Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A második baba tervezése...

A második baba tervezése előtt 40 évesen milyen vizsgálatokat érdemes megcsináltak i?

Figyelt kérdés
2016. jún. 1. 10:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Az első 1 hónappal előbb született, de a súlya alapján nem volt koraszülött, egyébként probléma mentes terhesség, szüles volt. Éveket már nem szeretnénk várni
2016. jún. 1. 10:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmész egy nőgyógyászhoz es mindenről tájékoztatni fog

Rákszűrés ekkor is ajánlott

Meg alap vizsgálat Kenéz vétel

Uh vizsgálat

Inkább amikor sikeres a terhesseg akkor van több teendő

Lehet h valamit Bem talál jónak nem lesznek jók az eredményezi es akkor felír par vitamint vagy gyógyszert :)

2016. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hormonokra gondoltam hogy érdemes e nezetni
2016. jún. 1. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 42 vagyok. Semmit nem csináltattam előtte, nekem is van már 3 gyermekem, a legkisebb 13 éves. Majdnem egy év volt, mire teherbe estem, de sajnos annak vetélés lett a vége. Most újra próbálkozós hónap van, és úgy érzem, sikerült, összejött (remélem :)). Szombaton kiderül. Én úgy voltam vele, hogy direkt nem szerettem volna semmilyen orvosi beavatkozást. A vizsgálatnak mindig az a vége, hogy találnak valamit, hiszen senki nem úgy működik, ahogy a könyvben le van írva. Utána jön a kezelés, újabb hormonok, és még az is elromlik, ami eddig jó volt. Nagyon sokat olvastam utána, a végén már orvosi szakfolyóiratokat is :)). Nekünk ő lenne az első közös babánk. Nem akarok görcsölni, ha jönnie kell, jön. A nyárig adtam magunknak időt, utána befejezzük a babaprojektet.

Ha Te másképpen gondolod, és mindenképpen szeretnél babát, akkor is érdemes fél évig várni a spontán teherbeesésre. Utána meddőségi centrum, és ott beindul a verkli.

"Sima" nőgyógyász nem tudom, ír-e ki egyeltalán hormonvizsgálatokat. Csak a korod ezt nem fogja indokolni. Persze a szokásos hüvelyi és UH vizsgálatok fontosak, nincs-e ciszta, stb. Rákszűrés meg biztosan lesz.

Magánban bármit megcsináltathatsz, de annak meg ára lesz, sajnos.

2016. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Drukkolok! :)
2016. jún. 1. 14:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem megér annyi pénzt hogy megnezessem a hormonokat mert akkor rögtön kiderul hogy mi a szitu.
2016. jún. 1. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a progeszteront és az ösztrogént megnézetheted. A ciklus talán 3. és 20-23. napja között vesznek vért. Nőgyógyászt megkérsz és ad beutalót. Egy vetélés után én inkább megnézettem, nem vártam még fél év próbálkozásra, ahogy az orvos javasolta. Én is a korom miatt, a 41-dikben voltam. Nálam sem volt baj, szerintem Nálad sem lesz;-)
2016. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!