Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen,35-40 napos...

Rendszertelen,35-40 napos mensi mellett mikor érdemes ovu tesztet csinálni?

Figyelt kérdés

Múltkor néztem a boltban, hogy egy teszt kb. 3000 Ft. Kicsit sokallom úgy, hogy össze-vissza tesztelhetnék, akár 10 nap is esélyes lehetne.

Először azt hittem, hogy biztos nincs peteérésem. Aztán gyermeket terveztünk, abbahagtam a gyógyszert, a mensim megint rendszertelen lett, és 3 ciklus múlva mégis teherbe estem.

Létezik, hogy ezek szerint van peteérés, csak később, mint a szokványos? Vagy egészen egyszerűen ekkora mázlim volt? Hozzáteszem, az sztk-s dokik nem sűrűn foglalkoztak a problémámmal, felírták a fogamzásgátlót, és kész. Még az éves rákszűrésen sem néznek meg ultrahanggal.

Tesót szeretnénk.



2013. ápr. 15. 17:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, 35-40 napos CIKLUS.
2013. ápr. 15. 17:03
 2/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem mázlid volt akkor.

Szerintem ilyen ciklussal ne kezdj tesztelgetni, tényleg egy vagyont költhetsz így rá, és nem is biztos hogy van peteérésed. Én inkább elmennék endokrinológushoz, ha van lehetőséged ne sztk-shoz, sajnos tapasztalat, hogy ott nem foglalkoznak semmivel.

Nődokik sajnos nem értenek a hormonokhoz, csak a tüneteket (rendszertelen menses) kezelgetik nem sok sikerrel.

2013. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van rá esély hogy igy is produkálsz peteérést, hiszen terhes lettél. Nekem 32-34 naposak a ciklusaim, van peteérésem a 18-20ik nap körül(Uhval nézték, én itthon tesztelgettem a 17naptól a 21 ig és a szerint is volt.), de sajnos még nem jött össze. Ajánlom a vaterás olcsó tesztet, teljesen jó.A closti előrébb hozta, meglátjuk hétvégén mi az eredmény.
2013. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem hogy a menzesz a peteérés után 14-15 nappal jelentkezik, tehát 35-40 napnál kb 20-26 ig tesztelnék a helyedben.Ha nem lennél terhes..:D
2013. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkánn egy endokrinológiai kivizsgálást javasolnék. 35 nap feltti ciklus esetében jellemzően nincs peteérés. Természetesen kivételek mindig vannak. De inkább ne a véletlenben bízzatok.
2013. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vaterán nagyon olcsón találni teszteket.. én ott vettem, talán 4-5000 forintért vettem olyan kombót, hogy 80 db ovu és 20 db terhessségi teszt volt benne.

Nekem is kb ilyen ciklusaim voltak, de volt hogy 45 napos is volt egy ciklusom. Nálam semmilyen problémát nem találtak, az első gyerkőc 15 hónap alatt sikerült a második, meg szinte a 0. hónapban.. még nem is kezdtünk "hivatalosan" babaprojektbe, csak gondoltam nézegetem magamnak az ovut tesztekkel.. 3 ból 2 hónapban tisztán látható volt.. utána már nem is kellett használnom, mert sikerült a baba :)

Mindezek mellett azért a helyedbe keresnék egy orvost, aki meg is néz uh-val, hogy minden rendben van e. Az sosem árt. Mellette meg próbálhatod a teszteket.

Anno én úgy csináltam, hogy kb a 18. napon elkezdtem a tesztet, teljesen negatív volt akkor rá két napra csináltam a következőt.. ha már láttam halvány csíkot akkor már a következő napon is csináltam. Nekem nagyon bevált, bár olvastam olyat is, akinek nem mutatott semmit közben meg volt, vagy épp máskor.

Sok sikert! :)

2013. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

18. naptol kezdheted szerintem es ajanlok neked egy oldalt ahonnan 25 db lh-tesztet lehet rendelni 3000 ft-ert! www.fertinet.hu

En is innen rendelem, es megbizhatok nagyon!

2013. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld pacsi!
2013. ápr. 16. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a fertinetről rendeltem és tényleg megbízható! Hajrá!!!
2013. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!