Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Prolaktin, hormon gond,...

Prolaktin, hormon gond, ovuláció! Mi az igazság? Van olyan aki átment ezen és többet tud erről mint én? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tényleg igaz,hogy prolaktin-od van vagy bármilyen hormon gond akkor nincs ovulációd?

Jön a tej nyomásra a mellemből de a prolaktin értékem az jó volt.Mérem a hőmet már 4 hónapja és szépen kitudok belőle menni.Leesik a hőm pár napig lent van utána pedig szépen emelkedik felfele és mensikor leesik vissza.Akkor tudom,hogy megfog jönni!Ovu fájdalom,tojásnyák és enyhe vér (Csak törlésnél lehet látni),ezek meg vannak!Mégis azt írta valaki egy kérdésemnél,hogy ha van prolaktin akkor nincs ovu,de ugyan úgy leesik és megy fel a hő de mégsem szabadul ki a pete!Ez tényleg így van?Tud valaki erről bővebben valamit?A gyógyszert szedem és jövő hónapban megyek endokrinológushoz!Köszönöm és negatív válaszokat ne írjatok létszi!Nem akartam keresgélni mert olyannak jobban hiszek akinek volt már ilyen mint a netnek! :)


2016. ápr. 5. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez butaság. De a beágyazódásnál gondot okozHAT. Illetve vetéléshez vezethet.
2016. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.én mindenen atestem,sajna jártas vagyok a témákban.ha a prolaktin normal határérték alatt van sem biztos,hogy jo...a teherbe eseshez minimum 200 alá kell szorítani,de meg az sem a legjobb,hiaba 500 körüli a felso határ.van olyan hogy érik a pete s erzed is,de mégsem szabadul ki,ovu hiány.nekem is volt,uh követéssel tudjak nézni.a többi értékkel mizu?mindenképp kellene tsh,t3,t4,ösztrogén,progi,anti tpo,Dhea-s.a 21.napi vérvétel a fontosabb,nekem mindig az kellett az uh melle.milyen gyógyszert szedsz?mire?egy jo endodoki aranyat ér!!
2016. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szoptatás alatt lettem újra terhes, 6,5 hónapos terhes koromig szoptattam is még a nagyobbat, szerintem magas lehetett a prolaktinom. :)


Egyébként meg a legutóbbi gyerekem elválasztása után még másfél évig csöpögött a tej, és még vagy két és fél évig bekövesedve ott volt a tej, én orgazmus után rendszeresen éreztem a tejadó reflexet.


Újra szerettünk volna babát, nem jött össze, én is megnézettem a prolaktint, normális volt, szerintem más oka(i) voltak, hogy nem jött össze, a korábbi gyerekek mind elsőre, rá meg várni kellett jócskán.


(Voltam mammográfián is, eláztattam ott mindent, ahogy préselték a mellemet...)

2016. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem 1200 volt a prolaktinom, és levitte a nődokim 270 körülire, teherbe is estem, sajnos 8dik héten elment a baba, de szerintem nem a prolaktintöl, nekem azt mondta a dokim, hogy mozogjak 3szor hetente és probáljak jobban étkezni, e mellé még kaptam gyogyszert is, nekem ettől van PCO-m amugy, hogy a prolaktinom gátolta a mensit, másfél évig nem is jött meg, tejem mondjuk nem volt.
2016. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, amit írsz, az NINCS bizonyítva.

Nehéz is lenne, mert ugye van, aki elvetél szoptatás mellett, de sosem tudjuk kipróbálni, hogy ha nem szoptatott volna, akkor ugyanaz a baba nem ment volna-e el szintén.

Erre nincs megfelelő kísérlet.

Viszont azt lehet tudni, hogy rengetegen szoptatnak és mellette egészséges babát hordanak ki.

2016. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!