Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék 21 évesen,...

Babát szeretnék 21 évesen, nem akarok várni, normális ez?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom családot akarok, de mióta elkezdtem a fősulit csak egyre jobban és bármit megtennék, de a párom egyáltalán nem is akar még erre gondolni. Óvónőnek tanulok 2 éve, ugyan így 2 éve bébiszitterkedek minden korosztályú gyerekkel és nem hogy nem rettentenek el, vagy terhel le a rengeteg feladat, nagyon élvezem, feldob, és boldoggá tesz. Mindenhol gyerekeket látok, kismamákat, babákat, még a saját anyukám is terhes és borzasztóan vágyom arra hogy sajátom legyen. A párom 24, utolsó félévét tölti mesterképzésen, olyan szakon amivel szinte biztos a munkahelye és a nem kicsi jövedelme. Albérletben lakunk ugyan, saját házra mg nem lenne pénzünk, de egyáltalán nem élünk rosszul. Beszéltünk már a témáról, de ő az a fajta hogy előbb minden legyen meg, munka, ház, autó, aztán mondjuk 5-6 év múlva jöhet a gyerek. Mikor megkérdeztem, hogyha véletlenül gyereket várnék mit szólna, és azt felelte, hogy még most biztos nem örülne neki. Leendő anyósom szintúgy. A párom még arra is megkért, hogy legyünk sokkal óvatosabbak a szexben nehogy...

Szerintetek? Türelmesebbnek kéne lennem? Túl sokat szeretnék ilyen fiatalon?



2016. máj. 27. 22:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Úr isten... Tehát lássuk, lesz egy olyan szakmád, ami tipikusan éhbér közeli fizetéssel jár, egy percet nem dolgoztál még életedben, de már remekül kiszámoltad, hogy majd a pasid gürizik annyit, hogy te kitartottként otthon babázhass. Sőt már azt tervezgeted, hogy hogyan ess teherbe a tudta nélkül, csak nincs szerencséd, mert úgy tűnik csávónak van egy kis esze. Az, hogy babát akarsz normális. Az ahogy akarod, attól felfordul a gyomrom.
2016. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Párod még nem akar, amit meg is értek. Végezd el a sulit, dolgozz legalább két évet és még akkor is fiatal leszel. Így semmiképp... főleg, hogy a gyerekvállalás két ember döntése, legalábbis annak kellene, hogy legyen...
2016. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
Ilyen hozzáállással én már leléptem volna mellőled.
2016. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Teljesen kiforgatod a szavaimat. Nem várom el a páromtól, hogy eltartson, nyilván szeretnék én is dolgozni baba előtt vagy után majd, mert szeretem ezt a szakmát. Természetesen nem akarom kijátszani sem őt és minden áron teherbeesni ha ő nem akarja. És az hogy nem fogok sokat keresni óvónőként már azt kéne, hogy jelentse, hogy ne is akarjak gyereket szarul fizető munkám van?

Ez csupán egy elméleti kérdés volt, hogy én szeretném jobban, mint kéne ilyen "helyzetben" és a páromnak gondolkodik "jól" avagy ez normális.

2016. máj. 27. 22:37
 5/25 A kérdező kommentje:
Te jó ég, nem kell az oltogatás. Miért nem lehet kulturáltan megmondani, hogy legyek egy kicsit türelemmel mert még korai lenne vagy valami?
2016. máj. 27. 22:39
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
A párod gondolkozik jól.Érthető a te oldalad is,hiszen majdnem! minden nő vágyik gyerekre,de gondolkozz el egy kicsit,hogy konkrétan semmi nincs még az életedben,ha gyereket vállalsz már nem is nsgyon,vagy nagyon nehezen lesz.Pl.munka.Ennyire nem lehetsz unalmas,hogy csak ennyi lenne az örömöd 21 évesen.
2016. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%

Hölgyeim és Uraim, a

"Terhes lettem, pedig a csávóm nem akarta, és most itt hagyott a szemétláda, terhesen, egyedül, mit teeeeegyeeeek jajjajj?"

jövőbeli kérdés előzménykérdését olvashatják!

2016. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%
21-23 évesen van egy ilyen babaát akarok hullám. De elötte tényleg suli meg melo. Párod is elég fiatal a gyerekhez szerintem várjatok, éljetek még. Nyaralás stb.... Lehet 5 év mulva a párod sehol nem lesz és akkor mit kezdesz a babával? 26 évesen ? Párodon kivül számithatsz a szüleidre? Sokan szeretnének de sokan meg is bánják ,hogy nem éltek mikor lehetett volna.
2016. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aki normális hangnemben válaszolt:)

Az, hogy a párom még most nem szeretne nem azt jelenti hogy nem állna mellettem. Mindenben mellettem volt eddig, pedig volt pár nehéz időszakunk. Ő maga mondta, hogy akármikor jönne a baba ő az apja lenne, elfogadná és szeretné. Nem mellesleg 5 év után el vagyunk jegyezve. A családom mindenben támogat, és támogatna akkor is, ha bármi történne. És nem, nem is unalmas az életem, de úgy érzem engem a gyerekek tesznek boldoggá. Nem érzem úgy, hogy bármiről is lemaradnék..de hangsúlyozom, nem erőszak és nem akarom azt a gyereket hanem szeretném, és nem fogok a párom ellen fordulni ha ő még nem áll készen.

2016. máj. 27. 22:52
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
21 évesen nekem is volt egy ilyen agymenésem tartott kb fél évig, nagyon szar volt. Most 23 éves vagyok és 4 hónapos terhes, a párom 28. Lehet, hogy Neked ez most nagyon rossz, de ha igazán szereted a párod akkor megvárod még ő is igazán akarja különben nagyon megkeserítheti a dolgokat. Én is vártam, nem nyaggattam és 1,5 évre rá eljött az idő amikor már magától mondta, hogy mire várjunk. A suli nagyon fontos !!! mert ha terhes leszel, de még nincs munkád akkor sok támogatást nem fogsz kapni az államtól, illetve szülés után nem lesz hova visszamenni. Jobb ha most vársz :) hidd el eljön az időtök :)
2016. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!