Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azzal hogy 14 éves korom óta...

Azzal hogy 14 éves korom óta dohányzok, árthatok a leendő gyerekemnek?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok.

A párommal tervezzük a babát:)

A párom nem dohányzik már, 4 éven keresztül cigizett.


Köszönöm előre is!


2016. ápr. 25. 16:12
 1/3 anonim válasza:
100%
Hát ha a parod mar nem cigizik,akkor fel siker,de elofordulhat,hogy pl nem is vagy termekeny a rengeteg dohanytol,es igen elofordulhat,hogy árt!!
2016. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, igen, a spermiumokat is károsítja, nagyobb eséllyel lesznek problémák a babánál. Akár pl asztma, allergiák...
2016. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiaknál a dohányzás megváltoztatja a spermiumok DNS-ét. Emiatt ezen hímivarsejtek termékenyítő képessége csökken. Ha be is következik a megtermékenyítés, sokkal nagyobb a vetélés kockázata, állítják a kutatók. Egy másik tanulmány kutatója, Mohamed Hammadeh, a német Saarland Egyetem szülész-nőgyógyász professzora szerint a hatás megfigyelhető termékeny és nemzőképességi problémákkal küzdő férfiak esetében egyaránt. Azok a férfiak, akik mesterséges megtermékenyítési eljárásban szeretnének részt venni, a beavatkozás előtt legalább három hónappal hagyjanak fel a dohányzással. Mindkét tanulmány a Human Reproduction szeptember eleji számában jelent meg."


Részletek: [link]

2016. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!