Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal ez volt a 2....

A párommal ez volt a 2. alkalom hogy együtt voltunk úgy is. Ám most a második alkalomnál a gumi kiszakadt és a végéig észre sem vettük csak mikor kivette. Mennyi idő után csináljak tesztet? Nem szeretnénk még babát. 17 éves leszek 2 hét múlva.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 20:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hány naposak a ciklusaid? Hányadik napon voltatok együtt? Ha a peteérésed környékén volt az aktus, akkor ahhoz adj 12 napot és akkor tesztelj. De ha nem akartok babát, akkor esemény utáni tablettát kellene bevenni. Elmész az SZTK-ba kivárod a sorodat elmondod mi történt és megkéred írjon fel esemény utáni tablettát.
2016. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

1 hete múlt el kb. a menstruációm.

Ha még is terhes lennék elvetetni nem szeretném viszont anya reakciójától picit félek. Szerencsére a párom támogat mindenben már mondtam neki hogy mire gyanakszom.

Mondta,hogy bármi is lesz mellettem marad de az elvetetést ő sem hozta szóba. Nem a baba tehet erről az egész dologról. Mások véleménye,leszólása nem nagyon érdekel hiszen az én életem. 14 éves voltam mikor megismertem a párom nekem ő volt az első barátom és azóta is boldogságban élünk.

2016. ápr. 24. 21:01
 3/27 anonim ***** válasza:

"Nem megfelelő vagy elmaradt védekezés esetén jöhet szóba a sürgősségi fogamzásgátlás, amely egy tabletta bevételét jelenti, a szeretkezés után 48-72 órában. "

[link]

2016. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal menj tiniambulanciára és írass fel esemény utáni tablettát! 72 órán belül kell bevenni. Minél később veszed be, annál kisebb a hatékonyság, úgyhogy minden óra számít.
2016. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Várj, ha jól értem, te annak drukkolsz, hogy teherbe ess?
2016. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy hete múlt el a mensid, akkor esélyes, hogy pont a peteérés környékén vagy... Ha nem szeretnének mlg babát akkor mi a fenéért nem rohantok esemény utáni tabiért?? Így elég esélyes, hogy teherbe eshetsz....
2016. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nincs kizárva a terhesség lehetősége.

Azt írod, hogy elmondtad a párodnak, hogy mire gyanakszol. Ezek szerint benne fel sem merült, hogy ha kiszakadt az óvszer, akkor Te terhes lehetsz. Jól értem?

A nem szeretnék még babát, de ha becsúszik akkor maradjon, és a felelősségteljes gyermek-tervezés és várás között hatalmas eltérés van.

De látom, hogy milyen határozott álláspontot képviselsz a terhességmegszakítás kérdéskörében, ebből azt gondolom, hogy nem lesz probléma az sem, hogy édesanyádnak elmondjad, hogy nagymama lesz. Anyaként ettől sokkal nehezebb dolgokkal fogsz szembenézni, az, hogy anyukádnak megmondjad jó gyakorlás lesz a felnőtté válás útján.

A szülinapod alkalmas időpont lehet a bejelentésre.

:)

Szép estét!

2016. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

21:08-as :Nem,nem szorítok azért,hogy terhes legyek. De ha az is vagyok vagy évekkel később leszek,semmi féle képpen nem vetetném el.

Holnap íratok ki esemény utánit most barátnőm kért az anyukájától nekem egyet és már úton vannak vele.

2016. ápr. 24. 22:16
 9/27 anonim ***** válasza:
Most mi vaaan? Holnap iratsz, de a barátnőd kért az anyukájától egyet? Mégis mit kért? Be van tárazva esemény utániból?? Ha azt is adna, akkor meg már minek iratnál? Te tisztában vagy egyáltalán vele, ne haragudj meg, hogy mi is az az esemény utáni????
2016. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Egy anyuka 40+ ,te 17. Teljesen más hormonháztartással... Nem szabad azt bevenni,amit egy felnőttnek.

Amúgy ez nekem is fura,én 25 éves vagyok,második babámat várom. Soha nem volt itthon esemény utáni,és anyámnak se,nevelőanyámnak se,sőőőt soha nem is hallottam róla még,hogy bárki "tárolna" otthon. Hiszen doki nem is írja csak úgy fel,lehetséges,hogy még a ciklustól is függ mikor melyik kell,bár nem értek hozzá.

2016. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!