Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19 éves vagyok, és egyre...

19 éves vagyok, és egyre inkább úgy érzem, hogy kisbabát szeretnék. Ez már mással is előfordult?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 16:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen,és szerencsére el is múlt.
2013. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Menstruáció előtt két zabálási és bőgési roham között nekem is szokott ilyen lenni.

De mivel még se végzettségem, se munkám, se anyagi hátterem, se lakásom, hanyalogom a dolgot egy jó tizenöt évig.

2013. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én kb. 14 éves korom òta arra vágytam,hogy abban a korban legyek amikor babám lehet. Hát,ez a kor egy picit korábban jött ugyanis 19 ébes vagyok és 20hetes kismami :) Érettségi a kezemben,páromnak van munkája,így egyértelmű volt,hogy marad a baba. Megtudjuk neki adni a szüksèges dolgokat.


Szerintem nincs azzal semmi gond,ha sokat gondolkozol ezen a témán. Ez az élet értelme,ettől szebb dolog nincs is. Nem hiába vágyik szinte minden ember erre :)

2013. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
60%
Pont ma gondolkoztam ezen én is. 21 éves múltam, szakmám és érettségim is van. Párommal lassan 3 éve leszünk együtt, imádjuk egymást. Igen, bizony, nekem is nem egy barátnőm, ismerősöm szült mostanában. Kicsit irigy is vagyok a többi csajszira.
2013. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen! 20 éves vagyok, utcsi heteket nyomom már :) Az apukára sajnos nem lehet számítani, pedig őgy voltunk mint a Kedves első válaszoló, h Neki van bevétele, de meggondolta magát egyszercsak...Ha a szüleim nem segítenek fogalmam sincs mit tennék :( Imádom a Picurim <3 De várhattam volna bőven ezt az egyet aláírom. Nagyon nehéz! Nem csak testileg és fizikailag, hanem anyagilag is! Megoldódott ez utóbbi, m van segítségem, de csak ha egy kis rugit vagy pelust szeretnék venni, rohanhatok a szüleimhez :( Ez így seh sem élet, hogy függök valakiktől. Boldog vagyok, fantasztikus érzés h, anya lehetek, de csinálhattam volna másképp is. Megszületik a Pici nem lesz rá, lehetőségem h, elbabázgassak 2-3 évig :( minden nappal csak a szüleimet húzom le anyagilag, nem akarom, hogy a gyermekem ezt lássa, és ez legyen neki az ideális, amint lehet munka után fogok nézni, és igen ismét a szüleim fognak segíteni a baba vigyázásában! Nagyon nehéz lesz megoldani mindent! Jobb lett volna akkor vállalni ha minden adott hozzá! Több gyermeket nem vállalok csak, (ha apára lehet is számítani még akkor sem fogok vállalni) csak abban az esetben, ha én magam el tudom őt látni/tartani :)
2013. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Hiába van az érettségi a kezedben 19-20 évesen vagy a szakmáról a papír, ha nem dolgoztál egy percet se, nincs munkatapasztalatod, nincs hová visszamenni, ha lejár a gyes. Mert a gyerekvállalás az nem csak annyi, h 9 hónap rózsaszínű terhesség meg 3 év babázgatás. És utána? dolgozni kell menni. De hová, ha semmihez nem értesz? A szülőkre se lehet örökké számítani. Lebetegedhetnek, eladósodhatnak, elszegényedhetnek. Vagy egyszerűen születik másik unoka is, akit támogatni kell és nektek már kevesebb jut. Nem lehet csak a pasi fizujára se támaszkodni egy örökkévalóságig, mert a mai világban sajnos egy nőnek gondolnia kell arra is,h esetleg ő lesz a családfenntartó, ha a pasi odébbáll. Lehet, h ti szerencsések vagytok és együtt maradtok, de arra is gondolni kell, h mi van, ha nem.


A legtöbb 19-20 éves anyuka szül., aztán 3 év múlva menne dolgozni, de nem kell sehová tapasztalat nélkül. akkor egy évi után úgy gondolja, szül még egyet.otthon marad 28 éves koráig a gyerekekkel. És ott áll 28 évesen 2 gyerekkel, sose dolgozott, nem is tanult, mert a gyerekek mellett nem mindenki képes rá, meg lehet, h nem is akart. Na ilyenkor mi van? az van, h majd'30 évesen még mindig rá van szorulva valaki másra. Higgyétek el, ez nagyon elkeserítő helyzet.


Azt utolsó válaszoló fiatal, de nagyon helyesen gondolkodik. Tévedett, de tanult belőle.

2013. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Figyelj 6-os! Az én életemhez nem sok közöd van,engem ne bírálj ismeretlenül,hogy én nem fogok tanulni,nem fogok dolgozni meg h inkább 2. babát szülök.

Én ismerem magam és tudom,hogy megfogom csinálni! Jövő szeptrmbertől újra suliba fogok járni,az érettségimet elnézve biztos,hogy felvesznek :) Amint a fiam òvodába fog járni,én munkába is állok. Van ismeretségem és így biztos állásom.lesz!

A szülőktől függetlenek vagyunk már 2 éve,de a kapcsolatunk jò és így nem bírják ki,hogy ne vegyenek az unokának ezt azt. Tehát nem vagyunk a nyakukon,remélem megnyugudtál. És nem csak babázgatni akarok,hanem tisztességben felnevelni a gyerekemet és mindent biztosítani neki. Igen,azt nem tudni hogy a párommal.milyen sors van nekunk írva,de ha az ember ezen filòzik,akkor azt mondom hogy soha ne is akarjon családot. Nem csak 19 évesen mennek szét kapcsolatok,hanem 30-40 évesen is.....


Egyébként sem írtam a Kérdezőnek,hogy most akkor ő is essen teherbe,csak azt,hogy nincs abban semmi rossz,ha majd szeretne


Neked pedig köszönöm mégegyszer,hogy ismeretlenül olyan dolgokat feltételezel ròlunk/ròlam,amiknek fele sem ùgy van :)

2013. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Még annyi,hogy mi sem így terveztük!

A szakma letétele után még egy évet min. dolgozni szerettem volna,aztán utána akartuk volna a babát.

Azt is elmondom,hogy nem felelőtlen tini mòdjára szeretkeztünk,hanem védekeztünk és így jött a baba. Sok akadály került mar utamba ebben a kevéske 19 éven is,de talpra esett vagyok és.mindent megoldottam és megis fogok.

2013. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Figyelj már, szted ki szólt hozzád?
2013. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Bizony hogy te :)

Én írtam,hogy 19 éves vagyok leérettségiztem,a páromnak munkája van.

Erre te: hiába van érettségi stb. meg hogy ne támaszkodjak a párom fizetésére.

Akkor nem rám értetted?

2013. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!