Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól "fogadható el", ha valaki teherbe esik?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek az idézőjelbe tett szóért, tudom, hogy nem ez a megfelelő, de sajnos másként nem tudtam megfogalmazni. Tehát:


Tételezzük fel, hogy a lány és a fiú komoly kapcsolatban vannak évek óta (2-3 év), egyikük sem kicsapongó és "véletlen" összejön a kisbaba, fiatal koruk miatt eddig nem voltak sem jegyességben, házasságban.


Hány éves kortól mondható, hogy "nem botrányos?" Természetesen nem 12-15 éves fiatalokra gondolok, hanem 18-19.



2016. ápr. 13. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól, hogy nem szülőkkel élnek, van mindkettőjüknek munkája, fenntartanak egy háztartást (segítség nélkül), és stabil érzelmi viszonyban vannak (ez nem az éveken múlik).


(bár saját véleményem szerint olyan nincs, hogy véletlen becsúszik, ott nem volt megfelelő a védekezés. És máris nem véletlen gyerek, hanem számoltak vele, hogy a rossz védekezéssel akár gyerek is lehet a dologból.

Én 10 évig nem akartam, nem lettem terhes. amikor terveztük, akkor teherbe is estem.)

2016. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ezért is írtam idézőjelbe, hogy véletlen! :-)


Teljesen egy véleményen vagyok veled, szerintem sincs olyan, hogy véletlen, és aki nem akar gyereket, az TEGYEN is róla, hogy ne legyen! :)

2016. ápr. 13. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek #1 véleményével.
2016. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg azon agyalsz/agyaltok, hogy mit fognak szólni, addig korai.


Akkor kell vállalni, amikor a pár mindkét tagja meg van róla győződve, hogy szeretné.

Ez nagyon eltérő életkorban következhet be, beszólni meg bármikor bármire be lehet, akinek ahhoz van kedve, meg is teszi.


(Én az elsőt 30-al szültem, és egy néni megkérdezte, hogy ugye nem a sajátom, csak vigyázok rá?)

2016. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! Egyetértek a te válaszoddal is! :-)


Egyébként nem rólam van szó, közvélemény csupán! :-)

2016. ápr. 13. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Első válaszoló: igenis van olyan, hogy véletlen! Amikor én a kislányomat szültem, a kórházban volt egy 40 éves anyuka, két gyereke volt és mondta, hogy fogamzásgátló gyógyszer mellett csúszott be a harmadik. Megtartja, mert képtelen az abortuszra, de nagyon nem akar már újabb gyereket.

A kérdésre válaszolva: szerintem ha biztos a kapcsolat, szeretnék mind a ketten a babát, megvannak hozzá a körülmények is és biztosítva van a kisgyerek jövője, tehát nem egyik napról a másikra fognak élni, akkor akár 16 éves kortól is vállalni lehet. Nyilván szükség lesz sok segítségre, de nem lehetetlen. Hiába a sok ellenpélda, azért ismerek olyan idős, már 70-es éveikben járó házaspárt, akiknek 17 évesen született meg az első gyerekük.

2016. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó. Milyen jó élete lehet annak a szerencsétlen gyereknek, akit egyébként a háta közepére sem kíván az anyja. Tényleg sokkal jobb, mint abortuszra menni.

Egy 40 éves 2 gyerekes anyuka pedig nyilván nem fogja örökbeadni a babáját, ha már egyszer kihordta.

2016. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően az 1-essel egyetértek

De tényleg előfordul hogy valakinek védekezés mellett besikerül. 100-ból 1, de előfordul.

a kérdés meg szerintem baromság...elfogadható...kinek áll jogában ilyet megítélni?

Inkább úgy kellene feltenni a kérdést ki mikortól tartaná meg és mikor vetetné el...

erre meg az a válaszom, hogy ha a fenti körülmények amiket az 1-es ír, adottak, 20 év felett megtartanám, 18 év alatt nem tartanám meg, mivel gyerekként nem akarok gyereket szülni, a minimum egy érettségi..egy befejezett gimnázium, hogy legalább kasszásként tudjak dolgozni ha már többre esetlegesen nem viszem, mert mondjuk beteg lesz és nem tudok estin tanulni vagy elhagy az apja és nem telik majd a levelezőre vagy bármi körülmény miatt.

2016. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, mert hányszor olvastam már itt is, hogy alázzák a kérdezőt ha 20 évesen terhes, mert nem ment egyetemre. Ha 24 évesen, akkor meg azért, mert mi az, hogy alig dolgozott még?! 26-7 évesen meg sokszor olvasom, hogy"minek még gyerek, alig éltél!?" Lassan mintha ciki lenne 30 alatt szülni.
2016. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Uhhh.azt hiszem En nem az elfogadhato kategoriaba tartozom :D :D

Nem egeszen voltam 18 mikor az elso,20 voltam mikor a masodik kisfiam szuletett es most 27 evesen a harmadik ;) es 18 evesen egyedul vezettem egy haztartast,Parom dolgozott,lakast vettunk.En egyaltalan nem banom,hogy fiatalon szultem,soha nem hianyzott a buli.sulit befejeztem a gyerkoc mellett.ahogy akkora volt a masodik dolgozni kezdtem.tehat nem a szuleink nebeltek es tartottak el Oket.

Ez emberbfuggo szerintem.van aki meg 30 evesen sem "erett" a szulosegre.

2016. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!