Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szteroid mellett vállalhatok...

Szteroid mellett vállalhatok babát?

Figyelt kérdés

Régóta tervezünk babát de eddig nem jött.Nem rég derült ki hogy van egy autoimmun betegségem (rheumatoid arthritis) erre gyenge dózisú szteroidot kaptam (medrol 4mg) az orvos szerint ez gyorsítja a teherbe esést is.

Vállalhatok így babát? ha összejön a terhesség ellehet hagyni a szteroidot?lehet így egészséges babám?



2016. márc. 8. 09:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10es válaszra!

de nincs kúra,teherbeesés gyorsítása céljából kaptam.

ha nem szedem kitudja mikor esek teherbe (a betegség oka hogy eddig sem estem teherbe)

ha szedem akkor meddig szedjem ?

2016. márc. 8. 10:56
 12/21 anonim ***** válasza:

Öööö....akkor nem értem??????????


Ha a teherbeesésre kaptad,miért ne eshetnél mellette teherbe????

2016. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12es.

a reumatologus szerint teherbe eshetek.

de elmentem nőgyógyászhoz hogy vele is megbeszéljem ezt a fajta teherbeesési lehetőséget,ő mondta addig ne amíg szedem.ezért vagyok tanácstalan.két orvos két vélemény mindkettő az én javamat akarja.

2016. márc. 8. 11:06
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

nem olvastam el a hozzászólásokat, de szerintem nyugodtan vállalhatsz babát.


a kezelőorvosnak mindenképpen jelezd, mert ha megteheti, leépíti, vagy keres más lehetőséget, de maga a medrol nem akadály.


valóban segítheti a teherbeesést, és nem kell később sem elhagyni, hiszen a kis dózisú szteroid kevésbé ártalmas a babának, mint egy aktív gyulladás.

2016. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
21%

#14 vagyok, végigolvastam...

szóval szedd. ebben az esetben higgy a kezelőorvosnak és ne a nőgyógyásznak. a betegséget mindenképpen kezelni kell, ha egészséges terhességet akarsz.

2016. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#14 nagyon köszönöm a választ!igen mindenképp egyeztetek az orvosokkal.igazából a reumatologus is ezt mondta csak az zavart meg hogy a nőgyógyász miért az ellenkezőjét mondja!?

Mondjuk nevet nem írnék de nem a normalis nőgyógyászok közé tartozik.

2016. márc. 8. 15:29
 17/21 anonim ***** válasza:

#14 vagyok, és nem értem, miért lett lepontozva a válaszom.

nem ismerem az RA-t, nincs ilyen betegségem, DE van másfajta autoimmun betegségem, aminek a kezelése kb megegyezik az RA-éval. Amikor mondtam az orvosnak a babatervezést, éppen 20 mg prednisolont írt fel.

Sőt, a kezelőorvosom kifejezetten otthon van a babavállalás területén, kifejezetten vizsgálja, sok kismamája van.


nyilván nem jó, ha az embernek ilyen gyógyszereket kell szedni, de pláne terhesen, DE van ennél rosszabb is, mondjuk ha éppen nem szedi, és aktív a betegsége.


és az, hogy sok gyógyszer nem ajánlott terhesen, nem jelenti azt, hogy nem szedhető mérlegelés és megfelelő felügyelet mellett.


Szóval én amondó vagyok, hogy igenis a kezelőorvos döntsön. sőt, inkább kérdezd meg, hogy nem tudna-e nőgyógyászt ajánlani.

a nőgyógyászok, szülészek igen kis hányada van tisztában az ilyen betegségekkel, és nem nagyon tudnak mit kezdeni a beteg kismamákkal.

2016. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves #14es válaszadó!

Én sem èrtem miért lett lepontozva én a zold kézre nyomtam rá.nekem igenis hasznos válasz mert végre valaki érti a kérdésem.mégegyszer köszönöm!

2016. márc. 8. 15:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia nekem RA-m van, egy par eve jott ki .. kaptam 88 fele gyogyszert majd biologiai terapiat is (Humira) az egesz rament a majamra.. honapokig gyogyszer szunet megint agyhoz ragadtam. Majd tabik nelkul csak embrel arra allergias vagyok, jott utoljara a Cimzia amit most is szurunk.. azota sokkal jobban vagyok .. feltem en is a teherbe esestol fel evig probalkoztunk es most vagyok 5 hetes kismama :) a dokim azt mondja nem lesz semmi baj a babaval ennel a betegsegnel a teherbe eses inkab a problema :) szurhatom a szurit egy ideig ha nagyon muszaj. Egyebkent azt mondjak hogy terhesseg alatt enyhulnek a tunetek es emiatt nem kell majd semmilyen gyogyszer... es kepzeld kezdem erezni hogy igazuk van :) remelem veled minden oke!!


21/L

2016. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, ugy fest hogy terhesseg idejere abba kell hagynom a szurimat helyette medrollal es Salazopyrinnel probaljak az allapotom a helyen tartani ami most eleg rosszul van . Lehet szedni nyugodtan azt mondjak mert a gyereknek nem lesz tole baja.. :)
2016. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!