Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért akarja "rám hárítani" a...

Miért akarja "rám hárítani" a döntést a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés
Párommal hosszú évek óta együtt vagyunk, kb. 1,5 éve éreztem azt először, hogy én majd gyereket szeretnék és ezt meg akarom vele beszélni. Hát ekkor vele még nagyon nem lehetett ilyesmiről beszélni. Akkor úgy éreztem - és ő is ezt sugallta -, hogy neki gyerek nélkül kerek az élete és abba se biztos, hogy valaha akar. Az elmúlt 1 évem arra ment rá, hogy folyamatosan próbáltam célozgatni, puhítani, óvatosan elővenni néha a témát valami kapcsán. Lássam, változik-e benne valami. Na, most, a napokban elbeszélgettünk. Kiderült, számára innentől igazából már "jöhet". Mondtam neki, oké, de részemről csak akkor, ha "AKARNI" is fogja. Nem pedig csak "jöhet"... Azt válaszolta, ő soha nem fogja azt mondani, csináljunk gyereket, szóval ezt ne is várjam tőle. Megmondtam neki, oké, tudjon róla, rajtam nem múlik, kivárom még akarni fogja. Na erre nagyon csendben lett... Ez idáig oké is, inkább a tegnap esti kijelentése tette be nálam a kaput. Valahogy szóba kerültek ilyen "vicces nevek", amiket a szülők manapság képesek a gyereküknek adni. Tényleg csak véletlen. Erre mondja, lehet nekünk se lesz a legjobb az a név, ami még korábban megtetszett. Erre én: "azért szerintem van még időnk ilyesmiről dönteni." Erre mit mond?! "Csak rajtad múlik mennyi időnk van nevet választani." Most ezzel én mit kezdjek? Kerek perec mondjam ki én, hogy gyereket akarok és csináljunk? Mert értem én, benne lenne, de nekem ez kevés! És kérlek ne írjátok, hogy kommunikáció, meg beszéljük át. Itt egyszerűen arról van szó, hogy ő soha nem fogja kimondani, hogy gyereket akar és álljunk neki. És nagyon úgy tűnik, tőlem várja majd...
2016. máj. 2. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mit kell ezen puhatolni?

együtt vagytok, beszéljetek nyiltan - tudom, ezt ne írjuk, de nem ez az alap???!!!


egyszerűen nem akar felelősséget vállalni, és ha gyerek lesz, mondhatja: figyu én igazából nem is mondtam hogy akarom, szóval offolom magam...

2016. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél elé egy papírt, hogy "Alulírott XY, akarok gyereket, igen/nem". Ikszelje be az egyiket és írja alá.
2016. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából #2 ötlete elég jó.


Azt viszont nem értem, hogy ne írjuk, hogy kommunikáció?! Tényleg képes voltál elbszni 1 évet az életedből arra, hogy "puhatolóztál"?? Az óvodában érzed magad? Nem is értem miért nem kérdeztél rá nyíltan, főleg, hogy már hosszú ideje együtt vagytok. Féltél, hogy elijeszted és ott helyben dobni fog?! Vagy mégis mi a búbánatra vártál? Töketlen vagy te is és a kedves párod is.


Azt se értem, hogy miért sok év után derül ki egy kapcsolatban, hogy a másik igazából nem is akar gyereket. Bár tény, aki játszadozni akar az ne kérdezgessen, de aztán ne is csodálkozzon. 23 évesen jöttem össze a férjemmel és a 2. randin megbeszéltük a fontos témákat. Házasság, család, gyerekvállalás, abortusz. Mi történik, ha beteg a gyerek?! Mi történik, ha nem lehet saját?! És ha nagyon fiatalon, 18 évesen jövök össze vele, amikor esetleg még nem tudom mit szeretnék ebben a témában, ha érzem, hogy közeledik az idő, akkor nyíltan rákérdezek, mert teljesen felesleges húzni. 1,5 év időelbszás arra, hogy végül megtudd, ő egyáltalán nem akar gyereket. Megérte?!

2016. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván azért, mert hiába közös döntés, mégiscsak a nő az, akinek joga van dönteni. A te tested, te fogsz változni, te fogsz a gyerekkel törődni, te nem alszol majd, neked lesz nehezebb újra munkát találni.
2016. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt gond ebből... az elsőnél is úgy volt hogy megmondtam neki hogy akarok gyereket , ő mit szól hozzá? Mondta hogy nem érzi magát készen a dologra várjunk még. Mondtam neki hogy egy férfi sosem fogja azt érzemi a banavállalásra mint egy nő... így 1 év próbalkozás után terhes lettem, aztán a masodik babát már ő hozta fel hogy legyen és most a harmadikat is. Konkrét kérdés konkrét válasz. Mi lenne ha lenne még egy gyerekünk? Erre csak igennel vagy nemmel lehet válaszolni nem értem miért kell virágnyelven beszélni egy kapcsolatban!?
2016. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is arról van szó, amit az első írt (azt hiszem).

Nem akar felelősséget vállalni a kedves párod, hogy majd, ha ott lesz a gyerek és baj van, vagy neki kéne valamit csinálnia, amit nem akar, akkor mondhassa, hogy "dehát te akartad a gyereket", és még meg is köszönheted neki, hogy ezt lehetővé tette.

Ez arra jó, hogy így örökké tudja védeni magát azokkal a dolgokkal szemben, amit ő nem akar megtenni. Valószínű nem fog lelkesen pelenkázni, mert minden a te dolgod lesz. Maximum akkor fog "besegíteni" a közös gyéreknél HA véletlenül kedve lesz.

Szerintem nagyon jól látod a helyzetet, ne dőlj be neki. Csak akkor vállalj vele gyereket, ha határozottan kimondja hogy ő is szeretne. Másként magaddal szúrsz ki.

És ha ő is akarni fogja, 100% hogy mondani is fogja. Ameddig ilyeneket mond, hogy ő ilyet soha nem mond, az azt jelenti, hogy ő még nem akar. De saját magadnak vállalhatsz mert ad hozzá spermát, de semmi több.

Kitartás kedves kérdező, ne dőlj be ennek a lusta és felelősség alól kibújni szándékozó pasinak!

2016. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg vannak pasik, akik nehezen döntenek a gyerekről.

Három éve, amikor szóba hoztam az én párom is azt mondta,h ő még nem érzi készen magát. Én akkor már elmúltam harminc, ő még nem.

Én elmondtam neki, mit gondolok erről. Ha évek óta együtt vagyunk és egyikünk sem gondolkodik másban, akkor mire is várunk? Honnan tudjuk,h egy vagy két év múlva másképp gondolja majd, vagy más lesz-e az anyagi helyzetünk. Gyerekre sosincs tökéletes pillanat, vagyis akkor az amikor jön.

Átgondolta és amikor hónapról-hónapra megjött, talán csalódottabb volt, mint én.

Ha a te párod azt mondta rajtad múlik, akkor hajrá. Amíg meg nem érkezik a baba, lehet nem is lesz benne 100%-ig biztos. :)

Igaz,h nem vagyunk egyformák és nem ismerem a párodat, de én így gondolom.

2016. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, jól estek a szavaid. A többieknek is köszönöm, még ha nem is teljes mértékben értek egyet minden válasszal. Nem akarom őt mentegetni, de szerintem valahol inkább csak félelem van benne a dologtól, nem érzi magát késznek rá. De vajon minden férfinak késznek kell érezni magát arra, hogy akkor ő most tudatosan apa legyen pár hónapon belül? Nemrégiben csináltam egy tesztet, tudott róla. Egy picit mintha bele is élte volna magát. Ő mondta azt, egyáltalán mire várunk? Meg, hogy le kell majd hozni a padlásról a kiságyat meg hasonlók. Pont ő kezdett el tervezgetni.
2016. máj. 2. 12:25
 9/12 anonim ***** válasza:

mindeki fél, méga nő is.

de ezért kell beszélgeni róla, hogy "hú nagyon be vagyok fosva ettől, de nagyon szeretném, megoldjuk együtt, közösen stb.." nem "na jó benne vagyok, ha annyira akarod" ....

2016. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok dologban a nőnek kell dönteni még a közös életben is. Ha gyereket akarok, akkor lesz gyerekünk. Ha arra vársz, hogy a pasi azt mondja, igen, akarok, akkor már lehet, hogy elmúlsz negyven. És nem azért, mert nem jó ember, a férfiak így vannak összerakva. Sokkal logikusabban, érzelemmentesebben gondolkodnak, mint a nők. Ő már látja, hogy kevesebb lesz a pénzetek, mert nem fogsz dolgozni. Fáradtabb leszel a gyerek miatt. Az egész élet sokkal több szervezést, alkalmazkodást kíván majd, mint most. De ez nem azt jelenti, hogy nem fogja imádni, amikor megszületett, hogy nem fog rád azzal a tekintettel nézni, amivel csak a gyermekük anyjára néznek a férfiak. Ne problémázz ezen, amit ő mondott, az egy igen. Csak egy férfi-igen! :)) Szerintem ez az átbeszélés is egy női őrület, amivel a pasikat teljesen ki lehet készíteni. Szerintem a párod szerint ti ezt már átbeszéltétek. Lépjetek a tettek mezejére!
2016. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!