Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szteroid mellett vállalhatok...

Szteroid mellett vállalhatok babát?

Figyelt kérdés

Régóta tervezünk babát de eddig nem jött.Nem rég derült ki hogy van egy autoimmun betegségem (rheumatoid arthritis) erre gyenge dózisú szteroidot kaptam (medrol 4mg) az orvos szerint ez gyorsítja a teherbe esést is.

Vállalhatok így babát? ha összejön a terhesség ellehet hagyni a szteroidot?lehet így egészséges babám?



2016. márc. 8. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem dokitól kérded?


Ha itt 10 azt írja IGEN 10 meg,hogy NEM akkor pénzérmét dobsz fel?

2016. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Olyantól várok választ,segítséget akinek hasonló betegsége van,és esetleg jobban fel van világosítva mint én.A reumatologus direkt írta fel mikor mondtam hogy babát tervezünk.Azt mondta ez egy löket hozzá.(mivel van a betegségre egy terápia de az gátolja a teherbe esét,ezért írt fel medrolt.)

Viszont a Nőgyógyászom szerint amíg szedem várjak vele.

ezért vagyok tanácstalan.akkor melyik orvosnak higgyek?

2016. márc. 8. 09:25
 3/21 anonim ***** válasza:
A 3.nak! ORVOSNAK,nem itteni sulis kölyköknek meg unatkozó anyuciknak!
2016. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Tesómnak ugyanez a betegsége (meg sajnos társult hozzá idövel egy-két más is) Igaz,ő férfi, de a medrol nagyon rossz hatással volt a szervezetére (+ hízott tőle vagy 25 kilot). Ő már évek óta kapja a biológiai terápiát, így teljes életet tud élni maximálisan. Nem tudom nálad mennyire súlyosak a tünetek/ fájdalmak, de neki olyan szinten leromlott az állapota, hogy járni nem birt. Csak a biológiai terápia segített. Mennyire vagy el a medrol nélkül? Én mellette nem merném vállalni a teherbeesést, ha az állapotod és a dokid is engedi, hagyd el a terhesség és a szoptatás idejére! Sok sikert! :)
2016. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
Ja, és igen a terápia miatt tényleg nem vállalhat gyereket.
2016. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ha ilyen okos vagy akkor miért nem olyan választ adsz ami esetleg a hasznomra lehet? úgy gondolom ez az oldal arra a célra van.hogy hasonló problémával vagy esettel,egymás segítségére legyünk,csak olyan kérdésekre kellene válaszolni amiben a segítség vagy tapasztalatmegosztás van,nem pedig a kritizálás és leszólás amiért ilyen kérdéssel merek elő állni.

értelmes válaszadó a kérdésemre nem igennel vagy nemmel válaszolna és akkor nem merülne fel az hogy 10igen 10nem és akkor érmét dobok fel,mert valószinű nem arra vagyok kíváncsi.mint mondtam hasonló helyzetben lévők tanácsaira tapasztalataira várok ami nem azt jelenti,hogy akkor úgy is fogok tenni.de talán előrébb jutok abban hogy kihez forduljak vagy kinek lehet igaza? Mindkét orvos az én problémámra adott választ de a kettő üti egymást,akkor ezt is érmével kellene eldöntenem ? reumatologusnak hiszek szedem a szteroidot és várom hogy teherbe essek.vagy a nőgyógyásznak hiszek szedem a szteroidot mert kell de addig ne essek teherbe? ez nem egy alkalmi betegség amiből kigyógyulok és majd akkor jöhet a baba.ez sajnos állandó,de nem halálos.akkor mondjak le arról hogy legyen babám? hát nem.szeretném a kettőt összehangolni úgy,hogy egészséges babám legyen de ne az én káromra.mert ha nem szedem a szteroidot akkor az én betegségem romlik.lehet egészséges babám lesz de az én állapotom romlik.

szóval ha erre tudsz választ adni akkor szívesen elolvasnám,de erre nem látok sok esélyt.mert valószínűsítem te is csak egy unatkozó kritizáló válaszadó vagy aki ezzel tölti a szabadidejét.

bele sem gondolva abba hogy esetleg valaki aki segítségre vár,még ezen is rágódjon,hogy (mások számára akinek fogalma sincs ilyen problémákról mert mondjuk lehet gyereke sztreoid szedése nélkül is ) problémáját semminek tartják.Mert nekem ez igen is nagy probléma,mert én babát szeretnék,egészséges babát szeretnék és a saját egészségemet szemelelött tartva szeretném.

2016. márc. 8. 10:34
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Más miatt kellett medrolt szednem és ennél is kisebb dózisban, de külön felhívta a figyelmemet az orvos, hogy a kezelés alatt és még utána egy darabig védekezzek jobban, nehogy terhesség legyen. Tényleg kérdezz meg egy harmadikat! Én genetikai tanácsadón dolgozót kérdeznék, ők értenek igazán hozzá.
2016. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

4es válaszadónak köszönöm a választ.én nagyon az elején vagyok a betegségnek és elvagyok a medrol nélül is.erre a betegségre egyetlen gyógyszer ami teljesen megszünteti a tüneteket az a terhesség.csakis a terhesség idejére.ez tény,ezt az orvos is mondta és a neten is olvastam.

de mivel egy év próbálkozás után sem estem teherbe (nőgyógyászati bajom nincs,van egy 9éves fiam)ezért írta fel a reumatológus hogy segítse a teherbe esést.

csak a nőgyógyász azt mondta várjak vele amíg szedem,de pont ezért szedem,akkor melyik az iagz?

2016. márc. 8. 10:41
 9/21 A kérdező kommentje:
7 es válaszadónak köszönöm,megpróbálok beszélni egy genetikai tanácsadóval.
2016. márc. 8. 10:48
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

VÁRJ!


A kúra végéig és még utána is pár hónapot!

2016. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!