Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Államvizsga pocakosan?

Államvizsga pocakosan?

Figyelt kérdés
Elég nagy dilemmában vagyok. Idén nyáron lesz az esküvőm, és munka mellett tanulok, jövőre leszek végzős egy egyetemen. Nagyon szeretnénk a párommal esküvő után pár hónappal belevágni a babaprojektbe, és picit félek attól, hogy mennyire fog ez esetleg „gondot” okozni az államvizsgára való felkészülésben, szakdolgozat védésben stb. Viszont nem szeretném emiatt még tovább tolni a „baba dolgot”, úgy tervezném (persze majd ahogy az élet hozza), hogy már pocakosan államvizsgázzak. Ráadásul még nyelvvizsgám sincsen, és eszembe jutott az is, hogy esetleg baba mellett azt majd megcsinálom, mert attól tartok, hogy az már sok lenne az elkövetkező egy évben. Ezért szeretnék a nálam tapasztaltabb emberektől, anyukáktól tanácsot kérni, akik esetleg terhesen vagy baba mellett államvizsgáztak, hogy szerintük bátran bele merjünk-e vágni a dologba esküvő után vagy inkább várjam meg a diplomát?
2016. ápr. 6. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
A nagyobbik gyerekem 2 éves, a kisebb fél éves. Fél év múlva diplomázom, sőt, még tovább is fogok tanulni :) Szervezés kérdése. Kell a segítség, de mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
2016. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem lesz gond a terhességeddel, akkor nem probléma. Én is jártam levelezőn egyetemre, amikor terhes lettem. Arra nem számítottam, hogy a januári és a júniusi vizsgaidőszakban is kórházban leszek, így halasztanom kellett, a baba mellett meg nem tudok úgy haladni, mint előtte.
2016. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én 38 hetesen vizsgáztam a forgalomban. szerintem nyugodtan belevághatsz :D
2016. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Terhesen nem gond az államvizsga, nyelvvizsga.. Babával már annál inkább. Ess túl mind a kettőn, mert vissza fogod sírni, hogy elszalasztottad az időt rá.

Csak annyira told a babaprojektet, hogy beleférjen mindkettő még szülés előtt. A diplomához egyébként is kell a nyelvvizsga.

2016. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Anyukám december 28-án vizsgázott, én 31-én születtem (jan. 16-ra volt kiírva). Előtte ősszel járt órákra, szóval működőképes a dolog. :)
2016. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Leginkább attól függ milyen egyetemre jársz, milyen terhességed lesz. Mondjuk egy jogi/orvosi egyetemen terhesen fáradtan biztos nem fogsz tudni tanulni. Szerintem az az 1 év nem oszt nem szoroz, a helyedben inkább levizsgáznék nyugiban és esetleg terhesség alatt nyelvet tanulnék.
2016. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Egy forgalmi vizsgát azért ne hasonlítsunk egy államvizsgához...

A terhességem első hónapjaiban munka után hazaérve kb. csak az alvásra tudtam gondolni, annyira aluszékony lettem. A kolléganőm is csak pihenésre vágyott, ugyanis ő meg egész nap émelygett, illetve többször hányt is. Egy másik ismerősöm pedig kb. a 15. héttől már nem is dolgozhatott, mert állandóan keményedett a munkahelyi stressz hatására.

Én inkább letudnám először az állam- és nyelvvizsgát, hogy utána élvezhessem a terhességet és babázást.

2016. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éves gyerek mellett, éjszakánként írtam a szakdogát, hát nem mondom, hogy egyszerű volt átállítamom az agyamat a napköbeni csip-csip csókáról éjszaka a közigazgatási jogra. Majd az államvizsga előtt teszteltem pozitívat a kistesójával, aki azóta már megszületett. Mint ahogy írták terhesen könnyebb, főleg ha még nincs nagyobb gyerkőc, mint nálam, utána már nagyobb szervezést igényel, de nem megoldhatatlan.
2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerős pocakosan államvizsgázott, a fentebb említett egyik nehéznek titulált szakon, majd nem sokkal rá megszületett a gyerek, korábban a vártnál két hónappal.


Nem gondolom, hogy a tanulás, stressz okozta, de bele kell kalkulálni, hogy esetleg hamarabb jön, szóval óriási pocakkal nem érdemes, az első 12 hét meg változó, ki hogy bírja, én az aluszékonyság, fáradtság mellett nem bírtam úgy koncentrálni, van, akit a hányás készít ki...


Én a helyedben egy kicsit tolnék még a gyerekvállaláson, terhességen. 29 hkm.

2016. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jövő júniusban fogok államvizsgázni, munka mellett, levelező szakon vagyok. Mi is nagyon sokáig gondolkoztunk, hogy bevállaljuk-e, hogy már idén nekiállunk próbálkozni, és esetleg megkockáztatom, hogy utolsó órásan, vagy már frissen szülten megyek el az utolsó vizsgáimra. De aztán megbeszéltük a férjemmel, hogy tulajdonképpen az a 8-9 hónap már nem oszt nem szoroz semmit, és inkább januártól-februártól vágunk bele a családalapításba. Így ha sikerülne is az első 1-2 hónapban, akkor is 3-4 hónapos terhes leszek csak. Mondjuk nálunk előadások és tárgyak nem lesznek az utolsó januári félévben, hanem szakmai gyakorlat van, de mivel olyan helyen dolgozom, nekem elfogadják a munkáltatói igazolást, így tulajdonképpen munka mellett már elég korán el tudom kezdeni apránként a felkészülést az államvizsgára, és a szakdolgozat írásra. Persze mi is problémamentes terhességgel számolunk, aztán majd meglátjuk. Szerintem ti is inkább várjatok még egy kicsit, mert az a pár hónap már tényleg nem számít szerintem annyira. :)

2016. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!