Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik az okai a várandós roma...

Mik az okai a várandós roma nők diszkriminációjának az egészségügyi ellátórendszerben?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 05:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
A romak 90%-a tudjuk milyen.. vedononel voltam multheten es a varoban beszelgettem egy holgyel.. akivel volt egy kisgyerek is (varandos volt).. panaszkodott hogy nem e tudok alberletet mert nem talalnak sehol stbstb..majd bement es azt hallom, hogy a vedonom aki egy aldott jo lelek.. hangosan kiosztja ot.. eleg kellemetlen volt kint hallani ezt.. bementem utana es a vedonom eleg ideges volt,hogy "ezeknek" se munkajuk semmijuk nincsen es az x-edik gyereket szuli.. es tole ker mindent a pelankatol a kisagyig kb..
2016. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
24%

Aha, kár hogy ez a magyarokra is lefordithato, utolsó. Sőt.... Nálunk is megy ám a segélyre szülés, a munkanélküli anyuka, kozmunkas apuka, de azért vállaljuk be a harmadik gyereket.

Aki még nullára lepontozott, annak külön gratulálok. Igaz, saját tapasztalat írtam, de ti biztosan jobban tudjátok.

2016. máj. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
Egy roma kismamával találkoztam a tehesgondozás alatt, mindenki előtt bepofátlankodott ultrahangra és senki nem mert szólni neki, volt vagy 16 éves...
2016. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Én Szabolcsi vagyok,magánorvosom volt,de genetikai uh-ra meg vérvételekre,nst-re be kellett mennem a kórházba.Nst-n nem is volt gond,aki normális volt,azt hamar behívták,de genetikain várni kellett sokat.Ezzel a réteggel volt tele a váró,nem csak a kismamák,az egész család. Piknikeltek,asztalon a szalonna,a hagyma meg a gyrostál és ott ettek.Hőbörögtek,hogy sokat kell várni (mert mindegyik ismer mindenkit) aztán csapatostól jártak le nagy pocakkal cigizni.

Volt normális,tiszta cigány kismama is,eszembe nem jutna diszkriminálni,de a többség nem olyan.,eg is lehet nézni,szülik a 2200 g-mos babákat,mert cigiznek,és nem vigyáznak magukra....

2016. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
Igen megy de nem ilyen szinten.. erdekes hogy nekem nagyon reg ota 3 munkahelyem van, nekik egy sem es kb ugyan annyit fogok kapni.. mert nekik jar meg ez meg az....lakott nalunk alberletben 1-2 kisebbsegi csalad.. hat ne kelljen elmeselnem hogy milyen korulmenyek kozott voltak azok a gyerekek.. mert voltak vagy 20an a 40m2-es hazban.. olyan putri lett az egeszbol hogy csak pislogtam ... mikor elkoltoztek persze tobb szazezer adosag utan szettortek mindent es ami kellett nekik mindent vittek (csaptelepek, butorok, wc deszka stb) hihetetlenul koszosak voltak az udvarra wc-ztek... nem tudom hogy mit tennek az orvosok helyeben ha bemenne egy ilyen no vizsgalatra!!! Mar pedig kotelezo mert nem kapja meg az anyasagit...
2016. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam (szültem is már és feküdtem veszélyeztetett terhesként is rövidebb ideig a kórházban), hogy aki normális, tiszta, azzal normálisan viselkednek. A szülészeten van A és B oldal és külön vannak rakva a necces esetek, viszont, amikor szültem, akkor egy aranyos cigány csajt áthoztak hozzánk, mert a másik oldalon tetű volt. A szülészet előtt tényleg csapatostul megy a cigizés, sőt a wc-be is, mert van, aki úgy gondolja, hogy úgyis megy a levegőztető...Az eü-s dolgozó hozzászólásához: sok esetben, azért sincs anyukával az újszülött, mert az időre született babák is a koraszülött osztályon vannak szülés után a kicsi súlyuk miatt -> a nőgyógyászaton feküdtem 6 ágyas szobában, 2 frissenszült c. csajt beraktak hozzánk, mert nem volt hely a szülészeten, hozzáteszem nem volt semmi bajom velük, mindkettő babája a korán volt.
2016. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
20%

15!

Semmi nem jár nekik, csak a gyes, csaladipotlek és az egyszeri anyasági segély. De ugyan ez jár a kismamának, aki sosem dolgozott, a 16 éves tininek is, akkor is, ha nem roma es a 3. gyereket varó nonek is, aki ugyan munkanelkuli, apuka meg kozmunkas, de hajrá. Ezek alanyi jogon járó ellátások, kivéve az anyasagi segélyt.

Te, ha valóban 3 munkahelyen dolgozol, akkor csedet, majd gyedet kapsz, aminek a jövedelmed az alapja, majd a 2 év leteltével kapod te is az alanyi jogon járó gyest.Természetesen a csaladipotlek és az egyszeri anyasági segély is ugyanúgy jár.

2016. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Igaz nem jol fogalmaztam meg.. altalanossagban mig en szulok 1babat addig ok 5-ot.. es igy hasonlo az osszeg.. viszont lehetne azt mondani, hogy de elkell oket tartani... egy cipot hordanak 3-an es csorikaim eheznek..es ez mind a szulok hibajabol!!! A pl is ez nekik ugy hogy nagy valoszinuseggel ok is ilyenek lesznek.
2016. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
16%
Ez megint előítélet és általánosítás, utolsó. A gyerekemnek volt egy osztálytársa, aki magyar szülők gyereke, 5 testvérrel. ... Egész évben egy szürkévé vált fehér rovidujju pólóban, rongyos farmerben, szanaszét szakadt tornacipoben járt iskolába, télen egy vékony dzsekiben. A mostani osztályban van roma gyerek. Egyre, a szüleinek felsőfokú végzettsége van, a gyerek tiszta, rendes és végtelenül udvarias.
2016. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Állami gondozásba adják a gyerekeket, de nem mondanak le róla, a nagynéni meg kiveszi őket (persze otthon laknak), és felveszik a gondozási díjat. Ezt is hallottam.
2016. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!