Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok így az első babát?

Ti vállalnátok így az első babát?

Figyelt kérdés
Párommal 4éve vagyunk együtt,1éve együtt is élünk albérletben.Én 23 vagyok, ő 27.Párom már régóta szeretne gyereket,mert azt állitja hogy ő meg nagyon a korban van.Őszintén szólva mióta összeköltöznünk én is sokszor gondolok erre.Az utóbbi fél évben szinte folyamatosan.Mindketten úgy gondoljuk,hogy ez adna értelmet az életünknek.Én most fogom befejezni az egyetemet,így ha jól tudom jogosult lennék az egyetemes gyedre,meg ugye a családi.bár nem tudom ez mennyit jelentene pontosan. (ez lenne az első kérdésem!!) A párom 90-100e körül keres.Ami nem sok,de: szüleimnek két lakásuk van, ez egyikbe beköltözhetnénk, így csak rezsit kellene fizetni nem lenne lakbér,mint most.Én pedig a családom vállalkozásában tudnék dolgozni addig amig nem születne meg a baba,így valamennyit még tudnék addig keresni.Családjaink is támogatnának minket, de erre nyilván nem alapozunk.Félretéve nekem van kb 300e (addigra remélhetőleg több lesz), és páromnak is kb ennyi.Ez igy nagyon reménytelen?Mi a véleményetek?nxilván én nem is vagyok teljesen tisztában azzal hogy mennyi pénz menne el,ha hárman lennénk ezért kérdezném a tapasztaltabbakat.Legyen merszünk belevágni vagy egyetem után menjek el dolgozni és várjunk még néhány évet? köszönöm ha válaszoltok
2016. márc. 4. 18:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Én nem.
2016. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, megkérdezhetnék, hogy pontosan mi miatt?Vagy mi az amit még meg kellene mindenképp teremteni egy babának?
2016. márc. 4. 18:19
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Ha ez minden vágyad... akkor vágj bele. Én picit fennakadtam az "ez adna értelmet az életünknek" mondaton, ne használjatok senkit a saját életetek megmentésére, ha üres, ha tré, akkor javítsátok, töltsétek meg hasznos, élvezetes dolgokkal, ne a gyerekszülés mentsen meg az unalomtól, vagy a haszontalanság érzésétől.


Ami még az én gyanakvó agyamban felmerült, hogy ott vagy te, egyetemista, jómódú szülők, saját lakás, meg ott van a párod, aki VALAMIÉRT nagyon sürgeti a gyerektémát, habár beleadni csak a jó szívét tudja... ha nem bántalmazott gyerekkor, vagy ilyesmi miatt lelkesedik ennyire, akkor az úgy elég fura, pláne 27 évesen. Egy pillanatig ezen is gondolkozz el.

2016. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

"ha nem bántalmazott gyerekkor, vagy ilyesmi miatt lelkesedik ennyire, akkor az úgy elég fura, pláne 27 évesen. Egy pillanatig ezen is gondolkozz el."

Ez vicces, amit írsz.:) Én 22 éves voltam, a férjem 26, amikor tudatosan babát vállaltunk, 23 voltam, mikor megszületett a kisfiunk, a férjem 27. Egyikünket se bántalmazták gyerekkorában.:)

Csak az élet változott meg, az emberek azért nem, régen ennyi idősen teljesen normális volt gyereket vállalni, nem lettek kevésbé fejlettek egy családhoz az emberek, csak megváltozott az élet, a mindennapok, ezért csúszik ma már a gyerekvállalás, de a huszonéves kor nem zárja ki azt, hogy ennyi idősen egy párnak gyereke legyen.

Én azt tanácsolom kérdező, hogy azért még dolgozz 1-2 évet az egyetem után és akkor vágjatok bele. Én is dolgoztam előtte, én nem végeztem egyetemet, nekem szakmám volt, dolgoztam egy kicsit. Kell az, hogy az ember kicsit emberek között legyen, dolgozzon, gyűjtögessen, kicsit éljetek, szórakozzatok, mert gyerek mellett már nem nagyon lesz rá lehetőségetek úgy, mint most.

2016. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

1-es vagyok. Mindenkinek más szempontjai vannak. Én eleve nem vállalnék házasságon kívül gyereket. Gondolom nem vagytok házasok, ha párodnak hívod az apajelöltet, nekem ez már kizáró ok lenne.

Ezen kívül nem vágytam 23 évesen gyerekre és most utólag már azt is tudom, hogy nem is lettem volna alkalmas a feladatra akkor.

Azt sem tarom jó ötletnek, hogy valaki úgy szüljön, hogy még nem dolgozott. Szerintem egy nőnek a szülés előtt be kell dolgoznia magát egy olyan munkahelyre, ahova visszamehet, már szülés előtt bizonyítani kell, hogy jó munkerő és még úgy is megéri alakalmazni, ha néha elmegy táppénzre a gyerekkel.

Ráadásul mi ennyi bevételből nem élnénk meg. Legalábbis nem olyan színvonalon, ami nekünk megfelel.

2016. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%

mi is hasonlóan vágtunk bele. A diplomás gyed + családi cakkompakk 67ezer ft lesz egy évig. utána csak gyes+családit folyósítanak. A párom hálaistennek talált jobb munkát, mert a 100ezres fizetését baromira elköltöttük. De nekünk bútorokra is kell költeni. Nem tudom autótok hogyan lesz, vagy mennyire laktok központi helyen, de kisebb városban nélkülözhetetlen. Egy nagyváros közepén mondjuk nem annyira. Én 23 évesen szültem és egyáltalán nem bántam meg :) Ha megfogadsz egy jótanácsot... az államvizsgát azért semmiképp ne időzítsd az első trimeszterre, mert állandóan aludni fogsz :D


A babához szükséges cuccok beszerzésére kb 2-300 ezer forintunk ment el. Bútorok (használtan) ruhák, kellékek, babakocsi, babaülés, járóka, blablablabla. Pedig elég jól spóroltunk szerintem. Persze ha van ismerős akik ingyen vagy jelképes összegért odaadják, az is előny. Szorozzatok-osszatok, persze nehezebb, de soha egy pillanatra nem bántam meg, hogy ezt a sorrendet választottam.

2016. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt foleg te erzed, ez egyertelmu.

Nekem csak annyi az elso velemenyem, hogy nagyon sok a "ha" a leirasodban.

Ezekre gondolok:

- Bekoltozhetnetek a szuleid egyik lakasaba es nem kellene akkor albit fizetni. Mi az akadalya annak, hogy most, terhesseg elott bekoltozeztek es annal tobb tartalekot kepezzetek albi fizetes nelkul? Vagy eddig miert nem ott laktatok? Ha eddig nem volt ez az opcio, biztos, hogyha terhes lennel odakoltozhetnetek?


- Dolgozhatnal a szuleid vallalkozasaban. Eherbeesesig egyetem mellett nem tudnal mar ott dolgozni? Akar hetvegen, vagy lazabb idoszakban? Szinten azert, hogy addig is tobbet tudjatok elore felrerakni.


- Gyed. Fogalmam sincs, hogyan mukodik, de nezz utana biztosra, hogy jogosult lennel-e ra egyetem utan es ha igen, akkor milyen osszeg es akkor szamolj ezzel, ha 100% a dolog.


-Szuloi tamogatas: nyilvan erre nem fogsz rakerdezni nyiltan meg teherbeeses elott, de ez a legnagyobb "ha" talan. A teny is, hogy valoban lesz, meg az osszeg is. Illetve picit szerintem ciki is lesz (a parodnak elsosorban).


Osszessegeben: az egyetlen biztos dolog, amire alapozhattok, az a parod fizetese, ami egyebkent meg egy embernek is szukos, egy csaladnak (alberletben) nem eleg.


En biztosan varnek a helyedben, ha nem is eveket, de annyit biztosan, amig dolgozol stabilan.

Ha nagyon nem birtok varni, akkor viszont most kezdjetek meg a sporolast (szuloket megkerdezni, hogy a lakasba koltozhettek-e, dolgozhatsz-e naluk a suli mellett, a parodnak pedig olyan munkat kellene talalnia, amivel normalisan keres). Ezt par honap alatt is meg lehet valositani es ha ugy latjatok, hogy mukodik, akkor johet a baba.


Nem megbantani akarlak egyebkent, te kerted az erveket/ellenerveket.

En igy gondolkodnek (tobb gyermekem van, ezeket a koroket mi is lefutottuk).


A parod nem fiatal a babahoz, de nem is idos. Es (nem bantasbol), de szerintem nem keres annyit penzt jelenleg, amennyire csaladot lehetne vallalni manapsag. O lesz a kenyerkereso a kovetkezo idoszakban, ha bevallaljatok a babat, ezt figyelembe kellene vennie es megprobalni valtoztatni picit .

2016. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mindketten úgy gondoljuk,hogy ez adna értelmet az életünknek." ez nem hangzik túl jól, én egyetem után egyből azt éreztem, hogy végre a szakmában dolgozhatok igazán, nem csak részmunkaidőben...nem a gyerekvállalás.:)


Itt vannak infók a diplomás gyedről, azt is megtudod, miből és hogyan számolják ki, és hogy ki jogosult rá: [link]


az a baj ezzel a gyerekvállalás dologgal, hogy a terhesség költségei gyakorlatilag kiszámíthatatlanok. én pl. csak 28 vagyok, de befigyelt egy amniocentézis, amiben választhattunk, hogy 4 vagy 1 hétig sírjuk-e szét a párnánkat, és az egy hét választása egy havi fizumba került...és akkor még a gyerekről nem is beszéltünk:/

2016. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kizárt dolog.

Ha becsúszna, akkor ilyen körülmények között, amennyiben a családom támogatna, akkor megpróbálnám megtartani,

DE

tervezetten ennyire a semmire, mert ez az, hisz minden, amit "valaminek" lehet nevezni a felsorolásodban az a SZÜLEID érdeme, az ő kegyükön múlik... biztos hogy nem vállalnék.


Előbb dolgozz, legyen normális CSED/GYED-re esélyed (a diplomás csak a gyerek egyéves koráig jár és ~hatvanpárezer, nem nagy pénz), a párod keressen jobb állást (már csak azért is, mert nyilván te se ennyiért akarsz diplomásként keresni, akkor ő is nekidurálhatja magát).

Fiatal is vagy, nem hajt a tatár (és ő sem aggastyán, hogy kapkodni kellene).

2016. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyien irtatok.

2: nem igazán értem mit is szeretnél mondani.Az életünk nem üres és nem "tré", lehet hogy máshogy értelmeztük a kijelentésem, csak azt szerettem volna mondani ezzel,hogy nagyon vágyunk egy babára és nagyon boldoggá tenne minket.A másik felvetésedet nem tudom kommentálni mert nem értem mire akarsz kilyukadni.Ha megkérlek elmagyaráznád?

3:valóban nem vagyunk még házasok,nyáron lesz az esküvő

7: próbáltam a "ha" nélküli dolgokat összeszedni csak.Most azért nem a szüleim házában élünk és azért nem otthon dolgozom mert az egyetem 200km-re van.ezért vagyunk itt albérletben,és ha végzek utána mindenképp haza költözünk abba a házba, akkor is ha nem lesz baba egyenlőre.

még egyszer köszönöm a válaszokat, nyilván még sokszor átrágjuk magunkat ezeken a dolgokon.

2016. márc. 4. 18:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!