepes lennek mentot hivni panikolva hajnali 1kor hogy felek mert picit faj a labam. Ez nalam nagy dilemma sajnos. Egy ismerosom tudoemboliaban halt meg. Azota mindig kattogok ezen
2016. márc. 3. 12:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves valaszolo. Tudtal rola hogy hajlamod van, es igy hasznaltad a gyurut? Orvos ajanlotta?
2016. márc. 3. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

ja értem:) nem tudtam róla, később a vetélésemkor derült ki.


viszont azóta többször kérdezték, hogy sose derült ki fog.gátlónál? én meg mondtam, hogy csak nuvaringet használtam, és azt mondták a hematológusok, hogy jaaaa, az nem számít, mert abban alig van hormon (nem tudom, igaz-e).

2016. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: NEM igaz! Sőt! Hiába kevesebb a Nuvaringben a hormon, mint a szájon át szedhető tablettákban (egyébként annyira nem sokkal kevesebb, a tabikban 20-30 mikrogramm ösztrogén van, a gyűrűből pedig napi 15 mikrogramm szabadul fel), de a benne lévő gesztagénszármazék miatt gyűrű esetén fokozottabb a rizikó, mint a legtöbb tabi esetén.

Erre tudományos közleményeket is tudok linkelni (természetesen angol nyelvűt), de nem gondolom, hogy egészségügyi végzettség nélkül érthető lenne.

2016. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Azert meg varok
2016. márc. 4. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!