Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy teherbe estem?

Lehetséges, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Fontos megjegyeznem, hogy fogamzásgátló tablettát szedek, de az utóbbi hónapban rendkívül rendszertelenül sikerült szednem, volt, hogy be sem vettem inkább, talán kicsit szándékosan, de ez más téma. A lényeg, hogy párommal töltöttem a hosszú hétvégét ami bizony elég hosszú volt :) sajnos távkapcsolatban élünk. Az utolsó együtt töltött két napon kimaradt a tabletta, vagy csak sokkal később sikerült bevennem. A hétvége után rögtön elkezdtem vérezni, de nem volt ideje a menstruációnak, de csak a kihagyott tabletta miatt lehetett, bár gyanús, ugyanis máskor is felejtettem már el véletlen beszedni, és nem volt ilyenre példa. 3napig véreztem, utána semmi, csak a folyás. Aztán pár nap múlva belázasodtam, de másnapra eltűnt a láz, hánytam párszor aztán csak a hasam fájt, görcsszerűen. Nem tudtam beazonosítani a fájdalom középpontját, a gyomromtól az alhasamig fájt, de inkább csak érzékeny volt a nyomásra és érintésre, de fokozatosan az is elmúlt pár nap után. Hetekig kitartó fogyókúrán voltam, most valahohy nem bírok ellenállni a zabálásnak. Tegnap éjjel is azon kaptam magam, hogy fokhagymás piritóst készítek mert annyira megkívántam :) a gyógyszer miatt eddig is jellemző volt rám a hangulatingadozás, de most talán sokkal inkább sírom el magam minden apróságon és éjjelente 10-11 órákat alszom. Most jelenleg is feszülő érzést érzek az alhasamban.

Szerintetek lehetséges? :) babaprojektben nem vagyunk, de mégis nagyon örülnénk egy picinek, talán pont ezért hanyagoltam a tablettát tudat alatt, bár tudom hogy nem ez a módja ennek, kérlek titeket ebből ne legyen vita :) felelőségteljes vagyok, a baba nagyon jó helyen lenne és ha most nem jött össze biztosan szeretném ha ráfeküdnénk a dologra :)



2016. márc. 26. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy teszt szerintem pontosabban megmondja,mint mi így a monitoron keresztül, bármelyik drogériában,gyógyszertárban kapni, 3 perc alatt kiderül. Ha mindketten szeretNÉTEK babát,akkor hogyhogy mégis szeded a tablettát? De ezt félretéve nem félsz,hogy ha hormonszedés közben mégis teherbe esel,akkor az gondokat okozhat a terhesség alatt vagy a babának? Idézek:

"Miért van szükség valójában a három hónapos szünetre? Ismét dr. Lázár Erikához fordultunk a kérdésünkkel:


„A 3 napos szünet a tévedések elkerülése végett nem azért szükséges, hogy "kiürüljön a gyógyszer", hiszen az valóban néhány nap alatt kiürül. Hanem az szükséges, hogy az anyai szervezet bonyolult hormonális rendszere helyreálljon, és ehhez szükséges a 3 hónap.


Enélkül - amint azt Czeizel Endre, a genetika, fejlődési rendellenességek nagy szakértője meghatározta - a fejlődési rendellenességek száma megsokszorozódik. Ezt akarjuk elkerülni a 3 hónapos szünettel. (Ha valaki nem tudja, hogy terhes, és rászedi továbbra is a fogamzásgátlót 3 hónapig, ritkábban keletkezik rendellenesség, mintha az abbahagyás után lesz azonnal terhes.)”

Vagy szedd rendesen aztán üljetek le megbeszélni,hogy mikor örülnétek annak a gyereknek tényleg mindketten,vagy ha minden áron így akarod megoldani,legalább a gyereked egészségével ne szórakozz, ne szedj be egy darabot sem.

2016. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A teszt még korai lenne, nem hiszem, hogy kimutatja, de orvoshoz már kértem időpontot, azért érdeklődöm itt mert nagyon izgulok és mások véleménye is érdekel :) szoktam szüneteltetni a szedést, eredetileg azért kezdtem el szedni mert kényes voltam a menstruációs fájdalmakra és ez enyhíti. Mint írtam, nem volt megbeszélve a babavállalás, de persze most, hogy szóba jött talán rájöttünk, hogy akarjuk. Jelenleg nem tudom, hogy mennyire lenne egészséges csak úgy hirtelen abbahagyni, de szerintem beszedem ezt az utolsó hetet és vége. De ha azt tanácsolod, bogy javasoltabb lenne elhagyni, mert jobban ártok vele, akkor inkább nem szedem. Sajnos ünnepek miatt nem nagyon tudok zargatni ilyennel most szakorvost
2016. márc. 26. 16:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A teszt korai, de "tüneteid" már vannak.. Ejjha. Lehet, hogy terhes vagy, meg az is lehet, hogy nem. Senki nem lát a méhedbe, fogalmunk sincs.


Csinálj tesztet! Majd amikor már nem korai..

2016. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet tüneted, ha a teszt még korai, mivel mindkettőért a hcg emelkedett szintje felelős. Pont.

Az orvos pedig nem lát semmit, csak jóval az után hogy már a teszt is képes lenne. Feleslegesen mész.

2016. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azert arra vigyazz, h nem beszeltetek at alaposan a gyerektemat.

22 evesen nem tervezetten terhes maradtam, ugyanilyen mentalitassal. A baba sajnos elment, mi pedig ket evre ra szakitottunk. Mint kiderult, o orult a vetelesnek, es ra is jott, h valoszinuleg sosem akar apa lenni.

Azota van egy gyonyoru het eves nagyfiam a ferjemtol, akivel az elobbi miatt alaposan atragva, mindent megbeszelve dontottunk. Tavkapcsolatban nem vennek merget arra, h kitart a kapcsolat, persze nem lehetetlen, de mi sem eltunk egyutt a regi baratommal, a kapcsolatunk masik koporsoszege az osszekoltozes volt. Hat evet voltunk egyutt, ebbol fel evet birtuk az egyuttelest. Lakva ismerjuk meg egymast, nagyon igaz.

Szerintem ha keszen allsz, beszelgessetek sokat, nezd meg, h h viszonyul mas gyerekehez, es hallgasd meg, h mit gondol a temarol.

2016. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes szerintem.
2016. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnálom, még nem voltam ilyen helyzetben, általában azt mondják, hogy a teszt nem mutatja ki a terhességet a fogantatás után 2héttel. Nem vagyok tapasztalt, ezért szerintem nem kell lehurrogni :) szerencsére jól jártam a párommal, ráadásul mindketten a régimódi nevelést kaptuk :) de igazad van, át fogjuk beszélni :) már együtt élünk 3 éve, de jelenleg hazament dolgozni pár hónapra, de ez ne legyen most téma :) ma este jön haza, hogy együtt ünnepeljünk és amint tudunk beszerzünk egy tesztet is, ha ezek szerint van értelme. Gondolom érthető ha vele akarom végig csinálni.
2016. márc. 26. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:
na akkor ha teszteltel ird meg mi lett az eredmeny
2016. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, tegnap este vettünk rögtön két tesztet a gyógyszertárban. Megcsináltam, az egyik negatív lett a másikon halványan látszik a második csík. Azt hiszem nem lettem okosabb, ez nem erősít meg semmit :( akartunk venni még egy tesztet de nem sikerült nyitva találni egy gyógyszertárat se a közelben, szóval most várunk, amint tudunk veszünk megint, aztán a dokinál okosabak leszünk.
2016. márc. 27. 20:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, az anyai megérzés szent és sosem téved, ugyanis valóban állapotos vagyok! :) :)
2016. ápr. 4. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!