Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik túlsúllyal estek teherbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 2 éves fiam akivel 30 kg híztam terhesség alatt.Most tervezzük a babát,de sajnos ebből a 30 kg-ból még 25 rajtam van :( Van itt valaki aki túlsúllyal lett terhes és nem hízott sokat várandóság alatt? 90 kg vagyok .Sajnos eddig akaraterőm nulla volt h nekikezdjek a "nagy fogyásnak", így terhesen lehet diétázni?.Attól félek a legjobban,hogy az orvosok,védőnő lefognak nézni hogy úristen de nagy debella stb.
2016. ápr. 5. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet terhesen, 106tal mentem szülni. Most 93 vagyok. Már belevágtam a "nagy fogyásba".

-ne attól félj, hogy más mit mond, hanem attól, hogy beteg leszel! Tarts mértékletességet a terhesség alatt és utána leadni mindent!!

2016. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan adnék magamnak fél-1 évet, hogy még leadjak belőle egy csomót. Ha csak az akaraterő hiányzott, de amúgy van időd és lehetőséged pl. futni, akkor fuss!:)


A túlsúlyra jellemzően egyébként nem híznak rá már sokat terhesség alatt, de szerintem felesleges tönkretenned a térdeidet és a bőrödet még jobban. Diétából a cukrosoknak valót tarthatod, de az nem fogyókúra, csak diéta. Vagyis a zabálástól óv, normálisan eszel.


Az orvos és a védőnő normális esetben nem azért "néz le" a túlsúly miatt, mert szemetek, hanem mert aggódnak. Az elhízás elsősorban nem esztétikai probléma, akkor sem, ha a Glamour ezt sugallja, sokkal inkább eü gond.

2016. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 90kg val futni kezd, a térdének annyi. Ilyesmivel kezdj:

https://www.youtube.com/watch?v=HI5of9FSqeQ

2016. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
103 kg-al lettem terhes, most 27 hetes vagyok és 114 kg. Hozzá teszem, hogy az evésre odafigyelés nem igazán megy, utálom, ez van... Ezen a héten vettem észre először magamon, hogy híztam, mások sem mondták eddig, az orvosok sem tettek a súlyomra egyszer sem megjegyzést. Egyébként diétázni lehet, kérd az orvostól, hogy küldjön el tanácsadásra, ha emiatt nagyon aggódsz, amúgy meg tegyél magasról másokra, ne ez tartson vissza egy gyerektől.
2016. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

így biztosan nem vállalnék 2. babát. a terhesség alapból is nagyon megterhelő a szervezetnek, nemhogy még 25 kg plusz súllyal. ch diéta+mozgás, minimum 15 kg-t le kéne adnod.

hány cm vagy?

2016. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlsúllyal kezdtem, de nem ennyivel...168 cm vagyok, 70 kg...63 kg-osan vagyok jól általában, de ez így alakult, így lettem terhes...15 hetes vagyok és szerencsére még nem híztam. Viszont ha elkezdenék hízni, tartanám azt a diétát, amit a cukros anyukáknak szoktak javasolni...sőt, lehet hogy kell is majd, nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz a terheléses cukrom...

Szóval szerintem próbálj előbb egy egészséges diétát tartani, olyasmit, amit orvosok javasolnak...közben pedig próbálkozhattok szerintem, aztán ha sikerül a baba, tartsd továbbra is a diétát...akkor még fogyhatsz is, a baba viszont megkapja azt, ami kell neki...

*magán véleméynem az, hogy ha szülés óta eltelt 3 év, és nem tudtál visszafogyni, nem tudtál diétát tartani, akkor az terhesen sem fog menni...vigyáznod kell nagyon...

2016. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

160 cm magas vagyok, 75 kg-al lettem terhes a kisfiammal anno, 80 kg-al mentem szülni, 73 kg voltam közvetlenül szülés után, szóval én még fogytam is a terhességem alatt.

Szerencsére (bár nem túl szerencsés körülmények között) terhesség után lefogytam 60 kg körüli súlyra és azt tartom is.

2016. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
160 vagyok, 92vel lettem terhes, most a 16. héten 87 vagyok, remélem így is marad :)
2016. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!