Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok a negyedik gyermeket?

Vállalnátok a negyedik gyermeket?

Figyelt kérdés
Van három kisgyermekem, 1, 3 és 5 évesek. Mindhárom császárral érkezett, de a doki szerint rendben volt/van a heg, negyedik terhességet még simán bírni fogom. Lassan a "pihenő idő" is végetér és én sem vagyok túl fiatal, hogy várjak (35). 4 gyereket terveztünk, de most teljesen elbizonytalanodtam... Az én állásom nem volt túl jó, végzettségem szerint (szociálpedagógia) nem is nagyon várhatok arra, hogy valaha is hatalmas fizetésem legyen. Férjem egész jól keres, minden szükséges megvan, de mi lesz később? Ha esetleg valamiért csökken, vagy kiesik a keresete? Hogy tartok el majd 4 gyereket? Minden más szempontból nagyon vágyok még egy babára, de van bennem egy erős szorongás is az anyagiak miatt... Elbizonytalanodtam.

2016. ápr. 26. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim válasza:
7%
Na látod, én az anyagiak miatt nem szülök egy gyereket se! Akinek nincs végzettsége nemhogy 4 még egy gyereket se csináljon. Neked még nem túl jó végzettséged van, arra nem gondolsz h mivan akkor ha lesz vmi a ferjeddel? Ki fog eltartani titeket? Erre is gondolj ne csak arra hogy babázhatnékod van! A későbbiekben hogy fogod őket iskoláztatni ? Most még kicsik de később iskola is lesz! Felelőtlen vagy szerintem nagyon!!! 16 l
2016. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
22%
Nem is értem.. Miért nem elég három??? Jajj basszus........
2016. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
52%

En vallalnek. Ahol 3 elfer, ott 4 is.

Ha veletlen egyedul maradsz akkor is mi degy, hogy 4 vagy 3, nem ?

Minden babacucc megvan , jo ideig nem is kell kolteni ra.

2016. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem se akadály!

a ruhákat tudja hordani, a játékokkal játszani, most egy adaggal többet főzöl...nem gond szerintem!

Nyugodtan..

Jó dolog a nagy család... és mistanában csak egy gyereket vállal az ember! Nekem is egy van szeretnék másodikat, de

nem lesz...

2016. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim válasza:
71%
Szerintem lehet 4 gyermeked, ha 3 gyerekkel bírsz akkor 4-el is fogsz. Csak kifogyhatatlan türelem kell hozzá és sok szeretet :)
2016. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
33%
Én sem vállalnám a helyedben. Orulj, hogy van 3 szep egeszseges gyereked es rajuk fokuszalj. Boven lesz igy is mit matekoznotok az anyagiakon, hogy becsulettel felneveljetek es utnak inditsatok oket. Erre is gondolj, ne csak a plusz egy tanyer levessel tobbre......basszus
2016. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
40%

4 gyerekkel akkor lehet eggyel nagyobb autot is venni...


én nem vállalnám. nekem már a 3 gyerek is nagyon sok.

2016. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
62%
Hosszútávon azért elég nagy anyagi biztonság kell a gyerekeknek.És most nem csak egy tál leves hanem a szellemi fejlődésükre is kell áldozni taníttatás kulturális programok,családi kiruccanások..Ez mind pénz pénz..ha még egy sima kirándulást is feszel alapul mérlegelni kell,hogy egyformán tudnátok e biztosítani mindegyik gyereknek ezt.Ráadásul elég kis korkülönbség is van párodnak mi a véleménye a 4.babáról?
2016. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 Betu ***** válasza:
53%
Mennyi okos ember van itt! Mondjuk nekem egy gyermekem van nem is igazàn tervezünk többet, de én is szerettem volna még legalàbb egyet. Tudjuk a hatàrainkat ebbe nem fér bele több baba. Viszont ha neked van 3 miért ne lenne egy negyedik is ha nagyon szeretnétek. Szerintem ha valaki csak egyet tud nevelni biztonsàgosan és mégis bevàllal még mondjuk kettőt, mert csak úgy besikerülnek az felelőtlenség. Viszont nektek van 3 akiket elmondàsod szerint tisztességesen neveltek ebbe belefér a negyedik is. Ha mindenki aki gyereket vàllal arra gondolna, hogy mi lesz később ha valami negatívum (keresetkiesés, stb.) történik akkor màr rég kihalt van az emberiség. Szép életét! Ja és itt a gyk-en màr megszoktuk, hogy ennyi negatív ember van!!😕
2016. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
71%

Miért lenne valaki azért negatív ,mert nem akar egy tucat gyereket? Én a másodikat is nagyon meggondolom. Nem az anyagiak miatt.

Kérdező! Ha szeretnéd a 4. babát ,akkor sok sikert ,kitartást és egézséget. Jó sok türelmed van :)

2016. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!