Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció közben lehetek...

Menstruáció közben lehetek terhes?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, hétfőn reggel megtörtént az első együttlét a barátommal.Az óvszer sajnos kiszakadt. Kedden délután 4nap késésel megjött.De csak pici foltokban, 2-3óráig megvan, aztán pedig nem. Görcsöl és fáj a hasam.

Nagyon kevés a vér, nekem sok szokott lenni.

Nyugodjak meg, hogy megjött vagy ezt vegyem beágyazódásnak. Mikor már nem menstrualok menjek nőgyógyászhoz?



2016. márc. 30. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor a kérdés nem az, hogy menstruáció közben lehetsz-e terhes (mert igen, előfordulhat, még ha ritka is), hanem, hogy menstruáció ellenére is lehetsz-e terhes.


Egyébként erre is igen a válasz, előfordulhat.


Nődokihoz nem kell rögtön menned, helyette egy teszt is megteszi, de nagyobb a valószínűsége annak, hogy felborult egy kicsit a hormonháztartásod és azért volt a késés.

2016. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A beágyazódás a fogamzástól számítva 7-14 nap, ha nagyon bő intervallumokat veszek is, de ált 10-12, így egy nappal az együttlét után ki van zárva.


Előfordul, hogy egyes ciklusokban valamiért nem válik le teljesen a méhnyálkahártya, általában hormonzavar van a háttérben, ilyenkor nem jön meg annyira, vagy kevésbé, vagy csak később, szerintem ez van nálad.


Többen mondják, hogy a nemi élet kezdete bezavar a ciklusba, lehet, nálad is ez volt, bár ha jól gondolom, már akkor is késett...


Nem valószínű, hogy terhes vagy, mert ciklus végén nehezebben jön össze, de vannak, akik teherbe esnek menstruáció ellenére-alatt is, mire az ebből az együttlétből származható embrió beágyazódna,-kb egy hét múlva, már elkezdhet a méh felépülni ami segíti a teherbeesést.


Ha kiszakadt az óvszer, akkor az olyan, mintha nem védekeztetek volna, pláne, ha már el is ment ekkor....:(

2016. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Mielőtt elment kivette, csak lyukas volt az óvszer, de nem belém ment el..
2016. márc. 30. 12:31
 4/4 A kérdező kommentje:

De ha megjött, akkor ugye a vérrel együtt kiáramlik..Akkor mi ágyazódna be?

Most a másik véglet van, dél óta 3betrtet cseréltem.

2016. márc. 30. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!