Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik az okai a várandós roma...

Mik az okai a várandós roma nők diszkriminációjának az egészségügyi ellátórendszerben?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 05:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Kár, hogy ez is csak mese habbal, utolsó, de a sok okos elhiszi. Eleve neveloszulo nem mindenki lehet, plusz nem választható ki, hogy melyik gyereket akarja, max vissza utasithatja azt, akit hozzá adnának ki. A csaladbafogadas meg ingyenes, semmi támogatást nem kap a csaladbafogado -ez esetben kerülhetne a gyerek a nagynenihez -, csak a csaladipotlekot. Plusz itt szigorúan ellenőrzik a megfelelő körülményeket.

De persze a sok okos mindent elhisz. ...

2016. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%
Igen irtam is hogy altalanossagban..
2016. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
29%
#20 Igen, régen sok ilyen volt, épp ezért ügyesen kezelik ezt a helyzetet és ma már nem tudják így kijátszani a rendszert.
2016. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Betu ***** válasza:
100%
Borsodban élek. Na itt aztàn van minden a roma nők körében. Cigi, tràgàr beszéd, türelmetlenség, kiabàlàs stb. Igen én is elítélem őket. Ahogy itt màr írtàk belőlünk adófizetőkből élnek és nem tudni hányadik gyereket szülik a semmire. Normális csalàdban mint nàlunk is mérlegelni kell esetleg egy màsodik mégegyszer írom egy màsodik baba esetén. Na ők nem mérlegelnek. Undorító stílusban pofàznak az orvosoknak, a nővéreknek. Na ezért van a diszkriminàció. Szerintem ez érthető. Ja és a legtöbb koszos, büdös. A nyolc àltalànos is luxus nàluk és gyerekként nevelnek gyereket. Hazudnak, csalnak, lopnak. Nekik minden alanyi jogon jàr. Azért biztos van kivétel és ők természetesen ne vegyék magukra.
2016. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
90%

Egy peldat tudok felhozni! Epp vettek fel az adataim az egyik vizsgaloban,keszultem befekudni a szuloszobaba... Behivtak egy roma csajt,elhuztak a fuggonyt es kertek (hozzateszem tenyleg normalisan),hogy alulrol vetkozzon le teljesen,a zokni maradhat,hogy ne fazzon a talpa... Kijott a doki es vart egy kicsit,ameddig levetkozott,majd beszolt,hogy kesz van? A kiscsaj kikialtott,hogy kesz! Belep az orvos es kozli vele,hogy kerem a fehernemujet is vegye le,kulonben nem tudom megvizsgalni! Erre a csaj elkezdett kiabalni,hogy mit akar maga vizsgalni?! Mondta az orvos,hogy holgyem,maga allapotos es minden jel szerint a veget jarja,igy meg kellene vizsgalnom a mehszaj allapotat! A csaj felelte,hogy vizsgalja! Erre mondta az orvos,hogy ahhoz le kell vennie a bugyijat es fel kell ide fekudnie! Vegul felfekudt a csaj es mondta neki az orvos,hogy most tegye szet a labat! Erre a csaj mondta,hogy oke... Gondolom szet tette (nem lattam,mert ugye egy fuggony valasztott el es kozben probaltam koncentralni az adataim megadasara) amikoris a csaj felkialt,hogy normalis?ne nyuljon hozzam! Erre az orvos mondta,hogy szet kell tennie a labat es be kell helyezni a kacsat,illetve be kell nyulnia a kezevel! A csaj ott orditozott,hogy hozzam ne nyuljon,en meg szuz vagyok! Erre a doki,hogy megis hogyan lenne szuz,mikor nemsoka szulni fog? Azt a gyereket nem tarthatja bent! Erre a csaj,ne maga mondja meg,hogy en mit csinaljak!

Kb az en hajam egnek allt es aki segitett kitolteni az adatokat mar a fejet fogta es mondta,hogy ugy kepzeljem el,hogy minden napos es napi tobbszor is elofordulo szituba csoppentem! Volt,aki fel akarta jelenteni az orvost es a csaladdal ment vissza,hogy megverik a dokit,amiert meg akarta nezni az igenis szuz lanynak a nunijat!

Ezek utan amit en hallottam,nem csodalkozom!

Akinek van fogadott dokija,azzal normalisan viselkednek nyilvan,mert azt tudjak,hogy nem ebbe a csoportba tartozik! De ez a jelenet mar szamomra volt kelemetlen es felhaborito! Akkor kerdeztem is a kedves apolotol,hogy megis,hogy birjak ezt nap mint nap? Nem tudott valaszolni,csak annyit mondott,hogy "hat nem a fizetes osszege miatt az biztos"...!

Szoval azert en ez utan valahol erthetonek gondolom!

Bocsi,hogy hosszu lett,pedig meg le se irtam az egeszet...

Szegeny orvos amilyen jelzoket kapott.!

2016. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már utolsó, ezt a hablatyot magad se hiszed el. Mi értelme van ilyen marhaságot leirni?
2016. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

67%-os ennyire véded magad,költözz be csak 2 napra a putriba hozzájuk.

Nekem már a terhesgondozás alatt is sok volt amit hallottam,és igen,miért ne lennének ilyenek? Barátnőm mondta,mikor ő szült,volt egy cigány asszony,akinek a férje volt a stricije egyben,3 nappal a szülés után már kilógott a testét áruéni...

2016. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
90%

"Kedves" #26!

Orulnek neki,ha nem kerdojeleznel meg egy olyat,ahol nem is voltal,ugynais en ott voltam! A ket fulemmel hallottam ami tortent es nem azert irtam ezt le,mert cigany ellenes vagyok,egyaltalan nem vagyok az! Azert irtam le,mert ez igy tortent! Rengeteg cigany ismerosom van,koztuk az egyik ket ajtos szekrennyel olyan viszonyba vagyunk,hogy a batyamnak is nevezhetnem es nem egyszer mondta o is,hogy olyan,mintha a huga lennek!

Nem mellesleg mikor szules utan ezt elmeseltem az egyik ismerosomnek,aki abban a korhazban az egyik kis fonok,o is kozolte velem,hogy ez semmi amit en hallottam! Ha tudnam mik szoktak ott lenni,kette allna a fulem! Ezt kovetoen elmeselte,hogy volt olyan eset,mikor a no szules kozben orditott,hogy o fel megszulni es elkezdte vissza nyomkodni a gyereket,ugy kellett lefogniuk,hogy ne olje meg a gyereket az eroszakoskodassal.! Ezt azert nem irtam le,mert nem voltam ott,nem lattam,igy csak arrol beszelhetek aminek vagy szem,vagy fultanuja voltam! Es igen,ez megtortent dolog amit leirtam sot,cifrabban!!

2016. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!