Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csináljak tesztet, vagy...

Csináljak tesztet, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban elég sokat késett (33 napos ciklusom volt addig), a 42. napon voltam nődokinál, aki Norcolutot írt fel, hogy szedjem 10 napig. Én be is vettem aznap az elsőt, de kb 5 percre rá voltam vécén és észrevettem, hogy barnázok, ami nálam normális, mindig egy nappal a vérzés előtt jelentkezik. Úgyhogy az abba is maradt másnapra, végig szedtem a 10 napot ahogy az orvos mondta. Erre rá 2 hétre jött meg rendesen.

Azóta számolva ma van a 42. nap ismét, semmi jele, hogy meg akarna jönni.

Sajnos pajzsmirigy-alulműködésem van, 4-es jelenleg a TSH-m, úgyhogy tudom, hogy kicsi az esély a terhességre, de ma este bulizni megyünk a párommal, és nem hagy nyugodni a gondolat, hogy talán nem kéne innom.

Ti mit gondoltok, érdemes gyorsan csinálnom egy tesztet, vagy egyértelmű, hogy csak negatív lehet?


2016. máj. 6. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelező inni....
2016. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de nem éppen ez volt a kérdésem lényege. Születésnapot ünneplünk, ilyenkor illik koccintani. :) Nem terveztem részegre inni magam.

De pl ha babát várnék akkor elkerülném a dohányosokat is, több dolog van amit ilyenkor elkerül az ember.

2016. máj. 6. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Csinàlj tesztet.
2016. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj tesztett de szerintem a pajzsmirigyed kavar-be a menzeszedbe ha tényleg szeretnél babát akkor az éjszakai életett meg a velejárokat hanyagolnod kellene mert az alkohol az a kicsi eséylt is elvesz ami amugy van. Nagyon sok mindenkinek segitett a palástfü cickafark tea teherbe esni de ehhez egy rész változtatni kell a mostani életeden.
2016. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2016. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok és nem utolsó sorban beálitja a ciklusod a tea. Ha babát szeretnél vagy vársz akkor mindenki megérti ha egy üditövel kocintasz.
2016. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mások is isznak alkoholt, amikor még nem tudják, hogy terhesek, meg szednek mindenféle gyógyszert. A természet ezt úgy találta ki, hogy még nem éri közvetlenül a kicsit, ha tényleg ott van.

Egy pohárka koccintástól semmi bajod nem lesz.

2016. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy azt nem tudom, hogy a pajzsmirigy problémádra milyen hatással van, az sokkal inkább kérdés lehet.
2016. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Néhány dolgot tisztáznék, bár azt hiszem senkinek nem tartozom magyarázattal..

Nem vagyunk még rajta a babaprojecten, de ha véletlenül összejött volna örültünk volna, és nagyon nagy szeretettel várnánk.

Az, hogy ma összejöttünk egy barátunk szülinapját ünnepelni az nem azt jelenti, hogy ilyen az életmódom. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam részeg az életem során. Ilyen összejövetelek alkalmával szoktam dohányozni, nyugodtan kövezzetek meg miatta ha gondoljátok. Hétköznap, vagy "csak úgy" sosem szoktam.

Most pedig azoknak írnék akik tényleg jószándékkal írtak:

Én is attól tartok, hogy a pajzsmirigy miatt lehet a dolog. Több mint egy éve szedem a gyógyszert, rendszeresen járok kontrollokra, a laborom október óta jó, de most mégis 2-ről felcsúszott 4-re a TSH, ami még pont a határon belül van, de nem értem miért.. A doki azt mondta, hogy ez így rendben van, szedjem tovább a szokásos adagot. Megcsináltam este a tesztet, persze negatív lett. :(

Lehet, hogy itt az ideje keresni ismét egy újabb nőgyógyászt, aki hajlandó rendesen foglalkozni a problémáimmal, és nem csak pillanatnyi megoldást ad arra, hogy a ciklusom úgy ugrándozik ahogy épp kedve van.

2016. máj. 7. 02:25
 10/10 anonim ***** válasza:

4,6 vagyok nem rossz szándékból írtam . De az életmodon a hozzá állást is értem ha valaki segiteni akar nem kell egyböl roszzat gondolni mi is babaát szeretnénk egy éve és magamból indulok ki ,hogy mennyit kellet változnom. Mint étrendileg mint hozzá állásilag. Mivel a palyzsmirigyed kavarbe nem hiszem ,hogy nögyoszhoz kellene menned velle.

Tényleg nem tartozol senkinek elszámolással csak saját magadnak.

De ha a jószándéku segitséget támadásnak vesszed akkor sajnálom....



De itt egy jó cikk ami elmondja a hatrányokat. [link]

2016. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!