Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor ez még az előző...

Most akkor ez még az előző ciklus, vagy már új indult?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi, mert már megőrülök, hogy most mi van. Igazából már nem is az a lényeg, hogy lehetek-e terhes, vagy van-e esély a babára, hanem már azt sem tudom, hogy megjött-e vagy nem. Tegnap már tettem ki kérdést, lényeg: 28 napos ciklusaim vannak és valamiért a 24. napon volt egy ovulációm. Többen is írták ott, hogy akkor elvileg a menzeszemnek is el kell tolódnia, mert ugye luteális szakasz, progeszteron, stb. Nekem mégis megjött idöre (tehát a 29. napra) és 3 napja "vérzek", ami nem is lenne baj, tehát tényleg nem arról van szó, hogy terhes vagyok-e vagy sem, csak nem vagyok benne biztos hogy tényleg ez egy új ciklus-e. Ami az új ciklus mellett szól, az nyilván az, hogy megjött időre. Ami meg amellett, hogy ez még az "előző ciklus": ugye a késői ovu, ami miatt a luteálisnak is ki kellett volna tolódni, a menzeszem nagyon "fura", egyáltalán nem görcsöltem, alig vérzek, főleg csak barnázás, de azért van piros vér is, de olyan gyenge hogy tisztasági betét elég egész napra (na pl még semmi nem volt rajta), és a hőm sem esett le. Szerintetek most mi van? Nem is az a lényeg tényleg hogy baba lehet-e, csak a naptárba sem tudom, hogy vigyem fel, hogy akkor megjött-e, és akkor 3. ciklusnapon vagyok ma (37,2-es hővel) vagy pedig előző ciklus kitolódott és akkor meg 6. dpo és majd jövőhétvégére nem várom (de akkor meg miért a vérzés?). Tudom kicsit zavaros de össze zavarodtam hogy most mi van.
2016. máj. 21. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megjött. Így írd be a naptárba! Ez a lényeg. Ez egy új ciklus.


A magas hő akármi mástól is lehet. Rendszeres UH vizsgálatok nélkül nem lehet biztosra mondani, hogy valóban akkor volt peteérés mikor te gondoltad, hogy volt.


Ha később volt a peteérés ha nem, ettől még mostantól számítva félidőben ugyanúgy lehet peteérés, de akár előbb, vagy később is.


Nem kell ennyit agyalni ezen. Szexeljetek 2-3 naponta és kész.


Ha meg azért fura a menzeszed, mert már ott a baba, akkor majd ez is kiderül, és majd korrigálják a kiírt dátumot az Uh-nak megfelelően. Ennyi.

2016. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Honnan tudod biztosra, hogy volt peteérésed? Egyébként a test nem egy pontos órqmű, megbolondulhat rengeteg mindentől és tud nagyon érdekes dolgokat produkálni... Nekem pl volt, hogy menszesz közben csináltak uh-t és látszott, hogy peteérésem van, és hiába volt már régóta menszeszem, nagyon vastag volt a méhnyálkahártyám, fél osztály azon gondolkodott, hogy mi lehet velem. Úgyhogy nem kell ennyire pontos működést elvárnod magadtól. Legyetek együtt 2-3 naponta, ennél többet nem tudsz tenni. Ha meg egy évig nem sikerül, akkor el kell menni orvoshoz kivizsgálásra. De ennek nincs értelme, hogy ilyeneken stresszeled magad.
2016. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy volt peteérésem, ovuteszt is kimutatta, illetve a hőm is felment. De most azt hiszem, rájöttem, mi lehet, biztosan persze csak orvos mondhat, de egyre gyanúsabb, hogy nem is menstruálok, hanem a méhszájseben vérzik megint (régebben volt ilyen, de aztán ecseteléssel elmúlt). Ezt abból gondolom, hogy a hőm nem esett le, és egyáltalán nem volt egy darab görcsöm sem, pedig nagyon szoktam görcsölni. Tegnap egész nap tampon volt bent, akkor vérezgettem barnázgattam, ma reggel nem raktam tampont, hanem csak egy tisztasági betétet, azon egész nap nem volt semmi, de tényleg semmi. Aztán délután belekezdtünk egy szexbe, mert hogy már reggel óta nem véreztem, akkor biztos elmúlt, és azonnal véreztem megint, friss piros vér, pedig nap közben nem volt semmi. Tehát én arra gondolok hogy hüvelyi eredetű a vérzés, hogyha tamponra illetve szexre megindul, amúgy meg elmúlik... Meg menstruáció előtt mindig nagyon görcsölök és sose volt még menzesz harmadnapján 37,2-es höm. Szóval erre gondolok de persze orvoshoz elmegyek hétfőn :)
2016. máj. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!