Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek tényleg gáz, hogy...

Szerintetek tényleg gáz, hogy 20 éves vagyok és már szeretnénk kisbabát?

Figyelt kérdés
Igazábol sose érdekelt más véleménye ezzel kapcsolatosan de a baráti köröm állandòan lenéz azért , hogy főiskola helyett babát akarunk a párommal. 4 éve vagyunk együtt. Szerencsés helyzetben vagyunk mert van háza a páromnak. Igaz nincs nagy keresetünk nem élne luxusba se a baba se mi az viszont biztos, hogy hatalmas szeretet venné körül. Már annyira lenéznek ezért, hogy tényleg kezdem magam rosszul érezni . A párom 22 éves ő is nagyon szeretne már, azt mondják elb*sznám az egész életem :( ..pedig ők velem egyidős lányok :( Bennem mindig is nagyon nagy vágy volt egy kisbaba iránt kislánykorom òta, mindig fiatal anyuka akartam lenni .( egyébként ebben a hònapban 4 éve előszőr védekezés nélkül voltunk együtt a pete érésem előtt 2 nappal )

2016. máj. 2. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az kevés infó, hogy hány éves valaki.

A barátnőid meg azért mondják, amit mert, a többség ennyi idősen még nem a gyerektémára fókuszál. Ez nem jó vagy rossz, hanem mindenkinél máskor jön el az idő, hogy gyereket akarjon. Sőt, van akinél soha.


Viszont ha bármilyen döntésed miatt lenéznek, akkor a barát besorolást én átgondolnám a helyedben.

2016. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudtok élni, úgy érzitek biztos lábakon áll a kapcsolatotok, az életetek, akkor hajrá. Ti érzitek.

20 éves körül nekem is volt egy hosszabb időszakom, amikor erre vágytam, de racionális voltam, az eszemre hallgattam, és inkább csináltam az egyetemet. Lassan befejezem, a munkaviszony már megvan, és jöhet is a baba.


Különbség:

20 évesen - érettségi, nulla munkatapasztalat..ha lett is volna, az is minimálbér, GYES vagy nagyon kevés GYED

25 évesen - msc diploma, szakmai tapasztalat, havi nettó 320ezer, max GYED


Szerintem megérte várni.. 5 év azért, hogy rendezett és anyagilag sokkal biztosabb, nyugodtabb legyen az életem (életünk).

2016. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám gáznak. Én is 20 éves vagyok mi most várjuk az első babánk. Tervezett volt. Ne foglalkozz másokkal.

24hkm

2016. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia, én 4hét mulva leszek 23. 7éve vagyok a párommal. Már engem is foglalkoztatott 20 évesen a családalapítás, de akkor úgy adta a sors hogy a párom külföldön dolgozott másfél évig, úgyhogy akkor elmaradt, meg akkor ő 22éves volt, és nem volt semmink.

Viszont most van egy nagyon támogató családunk (a párom szülei már unokáznának, az én családom most ment szét, de apukám kivetelével mindenki velünk van... persz azt nem monftuk nekik hogy na most unokáz szeretnénk, de már feljozták a témát és biztosak vagyumk benne hogy mit gondolnak)


És persze már mind a ketten szeretnénk.


És nem, nem gáz. Ne a barátnőid érzéseit kövesd.

Én vagyok az egyetlen a baráti körben( ebben 20-32 éves is van sőt 35is) aki így érez és belevág. Soha nem törödtem azzal hogy ők mit gondolnak erről.


Ja és arról nem is beszélve hogy van olyan ismerős aki állandóan lehurrogott hogy ilyen fiatalon blablabla.... annyi idős mint én negyed olyan hosszú kapcsolata sincs és most szül majd pár hónapon belül.


Az én tanácsom hogy ha tényleg megengedhezitek és bíztok egymásban akkor hajrá... DRUKKOLOK

2016. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy osztálytársam aki 20 évesen várta az első babáját, én nem gondoltam gáznak.
2016. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ez több dologtól is függ valóban, én is fiatalon 22 évesen szültem, de én akkor már két éve férjnél voltam, volt munka viszonyom amiből max gyedet kaptam és most fogok diplomázni, mert közben csináltam azt is. Férjem 26, biztos egzisztenciánk van. Ha adott a biztos családi háttér és egzisztencia, szerintem nem baj ha fiatalon vállalatok, bár én a helyedben dolgoznék mèg azért valamit vagy elkezdenék valamilyen sulit.
2016. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a ti dontesetek! En is 20evesen estem teherbe,es mentem ferjhez! A (mar)ferjemnek nagy csaladi haza van,kulfoldi fizetese(itthon) es en sem kulonosebben akartam tovabb tanulni igy jott a baba! Erettsegi utan dolgoztam kicsit. Bar volt gondolat,hogy mit szeretnek tanulni,ha tovabb tanulnek,viszont ami erdekelt (jog),ahhoz eppen gyengenek szamitott az erettsegim es egy ket targybol ujra kelett volna erettsegiznem,igy le is tettem rola! Szoval 20evesen lettem terhes,21evet betoltottem mikor szultem! Most a kislanyunk 16honapos es oly annyira tervbe volt/van a teso,hogy mar a mensim se jott meg,a terhessegi tesztem pozitiv lett es ma mar elkezdodott a hanyingeres szedulos idoszak :D szoval ezt nektek kell eldonteni! Erdekes mod,azok a volt osztalytarsaim akik ujjal mutogattak ram,hogy nem a fosulit valasztottam hanem a csaladot,ok se tudtak elvegezni,mert mind a 4 kismama lett,van akinek nem sokkal utanam,vagyis most szuletett meg... :D ne massal foglalkozzatok! Ha szeretitek egymast,egyutt szeretnetek a babat,el tudjatok tartani,tudjatok hova vinni,nem a szuleiteknek szulitek (hogy aztan ok neveljek,mert epen ratok jon a "na en meg kielem magam"korszak) es a szulok se tagadnak ki (jobb a csaladi beke) akkor miert ne?!
2016. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszomom szépen a válaszokat :) ! Május 16. -án kéne megjönnie.Most ùgy adòdott h a pete érésem előtt 2 és 1 nappal tudtunk együtt lenni máskor nem , ma szurkált a hasam szerintem tuti petérés volt..nagyon kiváncsi leszek ...ez volt az első pròbálkozás ..szép is lenne ha elsőre össze jönne :)
2016. máj. 2. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 vagyok.

Nekem a ferjem kulfoldon dolgozott meg akkor igy tudom,hogy egyetlen egy alkalombol jott ossze a lanyunk! Most a masodik gyerkoc a 3.probalkozos honapban sikerult,de az elso egyetlen egy vedekezes mentes alkalombol,mert meg aznap ment is vissza a ferjem svajcba....

Szoval nem lehetetlen :)

2016. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, én biztosan nem próbálkoznék 20 évesen. Nem arról van szó, hogy gáz, mert nem kell mások véleményével foglalkozni. De te egyenlőre mit tudsz felmutatni? egy érettségit? Legalább egy olyan okj végzettséggel biztosítsd be magad, amivel el is lehet helyezkedni, meg mondjuk legalább egy 2 éves munkaviszonnyal, a terhességed előtt. Gyerek után is lehet tanulni persze, csak 100-szor nehezebb, a gyerekkel is lehet majd szórakozni menni, csak éppen a játszóházba és nem a diszkóba, fesztiválra, stb. Gondoljátok át, nagyon fiatalok vagytok. Saját lakás, kocsi megvan? Jó fizetésetek van? A gyerek rengeteg pénzbe kerül.
2016. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!