Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális, hogy így érzek? Nem...

Normális, hogy így érzek? Nem akarok még gyereket, mégis félek, "lekések" valamiről?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, párom 31. Hosszú kapcsolat, együtt is élünk. Ha őszinte akarnék lenni, beleférne egy gyerek az életünkbe, de még nem lenne itt az ideje. Értem ezt arra, hogy jó lenne előtte még erre gyűjteni, arra gyűjteni, előtte még ide elmenni, oda elmenni. Szóval olyan dolgok, amik mindig is lesznek, gyerekvállalás után is. Vagyis ott motoszkál a fejemben, hogy az a bizonyos "tökéletes" idő soha nem is fog eljönni. Szeretem a munkám, sok a szabadidőm, rengeteg helyre eljutunk, kirándulunk, csavargunk, vagyis élvezzük az életet, már amennyire lehet. Nem vagyunk gazdagok, de gyűjtögetünk és megélünk. Szóval értitek. A szívem azt mondja, bár lehetne már családom, annyira szeretném, az eszem meg azt súgja, 1-2 év múlva se leszek lecsúszva semmiről. Szóval vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban. Főleg azért, mert egyre inkább azt látom, nálam fiatalabb nők már gyerekkel szaladgálnak és milyen jó lehet nekik. És hogy nekem biztos soha nem is lesz. Ja igen, párom. Ő is érzi, hogy időszerű lenne lassan, de hallani se akar róla. Tudat alatt, lehet pont ezért érzem ezeket a dolgokat. De annyira jó lenne véleményeket olvasni, ki mit gondol külső szemlélőként.
2015. jún. 17. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így voltam, fel is tettem eygszer egy hasonló kérdést. Aztán valahogy egyszer a semmiből csak úgy éreztem, hogy na, mostmár jöhet. Elkezdtünk próbálkozni, nem voltam ráparázva a témára, akkormúgy éreztem, ha 1 év múlva sikerül csak, úgy is jó. Első hónapban terhes is lettem, de sajnos elvetéltem. Akkor döbbentem rá igazán, hogy milyen nagyon vágyom rá. Sajnos azóta nem sikerült.

Szerintem várhattok még egy kicsit, úgyis érezni fogod mikor eljött az ideje :)

2015. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, 1-2 év múlva sem késel le semmiről. Mondjuk, én biztos szültem volna 31 előtt, ha tehettem volna, de nekem így alakult. Én sem késtem le semmiről... Viszont az meredek, ha a 31 éves párod, akivel együtt élsz, hallani sem akar róla. Gondolod 1-2 év múlva megváltozik majd a véleménye? Azért ezt nem ártana átbeszélnetek...

Meg tudod ezt a gyerek dolgot, bármennyire is szeretnénk, nem úgy működik, hogy kipattan az agyunkból, hogy jöhet a gyerek és 9 hónap múlva potty a karodban is van. Lehet évek kellenek hozzá, persze, ne így legyen, de ezt sem ártana bekalkulálni a témába.

2015. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az. :( Egyrészt mi van, ha a páromban 1-2 év múlva se változik semmi? De tegyük fel, hogy igen... Mi van, ha össze se jön? Évek óta megszakítással védekezünk, és nagyon jól működik nálunk a módszer... Ha őszinte lehetek, valahol legbelül nem bánnám ha véletlen összejönne. Tudom, ez most így milyen rosszul hangzik... De párom ahhoz már úgy állna hozzá, hogy akkor nincs mit tenni, jön és kész. :) Szóval nem lenne tragédia, de így teljes mértékben elzárkózik a témától. Nemrég beszéltünk róla és azt mondta, ő soha nem lesz az a fajta, aki tervezi a gyereket. Nem is tudom akkor hogy gondolja. Egyszer majd csak úgy jön és kész?
2015. jún. 17. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj! szerintem ezt beszéld át vele, mert hipp-hopp ott leszel 30-32 éves és szar ügy lenne akkor újra párt keresni, aki apuka is lenne..., de persze, te tudod...
2015. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Én azt hiszem pedig, hogy ideje lenne csinálnotok gyereket. Egy nő nem hiába érez így. Én is sokszor irigykedve néztem már a kismamákat és nem csak azért, mert mki ezt csinálja. Azért mert már akartam de nagyon! Fél év múlva akartunk probalkozni, mondván lejár a kocsihitel, meg még a nyáron elmegyunk nyaralni. Márciusban terhes lettem és nem érdekelnek ezek a dolgok! Az sem hogy mostanra már kiesett a jövedelmem, pedig igencsak szükséges ilyenkor a pénz, te is tudod.

Azt mondom lépj az ügy érdekében, tényleg nem maradsz le semmiről, talán pár év múlva is jó, de miért várj, ha a szíved már döntött? Az ilyesmi hamar megmérgezi a kapcsolatokat is. Egy nő számára szinte elsődleges kérdés a gyerekvallalas, ha végül párod mégsem akar, hidd el, meg fogod utálni, amiért hitegetett, te meg most azt gondolod talán mégis neki van Igaza!

Ezt a dolgot meg amúgy is baromsagnak tartom, hogy még mielőtt szaporodom, előtte megvaltom a világot. Nem vagytok milliomosok, mindent nem lehet elerni 30 éves korig, amikor ideális a gyerekvallalas. Rendben, kell pár dolog, ami a szülőket is megnyugtatja, ház, munkahely, tartalekpenz, de a vegtelensegig felesleges várni!

2015. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de amint írtam is, vegyesek az érzéseim. Ott van az is a fejemben, mi van, ha megbánom. Mi van, ha azon kattogok utána, de jó lett volna még várni 1-2 évet? Úgy gondolom, amíg ezek felvetődnek bennem, illene még várnom. És ezért is írtam, sokkal jobban örülnék, ha véletlen "becsúszna" egyszer csak. Amire ugye kb. 0 az esély. De akkor ott (a mi esetünkben például), az ember már örül neki, hiszen ez van, nincs sok választási lehetőség. Magamból kiindulva például először bepánikolnék, de utána tudnék örülni neki. Páromat ismerve, pánik, aztán barátkozás a gondolattal. De ha most leülnék vele, hogy figyelj, nem gondolkozunk lassan gyerekben? Szerintem kiszaladna a világból. És egyszer mondta is, hogy azért nem fog soha gyereket "megtervezni", mert nem fog ítélkezni egy 3. ember sorsáról.
2015. jún. 18. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem legyen ez beszédtéma jobban nálatok, hogy elérd, hogy gondolkozzon rajta ő is. Akkor is amikor épp nem egy helyen vagytok. Nekem van olyan ismerősöm aki 35 éves nő és még mindig húzza halasztja, hogy még nem kész rá, hogy minden idejét egy gyereknek szentelje talán 1-2 év. Bele sem gondol, hogy lehet már össze sem jön esetleg. De valahol úgy érzem, hogy akkor ő nem is vágyhat rá annyira igazán és lehet nem érintené meg az sem ha azt mondanák neki, hogy szinte lehetetlen
2015. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk, hogy a párod most még nem szeretne gyereket. De szeretne e valamikor apa lenni? Szerintem jó lenne ha erről beszélnétek. Valószínűleg idővel te is jobban fogsz vágyni egy gyerekre.
2015. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úh, hát ez egy nehéz kérdés... Azt gondolom szeretne idővel. Szerintem ő is érzi, hogy nem most van itt az ideje, hanem jó lenne várni még vele, pont ezért nem is foglalkoztatja a téma. De az igazat megvallva, ha úgy adódna, bevállalná, azt hiszem ez jó jel. Hiszen magától az apaságtól nem zárkózik el. Az más kérdés, hogy én eljutottam abba a korba, hogy kezdek irigykedni a fiatal anyukákra. És ez nem túl jó érzés. Habár az eszem azt súgja, próbáljam visszafogni ezeket az érzéseket. :)
2015. jún. 23. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia na azóta lett baba? :)
2020. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!