Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Már kissé tanácsta...

Mit tegyek? Már kissé tanácstalan vagyok. Meg akar maradni a baba, vagy ez a természetes szelekció? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A történet a következő: ma vagyok a 18. dpo-n. 13. dpo óta nem jött meg, csak néha barnás folyás van, és gyakran görcsölök (lenn a méhszájnál érzem a fájdalmat, néha görcsöl, néha csak érzem.) MagneB6-ot szedtem rá, de még így is előfordult, hogy görcsöltem. Tesztet nemsokára fogok csinálni (ma du vagy holnap reggel). Az a gyanúm, hogy babás vagyok, de valami nem stimmel.A görcsök azt jelentik, hogy a baba nem akar maradni? A korábbi terhességeim alatt az elején előfordult, hogy barnáztam, de görcs sose volt. Akkor is mindig magnéziumot szedtem már az elejétől, és nem volt semmi baj. Ma viszont megkérdeztem az ismerősömet, és ő azt mondta, hogy ne szedjek semmit, még korai bármit is szedni ilyenkor, egy hét múlva menjek el orvoshoz, ha addig nem történik semmi. Ma már nem szedtem magnéziumot, és több barnás is volt. Nem tudom, hogy mivel teszek jót, ha abbahagyom a magnéziumot, és lesz ami lesz, ha van baba, akkor "hagyom őt elmenni", mert mondjuk nem lenne egészséges, és a szervezetem nem akarja engedni hogy beágyazódjon rendesen, vagy hogyha szedem tovább? Vagy nem számít, hogy szedem-e, ha mondjuk beteg, úgysem maradna meg? Kicsit már tanácstalan és ideges is vagyok, nem tudom, mi lenne a helyes. Ti mit tennétek? Ilyen korai terhességnél (ha tényleg az, a tesztig nem merem biztosra mondani) hagyni kell, hogy menjenek a dolgok a maguk menetében?

Amúgy pajzsmirigy-alulműködésem van, de gyógyszeresen be van állítva.


2010. ápr. 6. 16:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem meg jobb, ha szeded, mert ha beteg lenne, akkor teljesen mindegy lenne, hogy szeded-e vagy sem, mindenképp elmenne, de nem szabad így gondolkodni, biztos, hogy nem beteg, s ezért szüksége van a vitaminra! (Persze, ha ott van, remélem igen!!!) Terhesgörbét vezetsz? Ja, és E-vitamint is javasolnék! Drukkolok, írd majd meg mi lett!
2010. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a gyors választ! E-vitamint szedek mindennap. Terhesgörbém van, de nincs fenn gépen. A hőm folyamatosan 36,8-9. (Nekem terhességnél sem szokott feltétlenül 37 fok lenni). Hát remélem hamar kiderül, hogy mi van, mert nem bírom a bizonytalanságot.
2010. ápr. 6. 16:50
 3/32 anonim ***** válasza:
Szedd nyugodtan! Ha nagy a baj, a gyógyszer se menti meg, így meg akár használhat is. Sok sikert!
2010. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy igazatok van. Csak a természet rendjébe se akarok nagyon beleszólni. De vsz ha nagy a gáz, akkor tényleg nem marad meg, ahogy írtátok is.
2010. ápr. 6. 16:57
 5/32 A kérdező kommentje:
Hát ma délután csináltam tesztet, halvány pozitív, de volt egy kis piros vér is, úgyhogy szerintem nem fog megmaradni sajnos...
2010. ápr. 6. 18:15
 6/32 anonim ***** válasza:
Én a helyedben SOS mennék orvoshoz!!! Azonnal!!!! Drukkolok hogy egészséges legyen és maradjon a baba!
2010. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hát orvoshoz nem mentem, de azóta csak barnás volt megint, nem indult be semmi. Azért is húzódozom, mert uh-n még úgyse látszana semmi, meg nekem már van három gyermekem, de egyikőjüknél sem volt görcsölés, csak max enyhe barnázás, ami később el is múlt. Félek, nehogy a baba beteg legyen. Persze lehet, hogy csak öregszem, és ezért van, nem tudom...

2010. ápr. 7. 08:51
 8/32 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Azért kéne orvoshoz menned, mert kapnál dufaston tablettát, ami segít megtartani a terhességet. Én az utolsó kettő terhességemnél, az első 10 hétben barnáztam és nem volt semmi gond. Sokan vérezgetnek a menses ideje alatt. Jó egészséget!

2010. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van!

De mi a garancia arra, hogy egészséges a baba, hogyha ilyen probléma eddig (első három baba) nem volt?

2010. ápr. 7. 15:42
 10/32 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, vak vagyok, most látom, hogy azt írtad, hogy az utolsó két terhességednél...
2010. ápr. 7. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!